Jump to content
  • 0

pomoc Registrace?


Smexy

Dotaz

Zdravím,

Skoro každý server nyní používá nějaký systém na registraci. Já s registračním systémem nemám žádné problémy. Ale chci se zeptat vás, jaký ukládací systém vám přijde nejlepší (Mimo ten od ATomase). Je to dle vás dini? Double 'o' Files? Byl bych rád i kdybyste napsali nějaký důvod, proč by ten a ten systém měl být nejlepší a klidně i rychlostní porovnání s ostatními systémy. Ale jde mi hlavně o váš názor a o vaši zkušenost s tím a tím systémem. Děkuji vám za odpovědi.

Zatím.

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 1
před 4 hodinami, Smexy said:

Napíše k tomu někdo něco nebo už je zbytečné na to čekat? :d

K HTTP nenapise asi nikdo nic, lebo aj keby to bolo o trosku rychlejsie, coz podla mna nebude, tak s HTTP je strasne vela roznych problemov. Ak chces velke prepojenie s webom, fakt asi MySQL.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Záleží hlavně na tobě. Budu opakovat to, co se zde na fóru pořád píše. Dini je starý, pomalý a neoptimalizovaný systém. Existuje za něho spousta náhrad - třeba jak už jsi zmínil dof2. Práce s dof2 je prakticky totožná jako s dini, až na pár malých rozdílů. Myslím si, že zde, je více než podrobný návod (srovnání rozdílů použitelnosti). Nebo y_ini (ten už se používá zase trochu jinak... - návod zde). Objevilo se i dini2 (gini). Možností je opravdu mnoho a pokud budeš hledat, tak nějaké rychlostní testy najdeš sám, třeba na offiko fóru. 

Jak píše xhunterx další alternativou je SQL - super. Když máš třeba i web a chceš ho mít propojený s daty tvého serveru - nejednoduší cesta. Nicméně SQL je sám osobně jazyk (dotazovací) a měl by ses ho naučit nejdříve správně používat. Je úplně jiný oproti systémům výše, ale pokud se ho naučíš a budeš ho používat, rozhodně neprohloupíš. ;) SQL má široké využití, takže se ti jeho znalost bude rozhodně hodit. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 5 minutami, Smexy said:

Tak to jsem asi hodně nevzdělaný. Ale jaký je mezi MySQL a SQLite rozdíl?

SQLite existuje uz priamo v sampe, nepotrebujes ziadny plugin. Taktiez SQLite uklada informacie do scriptfiles, tak ako si zvyknuty.
 

Na MySQL potrebujes plugin a data sa nebudu ukladat na samp servery, ale budes potrebovat zvlast hosting na MySQL databazu. Hostingy ako fakaheda poskytuju MySQL databazu k samp serveru, takze tam az tak problem nieje. 
Nicmenej pretoze SQLite je priamo v sampe, je rychlejsie a jednoduchsie na pouzitie. Taktiez ti nehrozia vypadky ako u MySQL. MySQL ma zase tu vyhodu, ze k nemu mozes prepojit jednoducho web.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lze nějakým způsobem SQLite propojit s webem, pokud nehostuji web a server na stejném serveru?

před 33 minutami, GaRGoyLeS said:

Záleží hlavně na tobě. Budu opakovat to, co se zde na fóru pořád píše. Dini je starý, pomalý a neoptimalizovaný systém. Existuje za něho spousta náhrad - třeba jak už jsi zmínil dof2. Práce s dof2 je prakticky totožná jako s dini, až na pár malých rozdílů. Myslím si, že zde, je více než podrobný návod (srovnání rozdílů použitelnosti). Nebo y_ini (ten už se používá zase trochu jinak... - návod zde). Objevilo se i dini2 (gini). Možností je opravdu mnoho a pokud budeš hledat, tak nějaké rychlostní testy najdeš sám, třeba na offiko fóru. 

