Jump to content
  • 0

pomoc Odstránenie obrázkov zo servera


mawerick

Dotaz

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či existuje nejaký skript, ktorý by vedel na servery vyfiltrovať obrázky, ktoré sa nepoužívajú a odstrániť ich.

 

Príklad:

Vlastním e-shop, a cez ekonomický program Pohoda si tvorím sklad, teda cez ten program aj tvorím obsah e-shopu (produkty, kategórie apod.)

Čiže program mi nahrá na web aj obrázky a všetko okolo toho, lenže ak odstránim produkt, tak obrázky samozrejme na FTP zostanú, a preto sa pýtam či existuje nejaký skript, ktorý by vedel nájsť obrázky, ktoré nie su priradené k žiadnemu produktu (teda nemajú žiadnu cestu)aby som ich vedel odstrániť, keďže na FTP mám neskutočné množstvo súborov, nie je možné aby som X súborov po jednom vyhľadával a vymazával.

 

 Ďakujem za pomoc

Link to comment
Share on other sites

3 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Skôr ma zaujíma či niečo tomuto podobné existuje, nakoľko nemám toľko času aby som brúzdil internetom a hľadal podobný skript a už vôbec nemôžem čakať kým mi ho nejaký programátor naprogramuje, tak sa radšej spýtam skúsenejších tu, či o niečom nevedia, pretože súbory každý deň pribúdajú a už je nich niekoľko tisíc

Edited by mawerick
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

No nemyslím si že by jsi našel něco co by jsi mohl rovnou použít. At by jsi našel cokoliv musel by jsi script upravit. 

 

 

Jeslti chápu správně tak máš v pohodě něco jako toto

 

categorie

|

|----- auta

              |

              |---- BWM

              |---- AUDI

                            |

                            |----- A1.jpg

 

a na serveru máš pak A2.png A8.png A1.jpg a chceš aby se ti automaticky mazali ty které nemají protějšek v pohodě ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...