Jump to content

Recommended Posts

Dobrý Den,

Chci se vám pochlubit s Registračním systémem, se kterým si na serveru vytvoříte herní účet. Týká se to pro servery, které nemají registrační pole, nebo se dá také říci že u některých herních modu se nacházejí registrace ktere se buď:

- Nezobrazují správně.

- Nefungují tak jak mají tudíž jsou zabugované

- Nebo je tam registrace ale která se pro změnu neukáže vůbec.

 

Takže sem vytvořil registrační systém který je přesně testován mnou a dalšími hráči SAMP mnohokrát a jejich odpověď byla " Super, Díky, Dobrý "

 

Registrační Systém 1.0

Registrační Systém verze 1.0 proto, protože se jedná pouze o verzi která je po beta verzi. Tudíž pokud se najdou chyby, tak bych byl rád kdyby ste mi je sem pod tento příspěvek napsali a já je opravím. Je to primitivní Registrační Systém ale jak sem si četl téma jak jeden člověk dělá herní mod a že by potřeboval Registrační systém tak sem ho udělal. Můžete ho získat tím, že mi napíšete do soukromé zprávy že byste měli zájem o registrační systém a já vám ho pošlu. Samozřejmě pokud byste chtěli přepsat dialog s registrací tak mi také napište a já vám podle vašeho přání poupravím dialogy.

Registrační Systém bych chtěl postupem času vyvíjet víc a víc až z toho třeba bude nový GameMode 😄 co já vím uvidíme v budoucnu co nám to přinese za pár měsíců. Také chci dopsat že nové verze budu aktualizovat po měsíci. To znamená že následující aktualizase Registračního Systému bude 3.6.2020 kde už bude něco více než registrační dialog s přihlášením.

 

Pokud mi napíšete do soukromé zprávy o registrační systém, tak vám bude zaslán Soubor v scriptfiles poté samotný AMX soubor s registračním systémem a dále instrukce co a jak dělat.

 

na závěr prezentace vám sem hodím obrázek který sem vytvářel dodatečně a chápu že si pomyslíte že je to zbytečné a tak dále ale tak proč ne si to vyzkoušet a zapojit to do presentace. Vytvořil sem ten obrázek z důvodu jelikož sem dělal takové obrázky ve kterém se nachází manuál jak se co používá a k čemu to je tak je to promitivní. Vytvářel sem to pro jednu aplikaci aby lidé věděli na co klikají a podobné věci. Vesměs je to zbytečnost ale proč ne.

image.png

Edited by NuMeRe
Link to comment
Share on other sites

zdrojový kód, přemýšlím nad tím buď ho zveřejnit společně s další aktualizací a tím pádem se ukončí vývoj Registračního systému a nebo zdrojový kód prostě zanechat. Nevím pořád se rozhoduju.

Link to comment
Share on other sites

Nic proti, ale nezveřejňovat zdrojový kód a nechat si ho pro sebe, v téhle době je dost dobře zbytečné. Obzvlášť, když tu jsou lidé, co dokáží udělat zcela ten stejný FS ani ne za pár minut. Od stránky funkčnosti až po stránku stylizace :d

Každopádně jak sám píšeš, že to až moc basic. Chce to něco přidat, například Autologin a nebo při přihašování (a po úspěšné registraci) by se hráči zobrazil dialog s listama na možnosti buď zadat obyč. heslo a nebo heslo na PIN kód, aby se nemusel někdo zdržovat psaním půl hodiny hesla, které mohl zapomenout.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za názor,

Jak říkám Registrační systém se bude dál a dál aktualizovat. A jak sem již psal, rozhoduji se s tím zda zveřejnit zdrojový kód či ne. Ale jak tak přemýšlím tak ho zveřejním hned jak bude 2.0 verze. A mezitím začnu pracovat na VIP systemu který bych rád vyvíjel dál a dál. Jelikož sem chtěl vždy něco vyvíjet, tak registrační systém asi není dobrý nápad. Už z hlediska toho že hráč může mít jiné proměnné nebo jiné podmínky a defakto by se to hádalo s herním modem a server by byl totálně na odpis.

 

Uvidíme ještě se rozhoduji.

Link to comment
Share on other sites

před 3 hodinami, NuMeRe said:

Už z hlediska toho že hráč může mít jiné proměnné nebo jiné podmínky a defakto by se to hádalo s herním modem a server by byl totálně na odpis.

Nemusí byť tak úplne pravda... Pawn poskytuje možnosť volať metódy z FS / GM.

Link na funkciu

Jednoducho vo svojom reg. systéme zavoláš nejakú špefickú funkciu (OnPlayerSaveData / OnPlayerLoadData) a uživateľ (rozujem, pawner GameModu) si túto funkciu vytvorí vo svojom GM.

Druhá - lepšia - varianta je, že si vytvoríš funkcie SaveInt, SaveFloat, .... A uživateľ bude používať tieto funkcie buď cez remote function alebo cez definy ktoré si dá hore ;) Pri tomto spôsobe ale musíš zoptimalizovať ukladanie (rozumej, nie je efektívne pri každej metode otvoriť súbor, nájsť pozíciu, zapísať na danú pozíciu a zatvoriť súbor - efektívnejšie je ukladať to do stringu a pri odpojení hráča celý string zapísať do súboru)

Link to comment
Share on other sites

před 7 minutami, Quiter said:

Nemusí byť tak úplne pravda... Pawn poskytuje možnosť volať metódy z FS / GM.

Link na funkciu

Jednoducho vo svojom reg. systéme zavoláš nejakú špefickú funkciu (OnPlayerSaveData / OnPlayerLoadData) a uživateľ (rozujem, pawner GameModu) si túto funkciu vytvorí vo svojom GM.

Druhá - lepšia - varianta je, že si vytvoríš funkcie SaveInt, SaveFloat, .... A uživateľ bude používať tieto funkcie buď cez remote function alebo cez definy ktoré si dá hore ;) Pri tomto spôsobe ale musíš zoptimalizovať ukladanie (rozumej, nie je efektívne pri každej metode otvoriť súbor, nájsť pozíciu, zapísať na danú pozíciu a zatvoriť súbor - efektívnejšie je ukladať to do stringu a pri odpojení hráča celý string zapísať do súboru)

Díky za návrh, můžeme vyzkoušet.

Link to comment
Share on other sites

před 4 hodinami, Scydo said:

Nic proti, ale nezveřejňovat zdrojový kód a nechat si ho pro sebe, v téhle době je dost dobře zbytečné. Obzvlášť, když tu jsou lidé, co dokáží udělat zcela ten stejný FS ani ne za pár minut. Od stránky funkčnosti až po stránku stylizace :d

Každopádně jak sám píšeš, že to až moc basic. Chce to něco přidat, například Autologin a nebo při přihašování (a po úspěšné registraci) by se hráči zobrazil dialog s listama na možnosti buď zadat obyč. heslo a nebo heslo na PIN kód, aby se nemusel někdo zdržovat psaním půl hodiny hesla, které mohl zapomenout.

Dal si mi dost dobrý nápad na další update :) Udělat to na PIN KOD by nebylo špatné.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

BTW to co ty popisuješ na obrázku jako nefunkční registraci nemá s registrací vůbec nic společnýho. Jedná se o výběr class ( OnPlayerRequestClass a AddPalyerClass )

Link to comment
Share on other sites

BTW: Jak sem zmiňoval, popisuji celou obrazovku co hráč uvidí pokud přijde na server. A co když registrace je spojená právě s daným obrázkem ? u nás v pawnu je to běžná věc že zapojujeme i panel na výběr postavy k registraci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...