Jak píše xhunterx další alternativou je SQL - super. Když máš třeba i web a chceš ho mít propojený s daty tvého serveru - nejednoduší cesta. Nicméně SQL je sám osobně jazyk (dotazovací) a měl by ses ho naučit nejdříve správně používat. Je úplně jiný oproti systémům výše, ale pokud se ho naučíš a budeš ho používat, rozhodně neprohloupíš. ;) SQL má široké využití, takže se ti jeho znalost bude rozhodně hodit. ;) 


S Dini, DOF2 i y_ini umím. Já se ptám, co je podle vás nejlepší na používání, přesto však děkuji. ;)

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ak im už rozumieš, možno by ti prospelo si pozrieť ich zdrojáky.
Začni tým, že spravíš jeden kratučky testovací kód s includom file. Keď sa ti to dostane pod kožu, pozri si zdroják dini, ptm prípadne y_ini a uvidíš sám, že ktorý je lepší a ktorý nie a budeš sa môcť správne rozhodnúť.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 29 minutami, Tanga said:

Ak im už rozumieš, možno by ti prospelo si pozrieť ich zdrojáky.
Začni tým, že spravíš jeden kratučky testovací kód s includom file. Keď sa ti to dostane pod kožu, pozri si zdroják dini, ptm prípadne y_ini a uvidíš sám, že ktorý je lepší a ktorý nie a budeš sa môcť správne rozhodnúť.

No tady mi jde hlavně o váš názor a o vaši zkušenost. Proč dělat věci složitě, když to jde lehce?

před 17 minutami, ___RyDDeRs___ said:

Mohu ti doporučit DOF2 používám ho taky a je to mnohem mnohem lepší než DINI

DOF2 používám (alespoň prozatím) taky. Dini byl jen příklad, to je humus. Ale děkuji za doporučení.

 

Tak bych tu tedy měl otázku na někoho, kdo ten SQLite ovládá. Je rychlejší a lepší SQLite nebo DOF2? (Nemyslím na práci, myslím na zátěž a rychlost, o pohodlí pawnera mi až tak nejde.) Nechci se totiž zbytečně učit SQLite, abych pak zjistil, že DOF2 je přecejenom lepší. Další věc, je zátěžově lepší SQLite nebo MySQL? O rychlosti MySQL se bavit není potřeba, na tuto otázku mi už odpověď dal hunter. A další dotaz,

před 57 minutami, Smexy said:

Lze nějakým způsobem SQLite propojit s webem, pokud nehostuji web a server na stejném serveru?

Děkuji.

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ale pochop, že já se snažím najít i lepší věci, než je DOF2, pokud nějaké existují. Proto tento topic vůbec existuje. Prosím o věcné odpovědi zkušenějších, jež SQLite a MySQL ovládají. Přestože jsi mi neřekl nic nového ti děkuji. ;)

před 10 minutami, Smexy said:
před 30 minutami, Tanga said:

Ak im už rozumieš, možno by ti prospelo si pozrieť ich zdrojáky.
Začni tým, že spravíš jeden kratučky testovací kód s includom file. Keď sa ti to dostane pod kožu, pozri si zdroják dini, ptm prípadne y_ini a uvidíš sám, že ktorý je lepší a ktorý nie a budeš sa môcť správne rozhodnúť.

No tady mi jde hlavně o váš názor a o vaši zkušenost. Proč dělat věci složitě, když to jde lehce?

před 18 minutami, ___RyDDeRs___ said:

Mohu ti doporučit DOF2 používám ho taky a je to mnohem mnohem lepší než DINI

DOF2 používám (alespoň prozatím) taky. Dini byl jen příklad, to je humus. Ale děkuji za doporučení.

Tak bych tu tedy měl otázku na někoho, kdo ten SQLite ovládá. Je rychlejší a lepší SQLite nebo DOF2? (Nemyslím na práci, myslím na zátěž a rychlost, o pohodlí pawnera mi až tak nejde.) Nechci se totiž zbytečně učit SQLite, abych pak zjistil, že DOF2 je přecejenom lepší. Další věc, je zátěžově lepší SQLite nebo MySQL? O rychlosti MySQL se bavit není potřeba, na tuto otázku mi už odpověď dal hunter. A další dotaz,

Děkuji.

Dotaz platí.

 

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 31 minutami, Smexy said:

No tady mi jde hlavně o váš názor a o vaši zkušenost. Proč dělat věci složitě, když to jde lehce?

Radím ti pozrieť si ich jednotlivo kvôli tomu, aby si ich mohol porovnať...
Záleží na tom aké máš dáta, ako vyzerá tvoj mód atď...

