Jump to content

návrh Pawno 2.0


Recommended Posts

  • Majitel

Vzhledem k chystající se restrukturalizaci tohoto fóra bych rád znal i názory těch hlavních, tedy vás, členů tohoto fóra. Nýbrž i vzhledem k tomu, že finální koncept a plán je navržen, chtěl bych poznat i vaše nápady a návrhy, ohledně změn na tomto projektu.

Dlouhou dobu tu pokrok stagnoval a fórum prostě existovalo bez cíle a cesty. Bývalému majiteli Lukášovi jsem svůj koncept zjednodušeně přednesl a neměl k němu výhrady. Teď se chci zeptat vás, komunito, jaký máte názor na změnu směru a celkového konceptu a jakým způsobem si myslíte, že by se dalo fórum popohnat a probudit.

 

Nový vzhled

Fórum oblékneme do nového kabátku, vyměníme zastaralé a nevzhledné prvky za moderní styl a funkčnost. Celkově chci vybudovat nový nádech fóra co půjde ruku v ruce s rokem 2020.

Nový směr

Všichni víme že SA:MP (pokud ještě není mrtvé) dlouhou dobu upadá. Kalcor odmítá tuto modifikaci dále rozvíjet a noví hráči na tak starou platformu už prostě jen tak nepřijdou. Na druhou stranu - multiplayer v GTA V je v rozletu a rád bych oslovil hráče a moddery z tohoto světa, aby se přidali do našich řad - spolu i s dalšími hrami. Také bych rád trochu otevřel dveře nehernímu codingu, jako vývoj v .NET, Java nebo napřiklad i hernímu vývoji v Unity a UE.

Redeklarace pojmu Pawner

Vzhledem k tomu že se jazyk Pawn využívá jak pro vývoj tak modding velmi vzácně, rád bych redefinoval tento pojem jako označení plnohodnotného člena tohoto fóra. Pawno.cz již mnoho let není jen jazyk Pawn, ale hlavně komunita skvělých programátorů a počítačových nadšenců. Pojďme si přiřadit označení, které nám patří!

Rozšíření pole působnosti

Jeden z prvních sektorů na které bych rád zacílil jsou hráči. Bez hráčů bychom neměli zpětnou odezvu k výtvorům, nad kterými strávíme desítky hodin ani důvod proč bychom to dělali. Pojďme jim nabídnout herní servery, na kterých nabídneme práci těch nejlepších z nejlepších a vytvořme si ještě silnější pouto jako komunita, která má co nabídnout.

Soutěže a PR

Vzhledem k nestabilní návštěvnosti a aktivitě bych rád motivoval zdejší osazenstvo k větší aktivitě na fóru. Je mi jasné že současný stav fóra a nedávný přešlap ve formě rollbacku působí velkou demoralizací, nicméně pojďme tomu věnovat ještě trochu své energie a zachovejme tu bohatou historii a pevné základy tohoto fóra tím, že ho opět probudíme k životu a naplníme ho aktivními členy.

 

K celému konceptu se váže více či méně dalších menších návrhů, které se stanou či nestanou skutečností, nejsou tak razantní nebo výrazné. Tudíž bych zde chtěl dát prostor i vám, ostatním členům tohoto fóra. Abyste vyjádřili své návrhy a nápady, které si myslíte že se sluší do nového konceptu zapojit.

Věřím a doufám, že se nám podaří tomuto projektu vnuknout druhý dech a znovu jej probudit k životu. Vytvořit z něj znovu místo, na kterém se rádi sejdou lidé různých znalostí a zkušeností ke společné interakci.

A vězte, že na projektu Pawno 2.0 už se tvrdě pracuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

 😲 😲 😲 😲 😲

moment, ještě jsem to nevstřebal..

.

.

.

 😲 😲 😲 😲

 

dobře, asi už vstřebávám. Tady se něco děje? 

před 16 minutami, ffredyk said:

Bývalému majiteli Lukášovi

Citace

© 2008-2018 Neutrion s.r.o.

Jak to přesně tedy je? Kdo komu co patří apod? 

