Jump to content

ostatní Nenechte s sebou vydrbavat! Kolik doopravdy stoji hodina prace freelancera?


Deleted User

Recommended Posts

Vsetkym zacinajucim programatorom/freelancerom, aj tym, ktory si myslia, ze tu budu ludia robit za admin level 5 + RCON, pozrite si toto video.

Viac informacii sa v kratsom case povedat nedalo, a tych 20 min. za to rozhodne stoji.

 

https://www.superlectures.com/barcampbrno2017/nenechte-se-sebou-vydrbavat-kolik-doopravdy-stoji-hodina-prace-freelancera

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

nechcel by som zit v jeho svete kde sa vsetko toci len okolo penazi icon_e_biggrin.gif

Vcelku tragicke ked sa nad tym zamyslis.

Ty žiješ ve světě, kde se vše točí kolem penězí... 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

ak som to spravne pochopil pointa je v tom, ze to co by firma dala statu atd keby pre nu pracujem, ma dat mne kedze som freelancer right?

 

V podstate tam on spocital, preco by si mal kazdy freelancer pytat min. 700kc/hod.

To co by firma dala statu za teba ako zamestnanca sa z casti nepocita do hrubej mzdy, ale ty ako zivnostnik tu sumu musis zaplatit, tak ze ty si ju musis pocitat do svojej hodinovej mzdy.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Tak by ma zaujimalo, kto vo tvojom svete za teba plati ucty, kto za teba plati jedlo a mohol by som dalej pokracovat icon_e_smile.gif

sry, v mojom svete ma vasa kritika tky nulovu hodnotu :p

to iste bloodmanovi

 

preto nemam potrebu sa tu obhajovat a vysvetlovat vam vsetky "body v ktorych by ste mohli dalej pokracovat"

Link to comment
Share on other sites

sry, v mojom svete ma vasa kritika tky nulovu hodnotu blum3.gif

to iste bloodmanovi

 

preto nemam potrebu sa tu obhajovat a vysvetlovat vam vsetky "body v ktorych by ste mohli dalej pokracovat"

Bud, alebo jednoduco nemas ziadny padny argument.

A neni to kritika, ale diskusia.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Môj osobný názor na toto? Peniaze sú preceňované. Čítam tu tie vaše názory, všetci rozprávate o tom ako sa svet točí okolo peňazí, ako sem dávate otázky, že kto za nás bude platiť účty a podobne, nikto z vás si ale neuvedomuje, že toto všetko sú len umelo vytvorené potreby v našich hlavách. Peniaze vás šťastných neurobia, možno si vravíte, že je to hlúposť, čo počúvate dookola od sentimentálnych ľudí, ale nie je. Dávnejšie som začal zarábať a kúpil som veci, po ktorých som túžil, áno chvíľu som bol šťastný, ale toto šťastie bolo vždy len dočasné, každý z vás na to eventuálne dôjde. Peniaze vždy boli, sú aj budú, to koľko ich potrebujeme si vždy vytvárame len my umelo v hlave. Peniaze sú iba prostriedok na kontrolu ľudí, umelo vygenerovaná potreba. Hnať sa stále za peniazmi nie je tá cesta, ktorá vás urobí šťastnými.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Môj osobný názor na toto? Peniaze sú preceňované. Čítam tu tie vaše názory, všetci rozprávate o tom ako sa svet točí okolo peňazí, ako sem dávate otázky, že kto za nás bude platiť účty a podobne, nikto z vás si ale neuvedomuje, že toto všetko sú len umelo vytvorené potreby v našich hlavách. Peniaze vás šťastných neurobia, možno si vravíte, že je to hlúposť, čo počúvate dookola od sentimentálnych ľudí, ale nie je. Dávnejšie som začal zarábať a kúpil som veci, po ktorých som túžil, áno chvíľu som bol šťastný, ale toto šťastie bolo vždy len dočasné, každý z vás na to eventuálne dôjde. Peniaze vždy boli, sú aj budú, to koľko ich potrebujeme si vždy vytvárame len my umelo v hlave. Peniaze sú iba prostriedok na kontrolu ľudí, umelo vygenerovaná potreba. Hnať sa stále za peniazmi nie je tá cesta, ktorá vás urobí šťastnými.

 

To co pises ja pravda. Ja nikde neohovorim, aby sme sa hnali za peniazmi, ale aby sme vedeli patricne ocenit nasu pracu.

Prave naopak, ak si za pracu budes pytat adekvatny plat, tak sa ti zrazu otvoria nove moznosti. Mozes robit iba 50 hodin mesacne, mozes pracovat zo zahranicia, z plaze, z lodi, mozes cestovat po svete a uzivat si.

Hodinovu mzdu berem ako nejake cislo, ktore hodnoti moje znalosti a na kolko si ma potencionalny zamestnavatel ceni, no peniaze niesu moj svaty gral.

 

Vyssi plat nechcem preto, aby som mal vetsi majetok, ale preto aby som mohol robit menej hodin.

 

Na druhu stranu, ludia ktory nemaju zaklady ekonomickej gramotnosti su prave ti, ktory su najviac zdierani, a ktory sa bezhlavo zenu za peniazmi, hlava nehlava.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Ja nevravím, že peniaze ti neotvoria možnosti, určite áno, ale tieto možnosti ťa šťastným spravia iba krátkodobo. Skutočné šťastia sa hľadá niekde inde, nie v peniazoch. Ale samozrejme je pravda, že každý zamestnávateľ by mal zamestnanca adekvátne odmeniť za jeho schopnosti.

Link to comment
Share on other sites

Za peniaze si stastie nekupis... ale mozes si kupit vino mas to to iste :d 

 

Napr. Kamarát zarába v mochovciach a popritom si zalozil bokovku tepovanie aut a sedaciek a dost dobre mu to vydava :) napr. Keby mam toto robit co sem dal Bloodman tak mam to ako bokovku popri praci a isiel by som od 10€ /h :):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

napr. Keby mam toto robit co sem dal Bloodman tak mam to ako bokovku popri praci a isiel by som od 10€ /h icon_e_smile.gifca.gif

už len či by ťa niekto chcel :d 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...