Jump to content

script Timestamp to date


ATomas

Recommended Posts

Zdravím,

přináším Vám nový způsob převádění timestamp (časového razítka = počet sekund od 1.1.970) na lidčtější způsob.

 

Sice je tento způsob paměťově (RAM) náročnější. Zato CPU nejrychlejší. Ovšem RAM paměti je pro sa-mp server všude dost. Zato CPU ne.

 

Existuje mnoho způsobů např. vložit timestamp do databáze a nechat si vrátit string výsledek. Ovšem můj způsob vykazuje rychlejší výsledky. Další a asi nejhloupější zpusobje samotné počítání data.

 

Protože tu není povoleno vlozit tak dlouhý kód, dávám sem odkaz:

 

https://pastebin.com/6BN6kc1L

 

Použíti:

new time = gettime();//random(cellmax);
printf("dnes je %s",GetDate(time));

Pokud chcete k tomu přidat i čas tak to lze lehce pomocí:

new time = gettime();//random(cellmax);
time = time%(24*60*60);
printf("hodin=%d minut=%d vterin=%d",time/(60*60)/*pozor na časové pásmo !!!*/,(time/60)%60,time%60);

Enjoy

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 3
Link to comment
Share on other sites

rofl

icon_e_biggrin.gificon_e_biggrin.gif ale nice

Videl som rozne algoritmy co drzali 300 prvkove polia kvoli rychlosti.. ale toto ma prekvapilo xD

Vim ze se to zda hloupe. Ale podle rychlostnich testu je toho fakt nejvic fast icon_e_biggrin.gif At to vypada jakkoliv hloupe icon_e_biggrin.gif

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

Ale nieco podobne som tu už videl, akurat mu to všetci ohejtovali kvoli casovym pasmam, nedostatočnej "exaktnosti" a neviem čomu
Edit: tak nie, funguje to inak, ale myslel som toto

Edited by Tanga
Link to comment
Share on other sites

Ale nieco podobne som tu už videl, akurat mu to všetci ohejtovali kvoli casovym pasmam, nedostatočnej "exaktnosti" a neviem čomu

Edit: tak nie, funguje to inak, ale myslel som toto

Nedelal jsem rychlosti test, ale kdyz jsem videl zdrojak tak uz je jasne ze muj zpusob je rychlejsi icon_e_biggrin.gif Ma tam spoustu vypoctu zato muj zpusob ma jen jeden vypocet a pak pristup k indexu v poli kde je vysledek.

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Hezké, aspoň už to nebude muset nikdo hledat a pochybovat, zda jde o správný algoritmus výpočtu, tady je to jasné. Ale prosím, řekni mi, že jsi to nepsal vše ručně, prosím, jen mě ujisti. icon_e_biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

(0to si vážne myslíte že to niekto píše ručne? icon_e_biggrin.gif

Já věřím v ATomase a doufám, že ne, ale zeptat se musím. :d

Link to comment
Share on other sites

Hezké, aspoň už to nebude muset nikdo hledat a pochybovat, zda jde o správný algoritmus výpočtu, tady je to jasné. Ale prosím, řekni mi, že jsi to nepsal vše ručně, prosím, jen mě ujisti. icon_e_biggrin.gif

To bych se nato radeji vykaslal. At zije excel :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...