Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
rEf

ostatní Nějaké auto do 100.000,- CZK?

Recommended Posts

Tento nebo příští rok to se ještě uvidí si chci pořídit auto do 100.000,- CZK které by pěkně vypadalo, bylo prostorné, spolehlivé a mělo nízkou spotřeb včetně dostupných dílu.

Takže se ptám jestli je tu někdo kdo má nějakou osobní zkušenost nebo má rád auta a poradil by mi něco. (samozřejmě nečekám že existuje auto co splní má kritéria 😄)

Sdílet tento příspěvek

Doporučuju něco takového:

https://www.tipcars.com/skoda-octavia/kombi/nafta/skoda-octavia-octavia-ii-2-0-tdi-elegance-40297294.html

oprava stojí velmi málo a navíc se to ani moc opravovat nemusí, pokud tahle konkrétní má skutečně najeto pod 30k, tak do toho dalších 100tk nemusíš dát žádný prachy. Jzedil jsem s octavii z roku 2007 v plné palbě a oprava se na tom dělala poprvé asi v 180tk. Možná bych ještě kouknul na něco co má najeto třeba i 100k s lepší výbavou. Stejná octavie z roku 2007 v plné palbě s nájezdem asi 200tk jsme prodávali za 140k. Jinak počítej že tahle co jsem poslal bude žrát tak 6.6l/100km a 8-9l/100km pokud s tím budeš jezdit po dálnici 200. Kombinovaná je těch 6.6. Jinak co rozhodně nedoporučuju je auto, co má nalítáno 250tk, vyrobeno v roce 1998 a ideálně aby to bylo bmw nebo nějakej takovej starej krám. Všichni co to kolem mě mají, tak do toho dávají jenom prachy protože se to pořád sere, opravy jsou drahé, ale výhoda je, že si nad tím můžou honit péro. Takže nějak tak. 

• Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Tak Škodovka je první co mě napadlo 😄 V tom se ještě orientuji protože v naší rodině jsme měli 100, 120, Favorit, Felicia a teď Fabia 2006 která žere 6,5/7l ale není se čemu divit je tam tří válec 😄 😄 Dokonce jsem měli Mercedes z roku 1938 v TOP stavu a můj děda ho hodil do šrotu -__- 😄 Spíš mě napadlo jestli neexistuje vozidlo jako je Škodovka s tím že má trošku originální vzhled 😄 Řekněme že posuneme limit na 150.000,- CZK

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

před 9 minutami, rEf said:

Tak Škodovka je první co mě napadlo 😄 V tom se ještě orientuji protože v naší rodině jsme měli 100, 120, Favorit, Felicia a teď Fabia 2006 která žere 6,5/7l ale není se čemu divit je tam tří válec 😄 😄 Dokonce jsem měli Mercedes z roku 1938 v TOP stavu a můj děda ho hodil do šrotu -__- 😄 Spíš mě napadlo jestli neexistuje vozidlo jako je Škodovka s tím že má trošku originální vzhled 😄 Řekněme že posuneme limit na 150.000,- CZK

tak pořád defacto koncern. Ten bude vždy levný, takže ještě VW mě napadá, ale tomu bych já nevěřil... Jiné zkušenosti nemám.  Pokud bys do toho chtěl dát třeba 200k, tak kamarád si dovezl z německa bmw (novější) a je spokojený jak s poměrem cena/výkon, tak i s tím, že se mu nesere. Ale je to podle mě risk. Taky se na tom dá dobře zahučet.

Sdílet tento příspěvek

Ono je celkově v dnešní době koupě auta risk záleží co chytíš za prodávajícího 😄 Jestli mu jde o to tě natáhnout nebo prostě se chce zbavit auta z jiných důvodu než že je nějaký problém přímo na autě. Já jen chci spolehlivé, šetrné auto do kterého nacpu svůj pupek, případně pupek mých spolujezdců a svého psa. 😄 No na druhou stránku už chci nějaké novější ojeté i když u těch starších je to furt jednoduší co se týče oprav. Kdybych měl na rozhazování tak si rovnou koupím novou Škodovku za 450.000,- No každopádně asi v dnešní době a v ČR není nic lepšího než Škodovka co se týče jak cenové dostupnosti tak i dílu ... Jen přemýšlím jestli nejít rovnou do RS např. Škoda Octavia 2 RS nebo do něčeho relativně novějšího jako je Škoda Rapid.

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

před 5 hodinami, Hip said:

Doporučuju něco takového:

https://www.tipcars.com/skoda-octavia/kombi/nafta/skoda-octavia-octavia-ii-2-0-tdi-elegance-40297294.html

oprava stojí velmi málo a navíc se to ani moc opravovat nemusí, pokud tahle konkrétní má skutečně najeto pod 30k, tak do toho dalších 100tk nemusíš dát žádný prachy. Jzedil jsem s octavii z roku 2007 v plné palbě a oprava se na tom dělala poprvé asi v 180tk. Možná bych ještě kouknul na něco co má najeto třeba i 100k s lepší výbavou. Stejná octavie z roku 2007 v plné palbě s nájezdem asi 200tk jsme prodávali za 140k. Jinak počítej že tahle co jsem poslal bude žrát tak 6.6l/100km a 8-9l/100km pokud s tím budeš jezdit po dálnici 200. Kombinovaná je těch 6.6. Jinak co rozhodně nedoporučuju je auto, co má nalítáno 250tk, vyrobeno v roce 1998 a ideálně aby to bylo bmw nebo nějakej takovej starej krám. Všichni co to kolem mě mají, tak do toho dávají jenom prachy protože se to pořád sere, opravy jsou drahé, ale výhoda je, že si nad tím můžou honit péro. Takže nějak tak. 

2.0 TDI rozhodně ne, ty motory stojí za houby a po 230k jsou v podstatě na repas

• Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

JJá jsem teď kupoval 2011 Octavii 1.6 TDI což je v podstatě stejnej motor jako jsou jedničkový a začátek dvojkovejch 1.9 což jsou legendární motory s novější elektronikou což má za výsledek že je to stejně výkoný s nižší spotřebou a nižším objemem

Sdílet tento příspěvek

Co koroze u těch novějších aut jako máš Ewwe? Koukal jsi se pod blatník? 😄 Mě se zdá že ta nová auta reznou víc jak ta stará alespoň jsem to viděl na Škode Rapid ale zase novější než 1999 potažmo 2000 chci 😄 To je deprimující ... Jedině že to vyvařím a ošetřím jestli něco najdu až si nějaké pořídím. Jen doufám že nenarazím na auto pod důchodci co bude mít stočeno 200 000 😄 No ta 2011 Oktávka je celkem pěkná jen nevím jestli mám věřit té 1.6 ale zase furt lepší jak 2.0

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

Vypadá fajn. Asi ani nebudu hledat konkrétní auto a prostě obejdu místní bazary až budu mít hotovost. Jeden známý má dokonce bazar když o tom tak přemýšlím nebo alespoň je společník co vozí auta z Německa a pak je případně opraví, naleští a dá tam 😄 Tak mě snad nepodělá.

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

Ja si mslim ze mit trochu predstavu to hledas je fajn.. No hele v dnesni dobe musis pocit s tim ze bude mit odtoceno minimalne. Ja uvidim co se dozvim na ty prohlidce ale za me z laickyho pohledu to auto vypada v poradku. Asi pokud mas nejakyho znamyho automechsnika tak ho vem sebou at to auto projede on a uvidis. Jestli ne a jsi z okoli Prahy tak byvh ti mohl dat kontakt na nekoho.

Sdílet tento příspěvek