Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
Matthew_Bennet

ostatní # Čo ak by [ ... ]

Recommended Posts

Mám otázku

Náboženstvo je citlivá téma pre mnoho ľudí. Kvôli náboženstvu sa ľudia zabíjali, zabíjajú a budú zabíjať, aj keď nie v takom merítku ako kedysi, stále to má istý podiel na vojnách, svetových nepokojoch atp. 

"Prečo veríš v niečo, čo nevieš či existuje?"

"V niečo veriť musíš"

S touto odpoveďou som sa úprimne stretol najviac, ale osobne som za celý doterajší život o Bohu alebo niečo nadpozemskom nikdy nepremýšľal. Možno to bolo tým, že som nemal čas na sprostos....teda svätské veci, alebo tým, že som vieru nejako nepotreboval.

"Ľudí viera ženie vpred"

Jediná viera, ktorá ma hnala vpred bola Viera s veľkým V. Konkrétne matka mojej priateľky. Náhoda? Alebo signál z vyšších miest? Poviete si, že táto téma je mimo tohto fóra, ale mňa by zaujímal názor ľudí takých ako vy nie nejakých svätých ľudí z fóra sv. Dominika poprípade Jehovistov.

Otázka znie, čo ak by náboženstvo nikdy nebolo, čo ak by sme nikdy nepoznali Boha, bol by svet iný?

A ďalšia otázka znie, či takýmto veciam naozaj veríte, alebo ste si spomenuli až po prečítaní tohto príspevku, že tu máme niečo také ako Boh.

Ja osobne ako som vyššie spomínal nijako o to nezakopávam a ani v živote som sa o to nijako neopieral.

Neopierame sa o fakty priatelia, len teoreticky.

Ďakujem.

Sdílet tento příspěvek

Podľa môjho názoru je tu náboženstvo ako ho dnes poznáme a tie čo poznáme, iba vďakám dobám dajme tomu ako starovek, stredovek. Viz kedy začali vznikať dnes najpopulárnejšie náboženstvá. 90% ľudí žilo v biede, absolútne nič nemali, žili jak prasatá pomaly, ich život stál absolútne za nič. smrť tam bola na dennom poriadku, umierali im príbuzní, priatelia. A ich jediné východisko bolo veriť niečomu, veriť že sa niečo lepšie stane, veriť že to že sú na tom tak zle, je kvôli niečomu čo má vyšší zmysel. Nejak to prerástlo do toho čo je tu dnes. Koniec koncov prítomnosť znakov týchto dôb je tu vlastne stále, vždy bola aj bude, aj keď nie v takom rozsahu(dajme tomu). Myslím si že náboženstvá boli prítomné vždy, podľa mňa dodnes vznikajú nové. Ide len o to že niektore sa uchytili globálne(tie čo dnes poznáme) a niektoré len lokálne(dedina v horách v Himalájach napríklad, netuším). Takže keby nevznikli tie dnešné populárne, rozšírili by sa iné(aj keď možno nie tak moc?). 

• Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

On 27. 9. 2018 at 21:27, D4n09 said:

Kdyby nebylo náboženství tak by ty hovádka nezabíjeli ve jménu Aláha takže by byl svět lepší 
docela stručné ne ?

Stejne jako by nikdy nebyla inkvizice kde krestani zabijeli ve jmenu boha. To samy kolonizace ameriky a vnucovani krestanstvi.

Dle meho nazoru nabozenstvi muselo vzniknout, aby si lide mohli vysvetlit deni veci, ktere sami neumeli nijak vysvetlit. Tak to udelal proste buh. A nebo bohove je jen nejaka civilizace tu kdysi byla a uz mozna neni (jo zeru assassinovky :D)

A nebo je buh jen proramator naseho sveta a vsichni zijeme v jednom velkem metrixu. A nebo je to singleplayer a vse okolo je jensimulace.

Protoze pokud mas pochopit pojmy jako ze neexistuje cas ani prostor. Tak jak to ma clovek chapat kdyz v tom zije cely zivot. Ale kdyz to zacnes srovnat s myslenkou jak funguje PC ktery umi jen 0 a 1 a neumi cas ani prostor. Tak to tak trochu i zacne davat smysl 😄 To samy jako ty nedokazes vstoupit do toho PC a muzes tam vlizt jen jako "simulace". Mozna vysvetleni sestoupeni boha na zem? Ani nezacal lidem vysvetlovat jak funguji 0 a 1 😄 Mozna jen potreboval nakalibrovat neurovonou sit predkladanim spravnych vzoru 😄

Uz mlcim.... 😄

Edited by ATomas
  • Kappa 1
  • Haha! 1

Sdílet tento příspěvek

před 1 hodinou, ATomas said:

Stejne jako by nikdy nebyla inkvizice kde krestani zabijeli ve jmenu boha. To samy kolonizace ameriky a vnucovani krestanstvi.

Dle meho nazoru nabozenstvi muselo vzniknout, aby si lide mohli vysvetlit deni veci, ktere sami neumeli nijak vysvetlit. Tak to udelal proste buh. A nebo bohove je jen nejaka civilizace tu kdysi byla a uz mozna neni (jo zeru assassinovky :D)

A nebo je buh jen proramator naseho sveta a vsichni zijeme v jednom velkem metrixu. A nebo je to singleplayer a vse okolo je jensimulace.

Protoze pokud mas pochopit pojmy jako ze neexistuje cas ani prostor. Tak jak to ma clovek chapat kdyz v tom zije cely zivot. Ale kdyz to zacnes srovnat s myslenkou jak funguje PC ktery umi jen 0 a 1 a neumi cas ani prostor. Tak to tak trochu i zacne davat smysl 😄 To samy jako ty nedokazes vstoupit do toho PC a muzes tam vlizt jen jako "simulace". Mozna vysvetleni sestoupeni boha na zem? Ani nezacal lidem vysvetlovat jak funguji 0 a 1 😄 Mozna jen potreboval nakalibrovat neurovonou sit predkladanim spravnych vzoru 😄

Uz mlcim.... 😄

Náhodou ... tohle mě teď opravdu pobavilo 😄 díky za zlepšení dne 

Sdílet tento příspěvek