Jump to content
  • 0

pomoc MySQL - kódování


Riko

Dotaz

Zdravím.

 

Mám takový větší problém. Nevím, co bych měl vše napsat, tak napíšu tohle a vy se prosím ptejte na to, co bych měl dopsat.

 

Server na SA:MP je dělaný přes databázi a bo mi odešel HDD do křemíkového nebe, nemám svou zálohu a musel mi ji poskytnout společník, ale v záloze si myslím to nebude. Myslím si, že je to v nekompatibilitě tabulek s daným PHP/MySQL server, proto se budu ptát zde.

 

Popis problému:

 

V PHPMyAdmin se data v tabulkách zobrazují normálně, ovšem na webu už ne. Nepíše to háčky, místo nich se zobrazují znaky. Ve fóru jsou pouze názvy témat, ale když na ně kliknu, obsah chybí a jdou vidět jen prázdné posty s avatary a nicky. Charset, chcete-li porovnávání, je nastaveno na utf-8_unicode_ci (zkoušel jsem i utf-8mb4, ale bez výsledku). Web mi po přidání níže uvedeného kódu do nastavení připojení databáze píše, že je nastaven charset na UTF-8. Web, kódy (styly, nabídka, navigace atp), které se netahají z databáze, se zobrazují v pořádku.

  if (!$db_spojeni->set_charset("utf8")) {
      printf("Error loading character set utf8: %s\n", $db_spojeni->error);
  } else {
      printf("Current character set: %s\n", $db_spojeni->character_set_name());
  }

Díky za každou radu, RiKo

Link to comment
Share on other sites

2 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Odkaz http://www.realny-zivot.cz, ale bude ti stejně k ničemu. Stránka zatím není viditelná pro veřejnost.

Porovnávání databáze je utf-8_general_ci.

Toto mě nezajímá, projekt fungoval před zálohou DB normálně (Ale jestli ho tak nutně chceš) 

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"></meta> 

Stejně jako u třetí otázky.

Edited by Riko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...