Jump to content

ostatní ANKETA: Aký gaming server by ste chceli?


Game server  

22 members have voted

  1. 1. Aký game server by ste chceli?

    • Minecraft
      15
    • CS:GO (surf, deathmatch, fun?)
      5
    • Space Engineers
      2
    • Garry's Mod
      0
  2. 2. Typ Minecraft serveru?

    • Modded
      8
    • Vanilla
      10


Recommended Posts

  • Administrátor

Máme v pláne otvoriť postupne gaming servers, ale nevieme ktorým začať, tak som sem dal 2 ktoré ma napadli - CS:GO alebo MC, hlasujte. Ak máte nápad na iný, kludne napíšte do tohto topicu, že aký.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ohledne MC tak me napadlo tohle: 

 

https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/rlcraft

 

 

Hral jsem to s kamosem chvili a neprezili jsme skoro ani jednu dve noci. Myslim ze by to mohlo byt fun ve vice lidech. Prakticky se jedna o survival s novymi vecmi

Link to comment
Share on other sites

Dříve než bych začal s rozšiřováním pole působnosti, jak je zmíněno v topicu pawno 2.0, tak bych se soustředil na jiné body. Historicky to bylo vždy odsouzeno k rychlému zániku - ať už to byl nějakej komunikační nebo herní server. Ostatně hlavním kámenem úrazu bylo, že každý pawner/programátor už má své vlastní pole působnosti nebo se jedno alespoň snaží rozvíjet a sem chodí jen kvůli diskuzi a pomoci, ne kvůli gamingu.
 
Alespoň počkat do doby, kdy doopravdy někdo udělá nějaký ten gamemode nebo nápad (někdo by se mohl nabídnout), než spouštět prázdný server, kde bude pouze nějaký narychlo stažený script, který tu prezentuje téměř každý nový příchozí nováček.
Osobně nápady na gamemode a script mám a ani jsem podobné snad neviděl (mc i mta), ale o javě vím prd a mta kvůli práci zatím prokrastinuju.
 
Nejprve by měl celý tým věnovat usilí k úpravě layoutu stránky jako takové, jaké tu budou sekce, sanity check databáze (odesláno před - a ho*no, chybějící avatary), překlady atp.
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Našťastie to neni chyba DB s tým odsláno pred, ale len chyba v preklade.

Preto zo začiatku chceme nejaké servers čo sa dajú hneď hrať, také miesta na združenie komunity (hry typu MC, CS:GO a tak )

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 2 hodinami, mxco said:
Dříve než bych začal s rozšiřováním pole působnosti, jak je zmíněno v topicu pawno 2.0, tak bych se soustředil na jiné body. Historicky to bylo vždy odsouzeno k rychlému zániku - ať už to byl nějakej komunikační nebo herní server. Ostatně hlavním kámenem úrazu bylo, že každý pawner/programátor už má své vlastní pole působnosti nebo se jedno alespoň snaží rozvíjet a sem chodí jen kvůli diskuzi a pomoci, ne kvůli gamingu.
 
Alespoň počkat do doby, kdy doopravdy někdo udělá nějaký ten gamemode nebo nápad (někdo by se mohl nabídnout), než spouštět prázdný server, kde bude pouze nějaký narychlo stažený script, který tu prezentuje téměř každý nový příchozí nováček.
Osobně nápady na gamemode a script mám a ani jsem podobné snad neviděl (mc i mta), ale o javě vím prd a mta kvůli práci zatím prokrastinuju.
 
Nejprve by měl celý tým věnovat usilí k úpravě layoutu stránky jako takové, jaké tu budou sekce, sanity check databáze (odesláno před - a ho*no, chybějící avatary), překlady atp.

Priority jsou nastavené tak, jak jsou za sebou poskládané cíle v topicu Pawno 2.0

Nicméně, již teď nám nic nebrání tomu, udělat si průzkum v komunitě, abychom věděli o jaké servery by mohl vůbec být zájem. Na všem důležitém se pracuje, změny nastanou již brzy, o to se vůbec není třeba bát :) 

Časově nám herní servery vycházejí tak na polovinu příštího měsíce. Na začátku května možná stihneme dokončit první dva cíle (Nový vzhled, nový směr). Do poloviny května už snad budeme mít jasno v tom, jaké herní servery se tu objeví :)

Link to comment
Share on other sites

Po pravde nič... minecraft sa da spraviť zadarmo... cs.go ma svoje servery ... mrtvý bod... vymislite niečo lepšie. niečo čo nikto nemá. dajaku online hru niečo čo pritiahne klientov

a nezabudni..... REKLAMI KLIKAJ! 😄

Link to comment
Share on other sites

On 23. 4. 2020 at 15:07, tck said:

Po pravde nič... minecraft sa da spraviť zadarmo...

