Jump to content

návrh Kdo a proč?


Recommended Posts

Zdravím,

nejdřív jsem si říkal, že je to o zvyku, ale už je to delší dobu, ale prostě to nejde.

Kdo a proč sem nahodil tenhle design? Je to nepřehledny, napul anglicky napul česky. Ve foru jsou kometaře nejak divne odsazeny od hlavního topicu, nesmyslně do prava až moc. Nejaký divný rozestup mezi příspevky. Zbytečné divy co zabírají místo. Když píšu příspěvek, je to nepřehledné. nejde mi odmazat code kdyz ho použiju

. Když použitu tu ikonku tak mi to překreje obsah takže ani nevim na co reaguju. No tahkel bych mohl pokračovat. Čekal jsem že se to nahodilo a bude se to ladit za běhu, ale moc změn, aspon těch co mě páli jsem si nevšiml. Dale je nepřehledne umístěno upravení příspevku. Když už hodim code nejde odstranit abych nepřisel o obsah


ATomas

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 23 minutami, ATomas said:

napul anglicky napul česky

to je prekladom, nie designom. Work in progress.

před 23 minutami, ATomas said:

e foru jsou kometaře nejak divne odsazeny od hlavního topicu, nesmyslně do prava až moc.

ako do prava? Nerozumiem tie komentáre sú normálne od topicu.

před 24 minutami, ATomas said:

Nejaký divný rozestup mezi příspevky. Zbytečné divy co zabírají místo.

Znovu nerozumiem, tie rozostupy mi príjdu normálne.

před 25 minutami, ATomas said:

Když píšu příspěvek, je to nepřehledné

Popíš viacej trochu, ako myslíš neprehľadné.

před 25 minutami, ATomas said:

nejde mi odmazat code kdyz ho použiju

Code ide zmazať, tak isto aj spoiler aj všetko ostatné. Klikneš na neho a dáš delete.

Link to comment
Share on other sites

před 42 minutami, ATomas said:

Zdravím,

nejdřív jsem si říkal, že je to o zvyku, ale už je to delší dobu, ale prostě to nejde.

Kdo a proč sem nahodil tenhle design? Je to nepřehledny, napul anglicky napul česky. Ve foru jsou kometaře nejak divne odsazeny od hlavního topicu, nesmyslně do prava až moc. Nejaký divný rozestup mezi příspevky. Zbytečné divy co zabírají místo. Když píšu příspěvek, je to nepřehledné. nejde mi odmazat code kdyz ho použiju


. Když použitu tu ikonku tak mi to překreje obsah takže ani nevim na co reaguju. No tahkel bych mohl pokračovat. Čekal jsem že se to nahodilo a bude se to ladit za běhu, ale moc změn, aspon těch co mě páli jsem si nevšiml. Dale je nepřehledne umístěno upravení příspevku. Když už hodim code nejde odstranit abych nepřisel o obsah


ATomas

Tomu se rika upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Musím s ním souhlasit že je to takové méně přehledné (možná moc světlé neumím to pořádně popsat protože to je mišmaš) než ten starý přijde mi to jako nový design youtube ke kterému mám podobné pocity ... Ale co už.

Edited by rEf
Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, ATomas said:

Zdravím,

nejdřív jsem si říkal, že je to o zvyku, ale už je to delší dobu, ale prostě to nejde.

Kdo a proč sem nahodil tenhle design? Je to nepřehledny, napul anglicky napul česky. Ve foru jsou kometaře nejak divne odsazeny od hlavního topicu, nesmyslně do prava až moc. Nejaký divný rozestup mezi příspevky. Zbytečné divy co zabírají místo. Když píšu příspěvek, je to nepřehledné. nejde mi odmazat code kdyz ho použiju


. Když použitu tu ikonku tak mi to překreje obsah takže ani nevim na co reaguju. No tahkel bych mohl pokračovat. Čekal jsem že se to nahodilo a bude se to ladit za běhu, ale moc změn, aspon těch co mě páli jsem si nevšiml. Dale je nepřehledne umístěno upravení příspevku. Když už hodim code nejde odstranit abych nepřisel o obsah


ATomas

Mně ta RZE 8.1 taky přijde taková nepřehledná. Není nad klasickou rze 7.4 :kappa: 

Forum potřebovalo upgrade. Dle mého názoru je to spíše krok k lepšímu, časem si zvykneš. 

  • Paráda! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Na překladech se skutečně pracuje, jde to pomalu, je tam přes tisíc stránek překladu, snažíme se přeložit to, co uživatelé vidí.

