Jump to content
  • 0

pomoc Rozpoznání IP


[Hades]

Dotaz

19 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
On 11. 7. 2018 at 1:16, DuFF said:

Ak máš server na fakahede, tak tento hosting umožňuje zablokovanie prístupu na server zo všetkých krajín okrem tých, ktoré máš na whiteliste.

To si myslím že pleteš s něčím jiným. Já mám VPS na FH a v CP je možnost Whitelist IP adres, ale je to tam z důvodu, aby ses k rootu mohl přihlásit pouze z určité IP adresy, když nebude na WL, tak se prostě do terminálu nedostaneš. 

Už je to pár let co jsem měl naposledy SA:MP server u FH, tak že je to možné, pouze mluvím z momentálních zkušeností s VPS u FH.

 

Co se týká připojení na SA:MP server pouze z českých a slovenských IP adres, určitě existuje spoustu inc. na samp fóru, je tam toho hodně. Jeden z těch lepších už zmínil eXpress.

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=296171

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	new Country[50];
	
	GetPlayerCountry(playerid, Country);
	
	if(!strcmp(Country, "Czech Republic"))
	{
		SendClientMessage(playerid, -1, "Jop jsi v pohodě.");
	}
	else
	{
		SendClientMessage(playerid, -1, "Nope."); // Tady se stringy nerovnají to znamená že string Country kde se uložila od hráče hodnota (lokalita) se nerovná s tou předepsanou tj. "Czech Republic".
	}
	return 1;
}

Pro správnou funkčnost, musíš do složky scriptfiles nahrát databázové soubory, které obsahují lokality, IP adresy apod. Nehlídá to a ani to netahá přímé informace z internetu tj. "online", ale vždycky po nějaké době právě ty databáze aktualizují a posléze je zveřejní na stránkách. Jedna z takových stránek je zrovna maxmind.com

 

* Ještě k samotnému ukázkovému kódu, je potřeba si uvědomit že ty města, státy by měli být správně vypsány, to znamená že bez překlepů apod. jinak to nesplní svou funkčnost, a tak to hráče může vyhazovat, i když zrovna budou pocházet z lokality, kterou ty si přeješ.

Pro české hráče to bude vypadat - "Czech Republic" a pro slovenské bratry to bude takto - "Slovakia". Jop je to detail a pro někoho pitomost, ale i zde se může objevit "pitomá" chyba :d

 

Ptej se co a jak, chápeš nebo nechápeš ..

Edited by VolfikCZ
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ak máš server na fakahede, tak tento hosting umožňuje zablokovanie prístupu na server zo všetkých krajín okrem tých, ktoré máš na whiteliste.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

právě nemám ale pokusím se to řešit z podporou serveru protože je to docela aktivní hosting tak by to mohly poskytnout ale asi nějaký kod na omezeni IP kromě CZ/SK :/ nebo nějak nakopnout jak na to už sem pokoumal dost věcí ale vše na pytel tak nějak postrčit 

Edited by Doobyvatel
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmmm, no tak ma napadá použiť ten include čo ti poslal xpress... Prípadne, pokiaľ chceš aby ti na servery hrali češi a slováci, daj pred prihlásením overovaciu otázku typu:

Aké je hlavné mesto čiech: a odpoveď daj Praha... málokto bude rozumieť v sk/cz jazyku a ešte menej bude vedieť správne napísať mesto ;)

 

A ešte to budeš mať ako IQ test pred vstupom na server :d:d:d:d 

Edited by Quiter
  • Si děláš prdel? :D 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 8 hodinami, Quiter said:

Hmmm, no tak ma napadá použiť ten include čo ti poslal xpress... Prípadne, pokiaľ chceš aby ti na servery hrali češi a slováci, daj pred prihlásením overovaciu otázku typu:

Aké je hlavné mesto čiech: a odpoveď daj Praha... málokto bude rozumieť v sk/cz jazyku a ešte menej bude vedieť správne napísať mesto ;)

 

A ešte to budeš mať ako IQ test pred vstupom na server :d:d:d:d 

Ale já myslím že to chce k vůlím čechum nebo slovákum co si mění ip addres jiných státu takže asi na tu otázkou odpoví správně nemyslíš si? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 4 hodinami, VolfikCZ said:

To si myslím že pleteš s něčím jiným. Já mám VPS na FH a v CP je možnost Whitelist IP adres, ale je to tam z důvodu, aby ses k rootu mohl přihlásit pouze z určité IP adresy, když nebude na WL, tak se prostě do terminálu nedostaneš. 

Už je to pár let co jsem měl naposledy SA:MP server u FH, tak že je to možné, pouze mluvím z momentálních zkušeností s VPS u FH.

SAMP server u fakahedy síce nevlastním, ale viem o tom, že tam tá možnosť určite je, rozhranie vyzerá nejak takto:

 

Spoiler

Bez názvu-1.jpg

 

Edited by DuFF
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 1 hodinou, DuFF said:

SAMP server u fakahedy síce nevlastním, ale viem o tom, že tam tá možnosť určite je, rozhranie vyzerá nejak takto:

 

  Opětovně skrýt obsah

Bez názvu-1.jpg

 

 

Jasný, tak na tohle si zrovna nepamatuji, tohle je jedna z novějších věcí, které tam nebyli za mě, když jsem vlastnil SA:MP server u FH. Bany celkově ty tam byly, co se týká druhé části, tak ta byla až po nějaké době přidaná.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 9 minutami, Doobyvatel said:

jde o neustálé útoky hackeru na server přes cizinecké IP tak zda to tak bude fungovat zůstává otázkou 

To jde o tom jestli na tebe útočí když jsou na serveru nebo mimo serveru.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

útoky probíhají namátkově příde noví hráč sedne do auta a zacne bugovat nějak hru sekat ho to začne teleportovat jak sobeit ale anticheat nehlasi warp hack jak u sobeitu

a ip sou takové 

Karl_CZ 24.21.220.121 
Kacka 5.19.3.35 
edge 184.22.232.62 
Eliska 109.126.232.37 
gregor 190.72.72.166 
MensiFix12355 91.200.138.151 
Creppy 109.183.128.210 
Bike 176.51.170.63 
Gandalf 185.178.50.116 
Goliasch 160.179.35.250 
Miliardar 93.142.149.171 
CrazySmile 185.178.50.103 
Fifo007 78.1.16.255

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak se tak koukám na ty IP adresy je to vesměs ze zahraničních lokalit, a ten problém, který popisuješ tak to jsou přímé problémy na serveru, prostě feťáci, kteří si stáhnout sobeit a rozvalí tam bomby na tom serveru.

 

Doporučuji ti tedy metodu s IP pro CZ/SK hráče. Viz. můj příspěvek, popřípadě inspirace tu máš dosti od jiných uživatelů. (y)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

právě to mě taky jedine napadlo díky za pomoc  budu to koumat a bacha na servery utoky jdou ze serveru Club Zone fakt fetaci co neunesou ze tam nikdo nechce hrat tak kazi jine servery jinak jde o lidi sokeres a _[K]ill[3]r_ je pro případ že tyto nicky spatříte  at víte 

Edited by Doobyvatel
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...