Minecraft server si sice lze zařídit zdarma ale pouze ve dvou variantách. 1) Zdarma s malou RAM, s nestabilním věčně crash serverem... 2) Na zkoušku, kdy pokud uživatel nezplatí do týdne/měsíce (jak kde), server se mu automaticky smaže.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Na vanillu MC nikoho nepřilákáš a stejně tak to je i s modded. Bude to jen pro pár lidí, dokud po pár dnech neopadne "hype" z otevření.

Asi by bylo lepší udělat server ve stylu Hypixel (minihry) s tím, že by to bylo více single player friendly. To je ale už o dost víc práce.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Co se týče minecraftu: Napadlo mě udělat něco jako 2B2T, ale CZ/SK variantu s tím, že prvních tisíc bloků kolem spawnu by bylo v protekci a starali by se o to vybraní buildeři :)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 4 hodinami, ffredyk said:

Co se týče minecraftu: Napadlo mě udělat něco jako 2B2T, ale CZ/SK variantu s tím, že prvních tisíc bloků kolem spawnu by bylo v protekci a starali by se o to vybraní buildeři :)

popravdě mě to napadlo taky. To by mohlo být dobré, 2B2Czech, 2Pawno2Czech

Link to comment
Share on other sites

//deleted

A navíc, pokud bude v ochraně pouze spawn a na vlastní stavby nepujde hodit ani residence a ani si moct zamknout svoje truhly pomocí např. LWC, a k tomu bude server přístupný všem, tak to nebude anarchie. To bude katastrofa.

Edited by Scydo
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 1 hodinou, Scydo said:

//deleted

A navíc, pokud bude v ochraně pouze spawn a na vlastní stavby nepujde hodit ani residence a ani si moct zamknout svoje truhly pomocí např. LWC, a k tomu bude server přístupný všem, tak to nebude anarchie. To bude katastrofa.

Tiež som proti, 2B2T je doslova anarchia na tom je ten server založený, nemyslím si že by to bol good idea 😄 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Ta ochrana kolem spawnu byla myšlena jako zóna 1000x1000 obsahující město s "pozemky" s residencí, které by bylo dostupné hráčům. Detaily lze vždy upravit :) pokud vás napadá něco jiného a zajímavého, tak pojďte diskutovat :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Skorej preferujem proste voľnú zónu, nájdeš si kde chceš byť, spravíš si rezidenciu a staváš. Nie som zástanca chaotického serveru, kde vyjdeš a hoci čo môže hocikto spraviť nemáš žiadnu rezidenciu alebo nejakej "parcel" ekonomiky, to nuda podľa mňa 😄 Klasický survival, rozdelil by som mapy na PVP/PVE každý by si zvolil akú chce a ideš, žiadne blbosti typu /warp doly etc. 😄 

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Lucifer Morningstar said:

Skorej preferujem proste voľnú zónu, nájdeš si kde chceš byť, spravíš si rezidenciu a staváš. Nie som zástanca chaotického serveru, kde vyjdeš a hoci čo môže hocikto spraviť nemáš žiadnu rezidenciu alebo nejakej "parcel" ekonomiky, to nuda podľa mňa 😄 Klasický survival, rozdelil by som mapy na PVP/PVE každý by si zvolil akú chce a ideš, žiadne blbosti typu /warp doly etc. 😄 

Zaujímavé, že hovoríš stále o serveroch, ktorých už existuje miliarda. Ničím sa nelíšia, ničím mi totižto tento tvoj nápad neprišiel zaujímavý. Vždy to je len a len o tom istom. Dôjdem na server, naťažím suroviny, postavím dom. Spravím si rezidenciu, a môžem prestať hrať. Akože chápem, je to stále Minecraft, ale predsa existuje spôsob plúginov. To už lepší nápad sú minihry, a keby niekto vymyslel a naprogramoval vlastný plúgin pre minihry, tak to by už bolo viac zaujímavejšie.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Minihry sú super nápad, ale opäť nespustiteľné ihneď, treba postaviť mapy a to neni zrovna EZ. Netvrdím, že taký server existovať nebude, ale to chvíľu potrvá, kým sa to nakonfiguruje, postavia sa mapy a pod. Hlavne vidím najväčší problém, nedá sa to hrať sám (ako keď si sám na serveri) 😄 Ako som vravel, nebude to jediný server, ale treba niečo čo sa dá hrať  ihneď na chvíľu zabaví ľudí kým sa pripravia väčšie projekty 😄 

