Jump to content

ostatní NAUČTE SE PROGRAMOVAT (Polis strikes again)


Lukasz

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych se s vámi podělit o video, na které jsem dnes narazil. Zaujalo mě svým pojetím a informační hodnotou.

 

Autorem není nikdo jiný, než autor velice úspěšné kickstarterové kampaně, mnoho nedokončených herních módů, bývalý moderátor pawno.cz, nadějný grafik (v tomto odvětví o něm ještě mnoho uslyšíme) a znalec jazyku C+. Není jím nikdo jiný, než Polis Polismanovitss.

Nyní si pro nás připravil návod na základy HTML5, CSS a jeho vlastního dialektu angličtiny. Rozhodně doporučuji zhlédnout až do úplného konce, mě osobně tento formát videa velice potěšil. Velmi oceňuji časté čekání na upload souboru na jeho server, díky této pauze jsem mohl všechny informace řádně zpracovat. Kdyby ukázal html soubor na localu, asi bych se ztrácel.

Autora si samozřejmě můžete (za nemalý peníz) najmout na určité služby na jeho webých sránkách, kde nechybí ani donate button.

 

Citace

Aktuálně se věnuji převážně tvorbě webových stránek pomocí HTML,CSS,CSS(bootstrap),PHP,Javascript,jQuery,Api a samozřejmě práce s databází SQL. 

- Polis

 

 

Edited by Lukasz
  • OMEGALUL 3
Link to comment
Share on other sites

Na to, že se borec zabývá tvorbou webů, tak mu nefunguje ani jeho vlastní. Plugin pro smooth scrolling mu nefunguje a formulář jde odeslat bez vyplnění.

Nejlepší na tom je, že kontaktní formulář má nazvaný jako přihlášení viz screen :d

 

CyAG.png

Link to comment
Share on other sites

před 5 hodinami, bigw3b. said:

Je to borec, ved pozri aky web nam to spravil http://california-rp.cz/web/

A pak jim deb*l udělal ještě novej vzhled 

 

 

btw: Ten vzhled byl v základu čisté pro začátek ? protože přednosti bylo ucp a propojení webu s hrou včetně administrace. Vzhled byl původně jednoduchý no a hnusny protože barvy webu jsem měl pevne nastavené od majitele

 

???

http://polismanovicp.cz/projekty/CL-RP-FINAL/

 

Miluju vaši reklamu ?

Edited by Polis_Polismanovic
Link to comment
Share on other sites

před 2 hodinami, Polis_Polismanovic said:

btw: Ten vzhled byl v základu čisté pro začátek ? protože přednosti bylo ucp a propojení webu s hrou včetně administrace. Vzhled byl původně jednoduchý no a hnusny protože barvy webu jsem měl pevne nastavené od majitele

???

http://polismanovicp.cz/projekty/CL-RP-FINAL/

Vždyť i web na tom linku stojí nestojí za nic. Spíš se alespoň trochu tu tvorbu webu a designu nauč, než to pak začneš prodávat. Třeba pak nevzniknou takové tragédie, jaké předvádíš (a nebudeš muset žebračit všude kde to jde).

 

@Daniels dělám to zdarma a pro pobavení fóra, reálně to Polisovi nic nepřinese, akorát se mu zasmějeme.

Edited by Lukasz
Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Daniels said:

Vlastně.. Polis by měl poděkovat a zaplatit Lukášovi za tuhle skvělou reklamu.. gj.

Jo a kolik lidí z pawno.cz si od něj něco objedná? :d

Link to comment
Share on other sites

před 8 minutami, Lukasz said:

Vždyť i web na tom linku stojí nestojí za nic. Spíš se alespoň trochu tu tvorbu webu a designu nauč, než to pak začneš prodávat. Třeba pak nevzniknou takové tragédie, jaké předvádíš (a nebudeš muset žebračit všude kde to jde).

 

@Daniels dělám to zdarma a pro pobavení fóra, reálně to Polisovi nic nepřinese, akorát se mu zasmějeme.

Wtf žebračím všude kde to jde ? ? Lol 

chapu že naražíš na grafiku ale tu jsem btw což jsem i psal nedělal já.

ale co už.

Ne to je marné, vysvětlil jsem základy ve videu což byl i základ když se koukneš na CZ/sk videa v tomhle oboru tak jako pak porovnej něco.

A btw ten web se mi líbí a stejně i jim to bylo hlavní samozřejmě více javascriptu pro animace by se hodilo taky ale co už.

 

 

Link to comment
Share on other sites

před 2 minutami, Polis_Polismanovic said:

Wtf žebračím všude kde to jde ? ? Lol 

chapu že naražíš na grafiku ale tu jsem btw což jsem i psal nedělal já.

ale co už.