@ATomas Mimochodem, můžeš si pročistit schránku se soukromými zprávami, případně si zapnout přijímání zpráv? Snažím se tě již nějakou dobu zkontaktovat, ale prostě ti nelze odeslat SZ (kvůli jednomu z uvedených důvodů).

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Lucifer Morningstar said:

to je prekladom, nie designom. Work in progress.

ako do prava? Nerozumiem tie komentáre sú normálne od topicu.

Znovu nerozumiem, tie rozostupy mi príjdu normálne.

Popíš viacej trochu, ako myslíš neprehľadné.

Code ide zmazať, tak isto aj spoiler aj všetko ostatné. Klikneš na neho a dáš delete.

Tak uz tedka kdyz te cituju tak to odmaze moje citace na ktere jsi reagoval ty. Dale nevim jak to rozdelim na kousky jako js ito udella ty. Kopirovat to je stupidita. Dopsani [ quote ] je krasne a pohodlne jak to vyresit. Kdyby byla aspon moznost ty vokna v tom psani prispevku vypnout a videt to v bbcode nebo treba na prasaka v html. Tohle je forum pro programatory, to si muzeme dovolit to udelat :d

Jak tedy smazu ten code pripadne quote abych neprisel o jeho obsah (jen ho "vyndal z okna") ?

Screenry prikladam tady tim co to nabizi

 

Quote

Mně ta RZE 8.1 taky přijde taková nepřehledná. Není nad klasickou rze 7.4

RZE7.4 kdybych secetl vsechny server co najdu v internet nehraje dohromady ani 50 lidi. 8.1 200. To asi o necem vypovida

Quote

Mimochodem, můžeš si pročistit schránku se soukromými zprávami, případně si zapnout přijímání zpráv? Snažím se tě již nějakou dobu zkontaktovat, ale prostě ti nelze odeslat SZ (kvůli jednomu z uvedených důvodů).

Aha ja myslel ze se odmazavaji odzadu samy. Mam tam 25 zprav a to uz je to plne ?

 

Jinak mi chybi vymozenosti "stareho" code (kde sel myslim vybrat jazyk pawn, ale C je alternativa, ale mohl by byt predvyplneny misto HTML). A nepodaril ose mi najit moznost zobrazit radky a zvolit zacatecni cislo radku. To byly hodne uzitecne veci.

 

roztazene.png

odsazene doprava.png

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

ddQQmKNlRKa6y2oHdgySHw.png

takto to zquotuješ ako ja :d

před 12 minutami, ATomas said:

Jak tedy smazu ten code pripadne quote abych neprisel o jeho obsah (jen ho "vyndal z okna") ?

Screenry prikladam tady tim co to nabizi

Zmažeš to tak, že obsah z quote skopíruješ alebo označíš a presuneš pod quote a potom zmažeš quote.

Henten je modrý preto, lebo vždy bol. On je sivý len kým na neho nezájdeš s cursorom.

 

K tomu priestoru, netuším kam by som to dal ak by som zrušil ten element, tak či tak by to tam muselo byť nevidím žiadne iné logické miesto pre tie tlačítka.

 

Posunuté je to kvôli tomu, že v sekcií pomoc ide hlasovať na jednotlivé odpovede, preto je to posunuté, lebo sú tam pridané tlačítka na hlasovanie.

Link to comment
Share on other sites

před 6 minutami, Lucifer Morningstar said:

Posunuté je to kvôli tomu, že v sekcií pomoc ide hlasovať na jednotlivé odpovede, preto je to posunuté, lebo sú tam pridané tlačítka na hlasovanie.

Aha quote super :d Myslim ze nejake hlasovaci tlacitka mi muzou... A kdyz uz tam musi byt tak proc tak kravska? a nemuzou byt aspon v pravo aby to licovalo na leve strane ? :d

Jinak ono je tohle forum psane v nejakem frameworku ze je to v kodu neprehledne a nelze tam delat jednoduse delat zmeny s posouvat divy a buttony? Pokud je to jeste klasik PHP nebo u phyton tak by to nemel byt problem.

Jinak bych barvu toho quote "nadpis divu" zmenil a nejakou mene vyraznou. Ta modra oddeluje prispevky a byt je to jiny odstrin modre je to furt dost vyrazne a docela mito pusobi chaos v tom kde zacina a konci prispevek nekoho dalsiho.

BTW to je nejaky javascript antispam ze tlacitko "Uložit" funguje až na nekolikaty pokud kliknuti ?

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Myslím že tie tlačítka vôbec nie su obrovské sú ideálne. Či už by boli v ľavo alebo v pravo tak či tak by zaberali rovnaké miesto, myslím že sú viacej logické v ľavo.

Design je v bootstrap, ale nechcem len tak meniť pozície a riskovať že to pokazí responzivitu.

Link to comment
Share on other sites

před 8 minutami, Lucifer Morningstar said:

Myslím že tie tlačítka vôbec nie su obrovské sú ideálne. Či už by boli v ľavo alebo v pravo tak či tak by zaberali rovnaké miesto, myslím že sú viacej logické v ľavo.

Design je v bootstrap, ale nechcem len tak meniť pozície a riskovať že to pokazí responzivitu.

Jde o zarovnani.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Na to aby sa to zarovnalo, by som musel celý ten vote systém presunúť do prava, kde by mne nevyhoval vôbec. Vyhovuje mi v ľavo, nevidím dôvod ho dávať v pravo len kvôli tomu aby bol main topic zarovnaný s odpoveďami.

Link to comment
Share on other sites

před 1 minutou, Lucifer Morningstar said:

Na to aby sa to zarovnalo, by som musel celý ten vote systém presunúť do prava, kde by mne nevyhoval vôbec. Vyhovuje mi v ľavo, nevidím dôvod ho dávať v pravo len kvôli tomu aby bol main topic zarovnaný s odpoveďami.

Takze kdyz byl na starem systemu v pravo tak ti to vadilo ?

Link to comment
Share on other sites

před 3 minutami, Lucifer Morningstar said:

Na starom systéme to vôbec ani nebolo, keďže tam sa nedalo hlasovať v otázkach, keďže tam otázky vôbec ani neboli :d 

Ja se nebavim o hlasovani na otazky. Ale o hodnoceni prispevku. To slo tedy jen likovat prispevky, protoze na zadost niCeho byly smazany minusove hlasovani.

Link to comment
Share on other sites

před 1 minutou, Lucifer Morningstar said:

Like bolo jedno tlačítko. Toto je niečo úplne iné, to je votovanie, hlasovanie za najlepšiu odpoveď.

TO je furt o jedno tlacitko navic... ale na tuhle diskuzi uz nemam......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Ja tam vidím 4 rôzne veci, 3 klikateľné:

A1-p0l9rSS_slSQZmoKZ5g.png

1. Označiť za najlepšiu odpoveď

2. Hlasovať hore

3. Aktuálny počet hlasov.

4. Hlasovať dole.

Prvú nerátam lebo to vidí iba niekto s právami na to.

Link to comment
Share on other sites

Pocitalo bylo na starem systemu taky. Ale na to ze na to kliknes jen jednou za zivot je to kravsky a kazi to rozmisteni divu. Tot vse. zarovnani ma pro me vetsi priritu. Me jde o obsah prispevku ne o to kolik mu kdo naklikal lajku.

Link to comment
Share on other sites

Proč to zkrátka nedáte buďto pod posty (asi tam máte ip co?)

ISTOngB.png

na šířku nebo vedle srdíčka? A všichni budou spokojeni.

Mě to stejně přijde jako kravina ještě jsem to nevyužil a ani to využívat nebudu.

Edited by rEf
Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor
před 8 hodinami, ATomas said:

Pocitalo bylo na starem systemu taky. Ale na to ze na to kliknes jen jednou za zivot je to kravsky a kazi to rozmisteni divu. Tot vse. zarovnani ma pro me vetsi priritu. Me jde o obsah prispevku ne o to kolik mu kdo naklikal lajku.

Myslím, že oba stále nejste na stejné vlně, tak mi dovol ti to přiblížit trochu podrobněji. Možnost hlasovat pro příspěvek pozitivně\negativně nalevo má podobný účel jako na Stack Overflow – dáváš tím najevo, že se jedná o správnou odpověď, o dobrou odpověď. Taková odpověď se pak posune nahoru a může být označena jako nejlepší. A tom to přesně je – odpovědí na něčí pomoc bývá často hodně, ale jen některé jsou skutečně užitečné. Tento systém dovoluje vyzvednout užitečné a kvalitní odpovědi a označit jednu jako nejlepší. Když i pak vyřešené téma někdo navštíví, hned vidí, která odpověď (nebo odpovědi) byla ta správná. Mrzelo by mě, kdyby tento systém byl jen tak zavrhnut kvůli tomu, že se lidem, co dokáží posoudit správnost odpovědi, nechtělo kliknout na jedno tlačítko.

Srdíčko vpravo dole u příspěvku (když nad ním podržíš myš, tak se ti objeví i další - šipka nahoru, šipka dolů apod.) značí reakce a nahrazuje tlačítko rep+, které tam bývalo ve staré verzi. Reakce fungují podobně jako na Facebooku like a jeho varianty – když s některým příspěvkem souhlasíš, líbí se ti, jsi mu vděčný (třeba příspěvek s dobrým návodem), můžeš mu dát reakci Paráda, Díky nebo Líbí se mi to. Tyto tři reakce ti zvedají reputaci, kterou máš uvedenou v profilu a pod avatarem. Ostatní reakce jsou tzv. neutrální a nezvedají ani nesnižují tvou reputaci. Reakci Haha můžeš použít, když ti příspěvek přijde zábavný, Nelíbí se mi to můžeš dát tomu, s čím nesouhlasíš (ale i v tomto případě je to neutrální, negativní reputace zatím NEBYLA zavedena).

Doufám, že jsem ti to objasnil. Obě hlasování jsou naprosto oddělené systémy s rozdílným významem. První slouží k určení dobrých odpovědí v help tématech, druhé slouží k vyjádření tvé reakce na příspěvek. První hlasování je obdoba toho na Stack Overflow, druhé je obdobou like tlačítka na Facebooku.

před 6 hodinami, rEf said:

Mě to stejně přijde jako kravina ještě jsem to nevyužil a ani to využívat nebudu.

Nevím, o které feature se teď bavíš, ale ten přístup k tomu mi přijde smutný. Po updatu fóra jsou tu nové věci, které pomalu zavádíme a představujeme, některé mají pomoct nebo usnadňovat, jiné slouží čistě k zábavě. Nevidím pak důvod k takovému bojkotu či ignoranci – je to z neznalosti, je to z principu? V prvním případě se stačí zeptat mě či Spye a my se pokusíme to objasnit, stejně jako teď objasňuji účely hlasování. V druhém případě, no, s tím opravdu nic neudělám, povahu máme každou vlastní... ale začínám se utvrzovat v tom, že pro komunitu tohoto fóra nemá cenu jakkoliv se snažit.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Celý systém "questions" který byl představen v IPB 4 je podle mě skvělou věcí z důvodů zmíněných vEndem. Vezmi si například situaci kdy na ofik foru hledáš odpověd ně problém ve vláknu které má 800 odpovědí. Jasně to tady nejspíš nehrozí ale proč prohleádvát třeba pěti stránkový thread když zakladatel helpu označí funkční řešení jako nejlepší odpověd a každý další jí uvidí přímo pod problémem.

Klasické reakce jsou jak říkal vEnd pouze pozitiní a neutrální. Po upgradu jsem zakládal anketu a věětšina uživatelů negativní reakce nechtěla. 

Ohledně designu. Podmínkou upgradu , který byl více než nutný bylo zachovat řekněme unikátnost vzhledu fóra. A tak Spy investoval hodiny času aby tento design vytvořil. Ano může mít nějaké mouchy a pokud nějakou takovou někdo najde stačí Spyovi napsat a on se jí pokusí vyřešit. 

Nový systém nabízí mnoho věcí které byli dřív horko těžko k sezhnání . Nebo vůbec neexistovali například "zwidgetování" nějaké lokální url viz

Konstruktivní připomínky stačí sdělit komukoliv z týmu a my je probereme a případně začleníme.

S filozofíí " já na to seru proč bych to dělal" to nikdo moc daleko nedotáhne

 

Ohledně překladu. Nejspíš si asi neuvědomuješ že žádný oficiální překlad není. Na překladu ve volných chvilkách dělám já. A vEnd může potvrdit že těch moc není. Jen abych si udělal čas a dal se Spyem dohromady upgrade trvalo skoro 3 měsíce a to jsem v podstatě upgrade hodil na Spye a jen mu sem tam asistoval. Pokud má kdokoliv zájem není problém a může se s námi na překladu podílet

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Ako mohol by som to presunúť do prava, aj keď by to bolo hrozný "pain in the ass", ale príjde mi to úplne zbytočné lebo tak či tak by to posúvalo obsah potom v pravo a nebolo by to z prava zarovnané s main topicom.

Ako už bolo spomenuté vyššie, toto nie je iba obyčajné "odpoveď sa mi páči, tak na to kliknem". Toto presúva kompletne celé odpovede do popredia a vyššie, preto by som bol veľmi rád ak by to naopak ľudia začali používať a hlasovali za správne odpovede, čím by posunuli celú odpoveď vyššie. Tieto hlasy v tomto prípade niečo znamenajú, pomáhajú ľudom lepšie sa orientovať v správnych odpovediach a naopak posúvajú tie nesprávne nižšie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...