Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
_HoMeR_

software Stratený mobil

Recommended Posts

Zdravím. Kamarát vlastni(l) telefón Samsung.. Nemal ho prihlásený na konto Samsung, iba na Google..

V pribehu minulého týždňa ho stratil a cez Google lokalizátor sa ho nedarí nájsť. Je možné, že ak na telefóne budu obnovené továrenské nastavenia, tak ho už nepôjde nijak nájsť?

Sdílet tento příspěvek

No nejsem žádný znalec v tomto ale hádám že jestliže nebude jeho účet přihlášen tak má smůlu. Může ten telefon nechat zablokovat u Českých operátoru přes PČR jestli se nepletu ale to je tak asi vše. Já osobně už jsem jednou prodal zablokovaný telefon do Německa :d

Sdílet tento příspěvek

před 18 minutami, tck said:

Robim v samsungu. Android 5 vyssie blokuju na gmail pri resete na tovarenske nastavenia. Ovsem da sa to odblokovat taze na mobil mozes zabudnut ;) pokial to nebola s8 a vyssie

A čo tak podľa IMEI čísla? S týmto sa to vypátrať dá?

Sdílet tento příspěvek

před 12 minutami, _HoMeR_ said:

A čo tak podľa IMEI čísla? S týmto sa to vypátrať dá?

Podle IMEI to vypátrat jde, operátor na to nástroje má, dokonce tuším může i znefunkčnit telefon tak, že se již dané IMEI nepřihlásí k žádnému operátorovi. Ovšem je potřeba to řešit skrze policii a ne přímo s operátorem, a je otázkou jak moc budou ochotní to řešit

Sdílet tento příspěvek

Dá no je to složitější ale jak jsem psal nahoře pomocí IMEI se to zablokuje u Českých operátoru takže jestli tam strčíš Německou, Polskou nebo jinou SIM kartu na kterou se nevztahuje to zablokování tak ho můžeš normálně používat. 

Sdílet tento příspěvek

před 2 minutami, rEf said:

A jaký v tom je rozdíl? Osobně bych apple v životě nechtěl dokonce jsem vyměnil Iphone 5 tenkrát za Samsung Galaxy S4 :-D V době co stál 10 000+.

Lepší bezpečnost, odladěný systém, v tomto případě by si mobil mohl najít přes “Najít iPhone”.

Pak další výhody jako propojení zkrze zařízení a tak dále. Pro více info si vygoogluj výhody :) 
Na youtube doporučuji Petra Máru nebo Honzu Březinu.

• Haha! 3
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

před 11 minutami, tck said:

No to uz je tahsi level ale vsetko sa da ale imei sa neda vystopovat co ja viem

Tak ale čo som tak študoval fórka, tak pokiaľ by som požiadal na polícii a nahlásil strátu, tak polícia môže požiadať operátora o to, aby im povedal, že koho SIM karta sa prihlásila na sieť z toho mobilu a takto vystopovať človeka ktorý mobil používa.

Sdílet tento příspěvek

před 4 hodinami, milous22 said:

ak sa potrebuješ pýtať "či sa to oplatí nahlásiť na políciu", tak je to s tebou veľmi zle

Neviem či je to zlé zrovna so mnou.. možno s tvojou znalosťou keď komentuješ niečo o čom nič nevieš. Pokiaľ človek nevloží do telefónu SIM kartu a nevykoná tiesňový hovor tak mobil je políciou nevystopovateľný.. Čo si tým chcel povedať? Mám sa naťahovať s políciou rok aby mi povedali, že v takomto prípade je mobil nevystopovateľný? K čomu? Ďakujem za rady.

• Si děláš prdel? :D 2

Sdílet tento příspěvek

On 6. 9. 2018 at 11:46, _HoMeR_ said:

Tak ale čo som tak študoval fórka, tak pokiaľ by som požiadal na polícii a nahlásil strátu, tak polícia môže požiadať operátora o to, aby im povedal, že koho SIM karta sa prihlásila na sieť z toho mobilu a takto vystopovať človeka ktorý mobil používa.

No to ano ale priprav si balik penazi viac ako novy mobil

• Nope 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

On 6. 9. 2018 at 11:34, tck said:

No to uz je tahsi level ale vsetko sa da ale imei sa neda vystopovat co ja viem

Ked sa telefon registruje v sieti (zapnes ho a ma SIMku) tak veži posiela svoje IMEI. Tu sa da zablokovat ak je nahlaseny na policii (+ samozrejme ta najdu podla toho pri ktorej vezi si, resp. na koho je registrovana SIMka z ktorej sa zapol).

Moj nepodlozeny predpoklad je ze simka sluzi na rozlisenie učtov u operatora a IMEI služi na rozlišenie konkretnych telefonov pripojenych k veži ("BTS").

Spytal som sa na to kamarata, ten krok so zablokovanim IMEI sa podla neho odohrava v HLR.

Edited by Tanga
  • Paráda! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek