Jump to content
  • 0

pomoc Práca s polami


LINE UP

Dotaz

Zdravím páni. 

Dostal som v škole dalšie zadanie (už semestrálny projekt), konkrétne zamerané na polia. Moc mi to nejde a preto by som sa chcel spytať niekoho kto tomu dobre rozumiete. Stačilo by mi keby ma nejakým spôsobom navediete na riešenie, prípadne mi dáte nejaký príklad alebo ak máte aj nejaký návod na polia. 

Tu je to zadanie. Musím ho odovzdať do stredy tak ak by bolo možné keby ste mi niekto poradili. :) 
 

 

Informačné technológie (AIA)
 
Zadanie č. 087
 
V hlavnej časti programu - vo funkcii main(), definujte pole celých čísel s počtom prvkov 20. Definujte funkcie pre prácu s poľami podľa zadania (funkcie 01-06) a použite ich v programe tak, aby spracovali toto definované pole. Funkciu 08 použite na začiatku alebo na konci programu, pričom v nej môžete využiť funkciu 07.
 
Ďalšie pokyny:
- zvoľte vhodné dátové typy, názvy funkcií a názvy parametrov,
- dbajte na prehľadnosť výpistu do konzoly (komunikáciu s používateľom),
- zarovnávajte svoj zdrojový kód, používajte odsadzovanie,
- v zdrojovom kóde môže byť len minimum komentárov.
 
Definujte a použite nasledovné funkcie:
 
Funkcia 01:
Funkcia, ktorá vypíše hodnoty z poľa na obrazovku do riadku, pričom hodnoty budú oddelené čiarkou a medzerou.
 
Funkcia 02:
Funkcia, ktorá naplní pole čísel náhodnými hodnotami v intervale <min, max>.
 
Funkcia 03:
Funkcia, ktorá nastaví všetky položky v poli na rovnakú hodnotu danú parametrom.
 
Funkcia 04:
Funkcia, ktorá porovná obsah dvoch polí a vráti true, ak sú všetky položky rovnaké, inak vráti false.
 
Funkcia 05:
Funkcia, ktorá zistí počet nepárnych hodnôt v poli.
 
Funkcia 06:
Funkcia, ktorá zistí, koľkokrát sa v poli nachádza hodnota daná parametrom.
 
Funkcia 07:
Funkcia zistí, či je číslo N prvočíslo. Ak áno, vráti true. Inak vráti false.
 
Funkcia 08:
Procedúra vypíše každé druhe prvočíslo medzi A a B (vrátane). Predpokladajte, že A<B.
 
Link to comment
Share on other sites

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Jedná se o C, nebo o jiný jazyk?

podla tagov C++ :d

 

@OP

Čomu nerozumieš?

Vôbec nevieš polia robiť alebo?

Máte tam nejaké kritéria? (Musia byť pointery abo tak..)

1) loop po i < 20 a printf()

2) rand() s modulom (pozri stack overflow)

3) podobne ako 1)

4) for i < 20

 if (*(p1 + i) != *(p2+i)) return false;

5) založ si vedlajšiu premennu a prebehni cele pole

6) ako 5) podobne

7) Eratostenovo sito

8) 6) a 7) dokopy

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jedná sa o jazyk c++. Kritéria sú len tie čo som hore napísal teda vhodné dátove typy, názvy, minimum komentárov .. iné nič. No a nerozumiem celkovo práci s polami. Nehovorím že ostatné viem dobre ale s polami viem len základné veci. 
 

To čo má napríklad vypísať počet nepárnych hodnôt v poli netuším vôbec ako spraviť. Asi by som to robil tak že by som všetky hodnoty z pola skúsil vydelit dvojkou a tym skusit ci su parne a za kazde parne pridat ++ premennej nejakej. ale zase netuším ako zistiť a použiť každú položku z pola. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Hlavní moderátor

Tango tě navedl, jak bys to měl udělat. Jinak by mě zajímala jedna věc – oni vám neukazovali, jak pracovat s poli, že nevíš, jak z něj ani získat hodnoty?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Asi by si mal začať tým, že nám povieš čo vlastne z programovania vieš - je ťažké ti poradiť keď nevieme čo ti treba vysvetliť.

 

Ďalej len v tvojom záujem, doporučil bych ti prečítať si nejakú knihu o základoch programovania - polia sa tam spomínaju.

 

Inak také jednoduche vysvetlenie

 

int nazov_premennej[pocet_prvkov];

 

print("Hodnota 4. premennej je " + nazov_premennej[3] + "."); - pole začína od 0, tj. prvá hodnota je označená číslom 0, druhá 1 atď.

 

 

A posledná vec, prečo začínaš niečo čomu nerozumieš robiť 2 dni pred odovzdaním?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...