Jump to content

ostatní Diskusia: Bezpečnostné otázky


xhunterx

Bezpečnostné otázky  

13 members have voted

  1. 1. Bezpečnostné otázky

    • Výborná ochrana
      0
    • Dobrá ochrana
      0
    • Majú výhody aj nevýhody
    • Príliš nepomáhajú bezpečnosti
    • Znižujú bezpečnosť


Recommended Posts

Čo si myslíte o bezpečnostných otázkach ako forme zabezpečenia? 

Môj názor je, že bezpečnostné otázky sú prežitok z minulosti, avšak začínam ich znovu vídať u velkých korporácií ako Apple a EA Games. Absolutne nechápem, prečo sa používajú, keď na vačšinu z týchto otázok môžete nájsť odpoveď na sociálnych sieťach, alebo sa proste daného človeka spýtať.

"Čauko, kam si to chodil na základku?"

Podla mňa sú úplná hlúposť. Uniká mi niečo? Prečo si myslíte, že ich tieto korporácie stále používajú?

Edited by Dr. House
Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Myslím, že nějaký smysl to ještě má, ale jen v případě, že si můžeš zvolit vlastní otázku. U těch předchystaných nastane jedna z těchto situací:

 

1. Ve kterém městě bydlíte? – Tohle ví každý.

 

2. Kdo byl váš učitel v době, kdy jste chodil do druhé třídy na základní škole? – To nevím ani já.

 

Tím chci říct, že předpřipravené otázky jsou buď lehce odhadnutelné, nebo odpověď na ně sám neznáš. Když můžeš ale zvolit vlastní, je zde možnost vybrat něco, co víš opravdu jen ty (a pamatuješ si to), pak bych to bral jako přijatelný bezpečnostní prvek.

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že nějaký smysl to ještě má, ale jen v případě, že si můžeš zvolit vlastní otázku. U těch předchystaných nastane jedna z těchto situací:

 

1. Ve kterém městě bydlíte? – Tohle ví každý.

 

2. Kdo byl váš učitel v době, kdy jste chodil do druhé třídy na základní škole? – To nevím ani já.

 

Tím chci říct, že předpřipravené otázky jsou buď lehce odhadnutelné, nebo odpověď na ně sám neznáš. Když můžeš ale zvolit vlastní, je zde možnost vybrat něco, co víš opravdu jen ty (a pamatuješ si to), pak bych to bral jako přijatelný bezpečnostní prvek.

To je pravda, ale napriklad EA, ktora ma inspirovala k tomuto tematu taku moznost nemala. Navyse vacsina ludi odpovie na otazku, ktora tam je predvolena. Jednoducho vacsina ludia su neni programatory a bezpecnostny experti. Nehovoriac o tom, ze keby si sa mna opytal, ake bolo meno mojho prveho psa, tak ti hned odpoviem. Ani by mi nenapadlo, ze sa mi snazis dostat do uctu, kde som pred rokmi hento dal ako bezpecnostnu otazku... A to som dost paranoidny clovek.

Edited by Dr. House
Link to comment
Share on other sites

Ono je to iba proti botom, je mala sanca ze daky crawler vyextrahuje tieto bezpecnostne otazky z tvojho profilu a v spravnom formate odpovie...

A s bezpecnostou to co ma spolocne? :d Roky som na pawne použival heslo "a", nikto ma nehackol :d

 

Pre všetkych, vyriešte si tieto vaše paranoje :d :D Nikto vas nesleduje a nikoho nezaujimate.

Link to comment
Share on other sites

Ono je to iba proti botom, je mala sanca ze daky crawler vyextrahuje tieto bezpecnostne otazky z tvojho profilu a v spravnom formate odpovie...

A s bezpecnostou to co ma spolocne? icon_e_biggrin.gif Roky som na pawne použival heslo "a", nikto ma nehackol icon_e_biggrin.gif

 

Pre všetkych, vyriešte si tieto vaše paranoje icon_e_biggrin.gificon_e_biggrin.gif Nikto vas nesleduje a nikoho nezaujimate.

 

Aha, ked teda nikoho nezaujimam, tak preco 2 dni od kupy VPSka som mal cez 27000 bad loginov na ssh? :kappa:

Link to comment
Share on other sites

Ono je to iba proti botom, je mala sanca ze daky crawler vyextrahuje tieto bezpecnostne otazky z tvojho profilu a v spravnom formate odpovie...

A s bezpecnostou to co ma spolocne? icon_e_biggrin.gif Roky som na pawne použival heslo "a", nikto ma nehackol icon_e_biggrin.gif

 

Pre všetkych, vyriešte si tieto vaše paranoje icon_e_biggrin.gificon_e_biggrin.gif Nikto vas nesleduje a nikoho nezaujimate.

Tak moja paranoja prameni z toho, ze mi Origin resetoval heslo. Po tom co som skoro tristvrte hodinu cakal na pripojenie k supportu ma pripojilo k botovi. Potom co som zodpovedal otazky bota som dalsich 10-15 minut cakal na pripojenie k cloveku. A ked ma fakt spojili, ukazalo sa, ze sa niekdo snazil tipovat hesla... Origin sa z nejakeho retardneho dovodu rozhodol mi koly tomu resetnut heslo.

 

Neviem, naco by komu bol tvoj ucet na pawno.cz, ale ak si myslis, ze bezpecnost je nanic, daj si heslo "a" k svojmu banovemu uctu. Uvidime, co sa stane...

 

PS: Myslim, ze Origin a Steam su niekde medzi. Niesu tak kriticke ako internet banking, ale ani tak nepodstatne jak pawno.cz. Predsalen na nich mas svoje platobne udaje, uz zakupene hry a kopec dalsich veci, ktore by skonicili dost zle, keby sa ti k nim niekto dostane. Sa len zobudis a na steame alebo Origine kupene giftove kody za 1000 ecek, by si sa nesmial icon_e_biggrin.gif

Edited by Dr. House
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...