Ne to je marné, vysvětlil jsem základy ve videu což byl i základ když se koukneš na CZ/sk videa v tomhle oboru tak jako pak porovnej něco.

A btw ten web se mi líbí a stejně i jim to bylo hlavní samozřejmě více javascriptu pro animace by se hodilo taky ale co už.

 

 

K videu, doufám, že další díl bude lepší jak ten první, a že si ty sám něco přečteš o tom, co vlastně vysvětluješ. Protože první díl byl běs a hrůza.

Link to comment
Share on other sites

před 11 minutami, Fakerko_ said:

K videu, doufám, že další díl bude lepší jak ten první, a že si ty sám něco přečteš o tom, co vlastně vysvětluješ. Protože první díl byl běs a hrůza.

Tak je jasný že bych to mohl vysvětlit odborněji jenže mě jde i o to aby člověk který nema žádné zkušenosti to pochopil při logickém myšlení a né že mu nasypu 300 věci o kteréjch netuší.To je jak kdyby člověk který je účetní šel na jednání o jaderné technice taky by netušil proto to podávám lehce pochopitelným způsobem 

A pokud šlo o hlavní věci ty jsem vysvětlil v základu dobře. 

Edited by Polis_Polismanovic
Link to comment
Share on other sites

před 3 minutami, Polis_Polismanovic said:

Tak je jasný že bych to mohl vysvětlit odborněji jenže mě jde i o to aby člověk který nema žádné zkušenosti to pochopil při logickém myšlení a né že mu nasypu 300 věci o kteréjch netuší.To je jak kdyby člověk který je účetní šel na jednání o jaderné technice taky by netušil proto to podávám lehce pochopitelným způsobem 

A pokud šlo o hlavní věci ty jsem vysvětlil v základu dobře. 

Děláš si srandu, že ano?

Tím myslíš například co?
- Vysvětlení kódování jazyka? (Viz. video: “Proč UTF-8? Protože děláme v HTML5 a je to to nejlepší”) - OK, to lidem hodně řekne.
- Nebo snad vysvětlení identifikátoru? (Viz. video “ID se používá například u formulářů… bla bla další ho*na.) Milej zlatej “ID” je unikátní identifikátor. “CLASS” může být použit v HTML dokumentu X krát, ale ID pouze jednou.

 

Dál pokračovat nebudu, přečti si o tom více a pak sám uvidíš, jaké ho*na meleš ve videu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nehledně na to, že je drzost dělat weby za peníze a video pro nováčky, když na svém webu uděláš chybu viz screen. (Schválně, zda najdeš, co je špatně.)

o3PB.png

  • Si děláš prdel? :D 1
Link to comment
Share on other sites

před 21 minutami, Fakerko_ said:

Děláš si srandu, že ano?

Tím myslíš například co?
- Vysvětlení kódování jazyka? (Viz. video: “Proč UTF-8? Protože děláme v HTML5 a je to to nejlepší”) - OK, to lidem hodně řekne.
- Nebo snad vysvětlení identifikátoru? (Viz. video “ID se používá například u formulářů… bla bla další ho*na.) Milej zlatej “ID” je unikátní identifikátor. “CLASS” může být použit v HTML dokumentu X krát, ale ID pouze jednou.

 

Dál pokračovat nebudu, přečti si o tom více a pak sám uvidíš, jaké ho*na meleš ve videu. 

 

Jo tady uznávám ze jsem mohli víc říct k tomu nemám co vyčíst máš pravdu. Budu muset dávat větší info.

 

Link to comment
Share on other sites

před 7 minutami, Polis_Polismanovic said:

Nemám problém to vysvětlit vše podrobněji tudiž dobrá,natočím opravné video. Jsem rád že dáváte konstruktivní kritiku hlavně Fakerko_.

Hlavně nejdříve si něco pročti, ne že hned zítra vyjde opravné video. A odpověz mi prosím na post výše, kde je screen kódu z tvého webu, dík :) 

Link to comment
Share on other sites

před 5 minutami, Fakerko_ said:

Hlavně nejdříve si něco pročti, ne že hned zítra vyjde opravné video. A odpověz mi prosím na post výše, kde je screen kódu z tvého webu, dík :) 

I když to tak nevypadá protože jsem to podal tak jak jsem to podal tak pročítat si nic nemusím akorát budu mluvit více odborněji a vše více vysvětlovat jak jsem psal již výše šlo o lehký přehled proto je tedy pravdou že bych měl více dbát na deital a né to podat tak jak jsem to podal.

Samozřejmě že teď budu mnohem šetrnějši a více se zaobírat detailem a mnohem více vysvětlovat a popisovat věci.

Jistě 2 chyby v diakritice a následně 2 chyby v tagu <a> kde šlo spíše o překlep který jsem přehlédl zakončení jsem měl <a/> místo </a>.

Díky za upozornění.

Edited by Polis_Polismanovic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...