 

před 16 minutami, ffredyk said:

Redeklarace pojmu Pawner

Vzhledem k tomu že se jazyk Pawn využívá jak pro vývoj tak modding velmi vzácně, rád bych redefinoval tento pojem jako označení plnohodnotného člena tohoto fóra. Pawno.cz již mnoho let není jen jazyk Pawn, ale hlavně komunita skvělých programátorů a počítačových nadšenců. Pojďme si přiřadit označení, které nám patří!

❤️

 

 

Jako jo, tohle zní zajímavě! Lezu sem každý den a úpadek jsem pociťoval velmi silně. Já se rád zapojím. Jinak vítej na místě po 8 letech. Mivčo má mimochodem unban, Lalan sem už nechodí, Jakubes taky ne. Cancer už tu zas tolik není. Pro jakékoliv dotazy či konkrétní názory mi klidně napiš. Tvůj příspěvek je dost obecný. Díky

Edited by Hip
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 8 hodinami, Hip said:

Jak to přesně tedy je? Kdo komu co patří apod? 

Uplně jendoduše. Lukáš je fuč. Nový diktátor je ffredyk. Copyright jsem upravil takze uz te nebude děsit. ( včetně dětskýho webu ) 

 

  • Paráda! (+1) 1
  • Zmatený 1
  • Smutný 2
Link to comment
Share on other sites

On 20. 4. 2020 at 0:51, ffredyk said:

chtěl bych poznat i vaše nápady a návrhy, ohledně změn na tomto projektu.

Úžas v PAWN byl právě, protože byl celkem prostý, jednoduchý na naučení ale především výsledek programátor VIDĚL! Chtěl magorské auto, co mění barvu každou milisekundou, bum měl a viděl. Chtěl si vytvořit vozidlo, které střílí objekty v podobě raket, bum udělal a viděl. Ne jako programátoři C++ nebo Pythonu, kdy bouchali do klávesnice, rudý vzteky a častým nepochopením proč to (ne)funguje a po tom všem, výsledkem je 5 slov a 4 operace v konzoli :d
 

Takže, za mě, nápad se zaměřit na jazyky, které mají "vizuální výsledky" jako je PAWN (i když koukám, že víceméně stejný nápad už padl v podobě Unity nebo UE :) )

  • Nope 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 2 hodinami, Scydo said:

Úžas v PAWN byl právě, protože byl celkem prostý, jednoduchý na naučení ale především výsledek programátor VIDĚL! Chtěl magorské auto, co mění barvu každou milisekundou, bum měl a viděl. Chtěl si vytvořit vozidlo, které střílí objekty v podobě raket, bum udělal a viděl. Ne jako programátoři C++ nebo Pythonu, kdy bouchali do klávesnice, rudý vzteky a častým nepochopením proč to (ne)funguje a po tom všem, výsledkem je 5 slov a 4 operace v konzoli :d
 

Takže, za mě, nápad se zaměřit na jazyky, které mají "vizuální výsledky" jako je PAWN (i když koukám, že víceméně stejný nápad už padl v podobě Unity nebo UE :) )

Lebo UE neni C++, ze? :kappa:

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
On 21. 4. 2020 at 8:33, Scydo said:

Úžas v PAWN byl právě, protože byl celkem prostý, jednoduchý na naučení ale především výsledek programátor VIDĚL! Chtěl magorské auto, co mění barvu každou milisekundou, bum měl a viděl. Chtěl si vytvořit vozidlo, které střílí objekty v podobě raket, bum udělal a viděl. Ne jako programátoři C++ nebo Pythonu, kdy bouchali do klávesnice, rudý vzteky a častým nepochopením proč to (ne)funguje a po tom všem, výsledkem je 5 slov a 4 operace v konzoli :d
 

Takže, za mě, nápad se zaměřit na jazyky, které mají "vizuální výsledky" jako je PAWN (i když koukám, že víceméně stejný nápad už padl v podobě Unity nebo UE :) )

5 slov a 4 operace v konzoli není hmatatelný výsledek? 😥

  • Kappa 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...