Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
The Hidden Face

software MultiBoot Grub spouští pouze terminál

Recommended Posts

Zdravím,

jak z názvů vyplývá mám problém s bootováním. Grub se sice spustí, ale bohužel jen terminál a vypadá to, že neví, kde hledat své soubory...

Po zadání těchto příkazů:

set root=(hd0,gpt6)
set prefix=(hd0,gpt6)/boot/grub
insmod normal
normal

se grub spustí jak má, dá mi vybrat mezi systémy a vše běží v pořádku. Dále jsem našel, že pak už jen ve spuštěném linuxu stačí zadat:

sudo update-grub
sudo grub-install /dev/sda

a soubory grubu se opraví a nastaví na správné hodnoty. Vše proběhne v pořádku bez chyb, ale při dalším spuštění mám stejný problém... 

Projížděl jsem i konfigurační soubory grubu a vypadá to, že má ke všemu nastavené správné cesty, nicméně to stále blbne. Má někdo s podobným chováním zkušenosti? Půjde to opravit bez reinstalace Linuxu? Jo a abych nezapomněl BIOS mám v UEFI módu.

Předem děkuji za odpovědi! ;) 

Ještě pro představu sem dávám obrázek z internetu, abyste viděli, co grub vypisuje:

Spoiler

TH9dggk.png

Edited by GaRGoyLeS

Sdílet tento příspěvek

Skús si pre grub vytvoriť nanovo config.

A hlavne, grub na UEFI sa inštaluje trochu inak vid. celý príkaz:

# grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=esp --bootloader-id=GRUB

Nezabudni si ale moutnúť všetky partície a hlavne EFI partíciu pri UEFI ( --efi-directory=esp ), inak ti to nepôjde. Odporúčam prečítať si celý návod na inštaláciu grubu na UEFI. Myslím, že by si mal začať od začiatku, je to relatívne veľa príkazov.

• Děkuji (+1) 1

Sdílet tento příspěvek