Jump to content
  • 0

pomoc Připojení na MySQL


SilientNinja

Dotaz

Popis problému:

Zdravím, kamarád mi přeposlal složku, ve které nashromáždil nějaký fs a gm, já si to tak nějak testuju pro sebe, na local-serveru. jenže jsem narazil na mód, co si žádá připojení na mysql.

 

A vzhledem k tomu, že jsem v pawnu zatím do kontaktu s mysql nepřišel, byl to docela oříšek. :-D Ale všechno jsem napojil. Ale ono nic. Takže mě to nepustí ani za to tlačítko Spawn (OnPlayerRequestSpawn).

 

Jak jsem psal výše, tak snažím se to rozběhnout na lokálním serveru v pc. Ale mysql mi hostuje fakaheda. Myslíte že by to mohl být problém?

Připojeno bych měl mít dobře:

 

 

#define HOST "casa1.fakaheda.eu"
#define USER "uzivatel"
#define DATA "jmeno-db"
#define PASS "Heslo"
----
mysql_connect(HOST, USER, DATA, PASS);
Když jsem se pak kouknul do logu mysql

 

[16:33:00] [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1146) Table 'jmeno-db.acc' doesn't exist
[16:33:00] [WARNING] cache_get_row_count - no active cache
[16:33:00] [WARNING] CMySQLHandle::DeleteSavedResult - invalid result id ('0')
Dokáže si gm sám v mysql vytvořit tabulky, a zapisovat do nich?

Nebo musím tabulku vytvořit manuálně?

 

 

 

Vůbec si s tím nevím rady. Všem děkuju za přečtení, a ještě více těm, co se pokusí pomoct. ;-)

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

--

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

15 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Áno, aj cez gamemód je možné pred pripraviť tabuľku do databáze cez SQL query, tvoj skript však tak neučinil, vzhľadom k erroru z priloženého logu.

 

Pokiaľ nemáš žiadnu zálohu aspoň štruktúry, v tomto prípade tabuľky jmeno-db.acc budeš ju musieť prvo vytvoriť.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nemůže to v tom modu někde být? Ale třeba zakomentované? Aby se to vytvořilo jednou, a příště už ne? protože kdybych měl hledat všechny ty hodnoty, co bych zapisoval do jednotlivých řádků tabulky.. :-D Tak bych se asi zcvoknul.. Nehledě na to, že těch tabulek je tam víc.. :-/

 

Pod jakým příkazem bych to v tom kódu mohl najít?

 

(Omlouvám se, pokud jsem něco napsal nepřesně, nebo úplně mimo - jak jsem vysvětloval v prvním příspěvku, nikdy jsem se ještě v pawnu s mysql nesetkal.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Či tabuľka existuje je väčšinou kontrolované na strane SQL, takže zakomentovanie by nemalo veľmi zmysel icon_e_biggrin.gif.

Ale môžeš vyskúšať vyhľadať cez editor text "CREATE TABLE" a možno niečo nájdeš, za pokus to stojí.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mno, tak po večeru, a půlce probdělé noci.. Co jsem tabulky tvořil manuálně.. :-D Tak jsem to rozjel, ale mám problém. A to v tom, že po mojí registraci, každý hráč co se připojí, tak už jakoby má účet (který je můj) tzn. že každý nick má jeden a ten sám účet.. Dá se toto nějak vyřešit?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problém je zde:


		format(query,sizeof(query),"INSERT INTO acc(Username,Heslo,Penize,Skin,XS,YS,ZS,DLRows,DLX,DLY,DLOn,MRows,MX,MY,MOn,Spawn,SpawnTime,IP,Dynamic,Log) VALUES ('%s',%d,12000,%d,%f,%f,%f,3,608,122,1,5,608,155,1,%d,%d,'%s','%s',%d)",PlayerName(playerid),ZahashovatHeslo(pass),SkinyPovolani[IntervalySkinuPovolani[NEZAMESTNANY]+random(IntervalySkinuPovolani[NEZAMESTNANY+1]-IntervalySkinuPovolani[NEZAMESTNANY])],SouradniceSpawnu[LokalitaID][0],SouradniceSpawnu[LokalitaID][1],
		SouradniceSpawnu[LokalitaID][2]+0.5,LokalitaID,time,PIP,Dynamic,time);
		mysql_q(query,false);
		format(query,sizeof(query),"SELECT * FROM acc WHERE Username='%s'",PlayerName(playerid));
Edited by SilientNinja
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jde to, teda alespoň když jsem to testoval sám. První problém byl, že nefungovalo připojení vůbec. A tak jsem podle mysql_logu vytvořil tabulky manuálně. Jenže po tom co jsem to namísto localu hodil na FH, tak jsme to s kamarádem zkoušeli, a mu to neukázalo registrační dialog, ale dialog pro login (pro můj login). Čili se v té manuálně vytvořené tabulce vytvořil jen můj profil.


Neví někdo? :-( Jako nespěchá to. Mám to jen na osobní účely.. Ale i tak bych nechtěl aby to uvízlo na mrtvém bodě.. :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jediný error co mi to generuje je tento:

[09:11:06] [ERROR] CMySQLResult::GetRowDataByName() - invalid row index ('0')
S tím, že když si koupím dům, tak jako majitel se zobrazí to, co je v mysql zapsáno v " username " (viz. screen.)
 
https://ctrlv.cz/dltp

Tady přikládám screeny tabulky v mysql:

https://ctrlv.cz/Sx5g
Edited by SilientNinja
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...