Jump to content
  • 0

pomoc Pomoc s dražbou


djstifler

Dotaz

Popis problému:

Dobrý den,potřeboval bych odborně vysvětlil jak mám udělat akci/dražbu aby šli prodávat domy,marihuana,auta.

Hledal jsem nějaké návody jak to udělat ale nic jsem pořádného nenašel :)

Děkuji moc předem

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

--

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ak pouzivas SQL, tak odporucam si spravit tabulku. Stlpec s ID aukcie, stlpec s typom predmetu (dom, auto, maryhuana), stlpec s poctom/id (10g travy, 100g, dom id 123), ID/Meno najvyssieho ponukajuceho, suma ktoru ponuka, ID/Meno toho, kdo predava, cas ukoncenia aukcie a stav (drazenie, ukoncene, vyplateny_predajca, vyplateny_kupujuci, vyplatene_vsetko)

Potom zobrazis dialog s jednotlivimi drazbami. Ked na nejaku klikne, moze zadat, kolko chce ponuknut. Ak ponukne viac (aspom o 5%, inak sa budu prehadzovat o dolar), tak updatnes najvyssiu ponuku a ID/Meno ponukajuceho.

Ked predavajuci da prikaz na vybratie penazi, tak skontrolujes, ci nejake jeho aukcie skoncili a su nevybrate. Ak ano, vyplatis mu peniaze a nastavis aukciu ako vyplatenu.
To iste spravis, ked si ten kdo vyhral drazbu chce vyzdvyhnut predmet. Navyse tam len das switch na typ predmetu a podla toho mu prevedes to, co treba. Tiez nastavis ako vyplatene.

Ak nepouzivas SQL, odporucam zacat pouzivat SQL. Spravit drazby inak je krkolomne zlozite.

Edited by Dr. House
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jelikoz ma problem s touhle veci, tak ho netahej do DB na to je potreba jeste vetis znalosti :d

 

Jinak by docela pomohlo kdyby jsi to nejak upresnil tj treba v jakych promenych to mas atp...

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jelikoz ma problem s touhle veci, tak ho netahej do DB na to je potreba jeste vetis znalosti icon_e_biggrin.gif

 

Jinak by docela pomohlo kdyby jsi to nejak upresnil tj treba v jakych promenych to mas atp...

Ako som povedal, urcite bude mat jednoduchsie sa naucit SQL, ako sa snazit nejak rucne robit algoritmy na zoradovanie, filtrovanie, vymyslet ako to vsetko ukladat a podobne. Uz len ako bude ukladat aukcie, ked sa hrac odpoji? Co bude mat nejake obrovske pole, v nom nejake nulove aukcie? Potom cyklit cez vsetko? Urcite ma lepsie spravit SQL.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ako som povedal, urcite bude mat jednoduchsie sa naucit SQL, ako sa snazit nejak rucne robit algoritmy na zoradovanie, filtrovanie, vymyslet ako to vsetko ukladat a podobne. Uz len ako bude ukladat aukcie, ked sa hrac odpoji? Co bude mat nejake obrovske pole, v nom nejake nulove aukcie? Potom cyklit cez vsetko? Urcite ma lepsie spravit SQL.

Nevim proc sem michas neco o razeni a filrovani. On chce drazby nic vic. Drazba se muze s podpojenim hrace zrusit. Jednoduche elegantni a ucinne

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nevim proc sem michas neco o razeni a filrovani. On chce drazby nic vic. Drazba se muze s podpojenim hrace zrusit. Jednoduche elegantni a ucinne

Wow, ano, pretoze drazbu je najlepsie mat tak max par hodin, nech urcite stihne prihadzovat len par ludi. A zrusit ju, ked niekomu padne hra alebo internet. Ciste riesenie ala ATomas...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Autor príspevku chcel "odborné" vysvetlenie ako tie dražby spraviť. Pán House poradil nejaký postup ako by to mohlo byť cez sql a pán ATomas mohol napísať vlastný spôsob ak mal záujem. Autor príspevku by si z toho niečo odniesol prípadne by sa pýtal prečo je toto tak a prečo toto hentak, ale teraz má z týchto dohadov akurát tak to, čo mal doteraz. Myšlienku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Autor príspevku chcel "odborné" vysvetlenie ako tie dražby spraviť. Pán House poradil nejaký postup ako by to mohlo byť cez sql a pán ATomas mohol napísať vlastný spôsob ak mal záujem. Autor príspevku by si z toho niečo odniesol prípadne by sa pýtal prečo je toto tak a prečo toto hentak, ale teraz má z týchto dohadov akurát tak to, čo mal doteraz. Myšlienku.

Souhlasim s tebou ze kdyz si prect ty odpovedi nedozvi se zhola nic. Ovsem cekam az upresni jeho pozdavky. Protoze predpokladam ze je zacatecnik a pokud mu tu budu psat nejake teorie o tom jak by to slo udelat, tak to vyusti akorat v zalozeni x helpu co mu nefunguje a jak to opravit. Proto vidim ucinnejsi kdyz zdeli presnejsi pozadavky (co chce drazit a v jakych promenychto ma). A postavit mu ten priklad na konkretni danou vec.

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...