Ak by si povedal "urob to v SQL" a "urob to v y_ini" tak dostatočnou úpravou módu/ostatných kritérií sa dá dosiahnuť rovnaká rýchlosť... Ale to my nechceme, my chceme opak - k našim požiadavkám zvoliť správny systém. Preto nemá zmysel pre "všeobecný prípad" porovnávať sql a  y_ini, napríklad.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobrá, tak dejme tomu, že chci číst z jednoho souboru, hodnotu z něj zapsat do druhého,původní hodnotu z druhého zapsat do prvního namísto té hodnoty, jež jsem právě zapsal do toho druhého a vynásobit právě přepsané hodnoty hodnotou z třetího souboru. Samozřejmě všechny hodnoty, jež jsme počítali (Vypočítaná 1., 2. a třetí základní) chci zapsat do čtvrtého souboru.

(Soubor může být databáze, tabulka, či co se to v tom SQLite používá. Taky bych to chtěl vědět pomocí MySQLu.) Čím to bude nejrychlejší?

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 1. 4. 2018 at 15:34, Smexy said:

Je rychlejší a lepší SQLite nebo DOF2?

Nemam overene, ale povedal by som ze vo vatsine pripadov, pre male subory je lepsie DOF2. SQLite ma pridanu urcitu cenu za spracovavanie. SQLite ma vsak ovela viac moznosti, hlavne s funkciami ako TOP 10 hracov a podobne veci a myslim, ze nieje o tolko pomalise, aby to bol prilis velky problem pre vacsinu serverov. Taktiez velke mnozstvo suborov (subor pre kazdeho hraca) moze sposobovat problemy. Preto si osobne myslism, ze SQLite je lepsie na vacsinu pouziti.

 

On 1. 4. 2018 at 15:34, Smexy said:

Další věc, je zátěžově lepší SQLite nebo MySQL?

Com tym myslis? Zataz serveru zalezi od rychlosti, ak myslis nieco ine, pls specifikuj.

 

On 1. 4. 2018 at 15:34, Smexy said:

Lze nějakým způsobem SQLite propojit s webem, pokud nehostuji web a server na stejném serveru?

Nijak jednoducho. Existuju rozne moznosti, ktorymi mozes zosynchronizovat web a server, ale ak chces web riadne a spolahlivo prepajat so serverom, mal by si zvazit MySQL.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Díky za tyto odpovědi. Tak nejspíš poslední dotaz je ten, co jsem psal výše.

On 1. 4. 2018 at 16:52, Smexy said:

Dobrá, tak dejme tomu, že chci číst z jednoho souboru, hodnotu z něj zapsat do druhého,původní hodnotu z druhého zapsat do prvního namísto té hodnoty, jež jsem právě zapsal do toho druhého a vynásobit právě přepsané hodnoty hodnotou z třetího souboru. Samozřejmě všechny hodnoty, jež jsme počítali (Vypočítaná 1., 2. a třetí základní) chci zapsat do čtvrtého souboru.

(Soubor může být databáze, tabulka, či co se to v tom SQLite používá. Taky bych to chtěl vědět pomocí MySQLu.) Čím to bude nejrychlejší?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 1. 4. 2018 at 16:52, Smexy said:

Dobrá, tak dejme tomu, že chci číst z jednoho souboru, hodnotu z něj zapsat do druhého,původní hodnotu z druhého zapsat do prvního namísto té hodnoty, jež jsem právě zapsal do toho druhého a vynásobit právě přepsané hodnoty hodnotou z třetího souboru. Samozřejmě všechny hodnoty, jež jsme počítali (Vypočítaná 1., 2. a třetí základní) chci zapsat do čtvrtého souboru.

(Soubor může být databáze, tabulka, či co se to v tom SQLite používá. Taky bych to chtěl vědět pomocí MySQLu.) Čím to bude nejrychlejší?

Toto je velmi zaujimavy dotaz, pretoze v SQLite to casto spravis jednym dotazom, ak to umoznuje format databaze. Ci to bude rychlejsie v SQLite alebo DOF2 ti naozaj povedat neviem, jednoducho povedane, nikdy mi ten rozdiel v rychlosti neprisiel podstatny s modernymi pocitacmi. A ak som pisal v predchadzajucom prispevku. Veci ako TOP 10 alebo najdenie hracov, ktorych meno zacina na xhun v DOF2 vobec nespravis, zatial co v SQLite je to jedoduche.