Link to comment
Share on other sites

před 12 hodinami, ffredyk said:

Ta ochrana kolem spawnu byla myšlena jako zóna 1000x1000 obsahující město s "pozemky" s residencí, které by bylo dostupné hráčům. Detaily lze vždy upravit :) pokud vás napadá něco jiného a zajímavého, tak pojďte diskutovat 😄

- To mi připomíná ty ještě úplně první Minecraft servery, kdy celý svět byl jenom bedrock a jediná tráva byla na pozemcích 30x30 oplocená vždy 3 bloky od sebe :d. Jinak, zrealizovatelné to je. Pomocí subzón v Residencích. Ale kdo bude každému novému hráči udělovat na to práva, a pak mu je odebírat a mazat pozemek, co hráč po 10 minutách znuděný odejde a už se nevratí... To jsem zvědav... :d


- Udělat ze serveru balík plný miniher jako je Hypixel je sice zajimavé ale nepoužitelné. Kromě toho, že některé hry vyžadují minimálně 3 hráče, tak ještě k tomu každý preferuje něco jiného. Málokdo by hrál všechno. A hrát něco sám? To už rovnou hrát singleplayer a vyjde to na stejno. :d

- Vymýšlet úplně nový mód pro Minecraft taky není úplně dobrý nápad. Když už, tak bych to nejdřívě nechal na zahraničí, a až pak to předělával k nám. Zkrátka hráči, obzvlášť ti starší jsou už zvyklí na Survival. Ať se připojí kdekoliv, už automaticky čekají na survival, že si postaví barák a zjistí, jaký zajimavý plugin je zrovna na tomhle konkrétním serveru. Když zjistí, že to není survival, ba dokonce úplná novinka, co nikdo nikde ještě nemá, tak zkrátka odejdou nechápavě.

- Hodit typický survival je sice taková zlatá střední cesta. Ale bez jakékoliv originální vychytávky, co by server měl a ostatní ne, to bude jen další nudný copy server, na který si majitel hází, co zrovna vidí, a hráče to velmi rychle omrzí.

- Mě napadá, co udělat server koncept "family friendly content", kdy by ani tak tolik nešlo o hraní ale spíše odpočinek, nějaký ten chat s ostatními hráči, po případě z toho udělat rovnou teambuilding, že by se tam hráči spojovali v obrovské komunity... A kdo by byl ochotný darovat něco serveru, dostal by VIP a vlastní pozemek na Spawnu :d


- Ještě další nápad. Co by se mělo přidat na server, tak cokoliv, kde by se šlo vyšplhat po žebríčku. TOP 5 hráčů co vytěžilo nejvíce bloků. TOP 5 hráčů co ušlo nejvíce bloků. Čím víte, tím lépe. Tohle bere každého hráče snad už od pradávna. Jsem si jistý, že vždycky se najde někdo, kdo se bude snažit být alespoň minimálně v jednom z těchlech TOPů.

Edited by Scydo
  • Haha! 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

TOP5 je celkom fajn vec, ale potrebuješ to resetovať aby nemali ostatní hráči pocit, že je to pre nich nedosiahnuteľné a rovno nadviažem k tomu resetu tých statov tým, že by to mohlo byť v podobe súťaží na nejaký časový interval, za ktorý by mohli potom hráči dostávať odmeny či už v rámci serveru alebo inak. Napadá ma aj možnosť (a dokonca niekoľko), ktorú som ukryl do slova inak, ale nebudem ju tu hneď prezentovať nakoľko viem, že by to mohlo spustiť vlnu hejtu 😄.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zbitočnosť. Tie servery budu prázdne... Chce to viac reklám 😄 Boli ste vytvorený hlavne kôli samp spravil by som to.... napisal by som Atomašovy alebo NiCe či by ste mohli mať reklamu a vyriešené... určite by proti neboli... neboli by to vaše servery ale bol by tu server ktorý aj niekto hraje no 😄

  • Nope 2
Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, tck said:

Zbitočnosť. Tie servery budu prázdne... Chce to viac reklám 😄 Boli ste vytvorený hlavne kôli samp spravil by som to.... napisal by som Atomašovy alebo NiCe či by ste mohli mať reklamu a vyriešené... určite by proti neboli... neboli by to vaše servery ale bol by tu server ktorý aj niekto hraje no 😄

Máš křišťálovou kouli? Můžeš mi říct prosím tě, co budeme mít zítra v práci k obědu? Děkuji.

  • Si děláš prdel? :D 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...