Jump to content
  • 0
The Hidden Face

software MultiBoot Grub spouští pouze terminál

Dotaz

Zdravím,

jak z názvů vyplývá mám problém s bootováním. Grub se sice spustí, ale bohužel jen terminál a vypadá to, že neví, kde hledat své soubory...

Po zadání těchto příkazů:

set root=(hd0,gpt6)
set prefix=(hd0,gpt6)/boot/grub
insmod normal
normal

se grub spustí jak má, dá mi vybrat mezi systémy a vše běží v pořádku. Dále jsem našel, že pak už jen ve spuštěném linuxu stačí zadat:

sudo update-grub
sudo grub-install /dev/sda

a soubory grubu se opraví a nastaví na správné hodnoty. Vše proběhne v pořádku bez chyb, ale při dalším spuštění mám stejný problém... 

Projížděl jsem i konfigurační soubory grubu a vypadá to, že má ke všemu nastavené správné cesty, nicméně to stále blbne. Má někdo s podobným chováním zkušenosti? Půjde to opravit bez reinstalace Linuxu? Jo a abych nezapomněl BIOS mám v UEFI módu.

Předem děkuji za odpovědi! ;) 

Ještě pro představu sem dávám obrázek z internetu, abyste viděli, co grub vypisuje:

Spoiler

TH9dggk.png

Edited by GaRGoyLeS

Sdílet tento příspěvek

3 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

• 0

Skús si pre grub vytvoriť nanovo config.

A hlavne, grub na UEFI sa inštaluje trochu inak vid. celý príkaz:

# grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=esp --bootloader-id=GRUB

Nezabudni si ale moutnúť všetky partície a hlavne EFI partíciu pri UEFI ( --efi-directory=esp ), inak ti to nepôjde. Odporúčam prečítať si celý návod na inštaláciu grubu na UEFI. Myslím, že by si mal začať od začiatku, je to relatívne veľa príkazov.

Sdílet tento příspěvek