 

PS: Ak by som si musel tipnut, tak asi tipnem SQLite, pretoze v tvojom konkretnom pripade sa deje vela otrvarani a zatvarani suborov, ale vobec neviem. Taktiez zalezi na velkosti suborov. DOF2 bude pomale, ak v tych 4 suboroch je vela dat. Ak je v kazdom subore len jeden riadok, potom asi vyhra DOF2.

Edited by xhunterx
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak ne poslední dotaz. Nemáš nějaký základní návod, od něhož se lze odpíchnout a pokračovat v cestě se svým SQLite? MySQL trochu umím, sice to není dle mých představ, ale na základy si s ním vystačím. Ale ten SQLite by mě zajímal.

Další věc, s DOF2 nejde udělat nalezení podle jména? A co pokud si vytvořím například složku "Ucty" a pak použiji funkci strfind? Šlo by to nějakým takovýmto způsobem? A jak dlouho by takový dotaz trval, pokud je ve složce "Ucty" třeba 25 000 souborů?

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 8 minutami, Smexy said:

Další věc, s DOF2 nejde udělat nalezení podle jména? A co pokud si vytvořím například složku "Ucty" a pak použiji funkci strfind? Šlo by to nějakým takovýmto způsobem? A jak dlouho by takový dotaz trval, pokud je ve složce "Ucty" třeba 25 000 souborů?

V zakladnom sampe je to nemozne. Neda sa vyhladavat v slozke, musis poznat presne meno suboru. Ak by si to skusil obist nejakym hackom, napr ulozit mena vsetkych hracov do jedneho suboru, tak by to bolo nehorazne pomalsie ako SQLite. SQL sa prave na taketo veci specializuje, vyhladavania, operacie a podobne. Napr mozes aj jednoducho pripocitat vsetkym hracom na servery $10 000, napr ako vianocne alebo VIP na 3 dni ako omluvu za vypadok serveru. V DOF2 by nieco taketo bolo nehorazne pomale/nemozne.

Existuju pluginy ktore umoznuju vyhladavat v slozkach, ale myslim si, ze SQLite by bolo stale o dost rychlejsie.

 

před 10 minutami, Smexy said:

Nemáš nějaký základní návod, od něhož se lze odpíchnout a pokračovat v cestě se svým SQLite? MySQL trochu umím, sice to není dle mých představ, ale na základy si s ním vystačím. Ale ten SQLite by mě zajímal.

SQLite je SQL a este k tomu sa dost sustredili na kompatibilitu, takze takmer cokolvek co napises v MySQL by malo fungovat v SQLite, ako SELECT * FROM Bla WHERE Name = 'xhunt'.

Navod nepoznam, ale odporucam include sqlitei, ktory podstatne zjednodusuje a zlepsuje pracu so SQLite.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 28 minutami, ATomas said:

Pro vyhledavani ve slozce lze pouzit HTTP dotaz. Pomoci PHP to lze pak vyresit a odeslat serveru vysledek dotazu.

To je ako škrabať si hlavu na pravej strane ľavou rukou ponad hlavu. 

Mizéria mať postavený mód tak, že dáta ukladá do súborov. Pre manipuláciu s dátami je omnoho lepšie SQL. Pokiaľ chceš mať aj web a na ňom pracovať s dátami, tak na to je najlepšie MySQL. Nie je to potom také obmedzujúce, aby si to musel "ojebávať" cez HTTP request.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 21 hodinami, ATomas said:

Pro vyhledavani ve slozce lze pouzit HTTP dotaz. Pomoci PHP to lze pak vyresit a odeslat serveru vysledek dotazu.

A není to pak náhodou zbytečně zdlouhavé a pomalé? Ptám se hlavně kvůli tomu, že nejspíš by to bylo rychlejší právě přes SQL, jež mi tu doporučují.

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 9 hodinami, Smexy said:

Tak jsem to tak narychlo proletěl, určitě si to později přečtu. Ale v čem to je zjednodušené či zlepšené? Nechce se mi číst Anglicky, když za chvíli jdu spát. :d

//Jo, už jsem to pročetl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ATomasi, zkoušel jsi porovnat rychlost HTTP Requestů a toho MySQL? Protože mi přijde, že něco, co je přímo na to dělané by v tomto případě mohlo být i rychlejší. Jinak nejvíc to -3. :d #ATomasHate

Edited by Smexy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...