Jump to content
ATomas

video [Mapa 0.3.DL] Ostrovy

Recommended Posts

Zdravím,

od listopadu do května jsem modeloval 12 ostrovu v blenderu. Používal jsem budovy ze hry ovšem terén silnice a mosty jsem modeloval sám. Zde je video jak to celé vypadá. Video je pojato relaxačně a dobrou podkladovou hudbou. Enjoy.

• Paráda! (+1) 1
  • Zmatený 1
  • Děkuji (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

Celkom pekne to je 😊😊🤗 len by ma zaujímalo ako si to modeloval? Lebo rozmýšľam aj ja modelovať vlastne mesto a tak 😊

Sdílet tento příspěvek

před 12 minutami, Dannypolitan said:

A toto sa nedá proste normálne urobiť v map editore? Nato je treba nejaké modelovanie? :d

před 1 hodinou, Mivčo said:

Celkom pekne to je 😊😊🤗 len by ma zaujímalo ako si to modeloval? Lebo rozmýšľam aj ja modelovať vlastne mesto a tak 😊

Pokud chcete vlastní objekty přidat na váš server, tak je potřeba si ho nějak vytvořit, a na to existují různé programy např. zmiňovaný Blender (na Steamu free myslím). Na oficiálním sa:mp fóru existují témata jak takové objekty přidat jsou tam i různé příspěvky od samotného vývojáře, který vysvětluje jak to funguje a co je potřeba k tomu udělat, apod.

Sdílet tento příspěvek

před 11 minutami, VolfikCZ said:

Pokud chcete vlastní objekty přidat na váš server, tak je potřeba si ho nějak vytvořit, a na to existují různé programy např. zmiňovaný Blender (na Steamu free myslím). Na oficiálním sa:mp fóru existují témata jak takové objekty přidat jsou tam i různé příspěvky od samotného vývojáře, který vysvětluje jak to funguje a co je potřeba k tomu udělat, apod.

Všimol som si na samote forume 🤔 už dávnejšie no uvidíme 😊

Sdílet tento příspěvek

Čiže pokiaľ chcem použiť iba objekty, ktoré sú už v originálnej hre, tak je takéto niečo možné (vrátane kopcov) ukraftiť napríklad aj v MTA map editore?

Alebo mi odporúčate skôr niečo iné? Chcem spraviť vlastné mini-mestečko, kde by mali prístup iba vplyvní hráči a boli by tam banky a proste pekne nech to vyzerá, ako také mini mestečko pod tatrami (horami v SVK).

Sdílet tento příspěvek

No ak by som mal zhodnotiť to čo vidím tak je to divné, moje prvé pocity boli zmiešané na jednu stranu som si všimol maják ako je v strede ostrovov ? Prečo pokiaľ viem naznačuje lodiam, že nemajú nabúrať do útesov, také trochu nerealistické. K druhej veci, niektoré strany ostrovov sú rovné tiež nerealistické. Občas tie budovy aj pasovali do terénu ale sú tam aj také ktoré sa tam  vôbec nehodia. 

Taktiež to nieje dobrý pohľad pozerať 8 min ukážku ostrovov ako je to spomalené, akurát som tie nudné a nezáživne pasáže popreskakoval. 

Ak by som to mal zhodnotiť subjektívne tak by som to hodnotil jednoducho: 7,5/11
Keď som si čítal toto téma v robote, tak ma to celkom nadchlo, že sa niekto pokúsil niečo také spraviť, ale potom som pozrel toto a uvedomil som si, že to nebolo to čo som si predstavoval.

Prajem pekný deň.

• Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

Proč jsi nám toho neukázal víc? Kamera se zaměřuje spíš na okolí ostrovů než na ostrovy samotné. Nevim no, moc se mi to nelíbí. 

• Děkuji (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

Mně to přijde jak kdyby random něco naházel na mapu a konec... ale tak Superpařbě se to zřejmě hodí aspoň bude o něco víc pozemků ke koupi 

Sdílet tento příspěvek

Děkuji všem za komenty.

On 5. 7. 2018 at 13:53, D4n09 said:

Mně to přijde jak kdyby random něco naházel na mapu a konec... ale tak Superpařbě se to zřejmě hodí aspoň bude o něco víc pozemků ke koupi 

Tak zas tolik random to neni. I když chápu že z videa se to tak zdát může, protože tam není cíleno na detail. Úmyslně.

On 4. 7. 2018 at 15:22, Woody said:

Proč jsi nám toho neukázal víc? Kamera se zaměřuje spíš na okolí ostrovů než na ostrovy samotné. Nevim no, moc se mi to nelíbí. 

To je účelné. A to proto aby měli hráči důvod se na ty ostrovy podívat na živo a projet si je. Ono když všechno ukážu ve videu tak proc by se pak někdo chtěl podívat naživo:)

On 4. 7. 2018 at 15:07, XpresS said:

No ak by som mal zhodnotiť to čo vidím tak je to divné, moje prvé pocity boli zmiešané na jednu stranu som si všimol maják ako je v strede ostrovov ? Prečo pokiaľ viem naznačuje lodiam, že nemajú nabúrať do útesov, také trochu nerealistické. K druhej veci, niektoré strany ostrovov sú rovné tiež nerealistické. Občas tie budovy aj pasovali do terénu ale sú tam aj také ktoré sa tam  vôbec nehodia. 

Taktiež to nieje dobrý pohľad pozerať 8 min ukážku ostrovov ako je to spomalené, akurát som tie nudné a nezáživne pasáže popreskakoval. 

Ak by som to mal zhodnotiť subjektívne tak by som to hodnotil jednoducho: 7,5/11
Keď som si čítal toto téma v robote, tak ma to celkom nadchlo, že sa niekto pokúsil niečo také spraviť, ale potom som pozrel toto a uvedomil som si, že to nebolo to čo som si predstavoval.

Prajem pekný deň.

Ano maják uprostřed ostrovů běžně nebývá. Ovšem já jsem ho tam potřeboval z určitých důvodů. Až výjde RZE10 tak se dozvíš proč:) Ano ostrovy mod realistické nejsou. Ovšem stále jsou více realistické než originální mapa SA. Nejdřív jsem se při modelování na realističnost zaměřoval hodně. Ale pak jsem zjistil že mi to zabírá tolik času, že hold budu muset upřednostlit rychlost. I přes to stavba trvala půl roku. Ono stejně ta realističnost v GTA nikdy moc nebyla a nikdo to těm hráčům zas tolik nevadilo :)

On 4. 7. 2018 at 9:21, Mivčo said:

Před nějakým časem jsem delal stream z  m odelování jednoho z ostrovů. Tak se můžes podívat jak jsem to stavěl.

Sdílet tento příspěvek