Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×

Recommended Posts

Po 2 letech obnovuji topic o populárním fantasy seriálu Game of Thrones (Hry o trůny). S příchodem nové a poslední série budou určitě místní fanoušci mít potřebu s někým sdílet své dojmy z uplynulých epizod, tak nám zde dávám dávám možnost se společně pobavit.

image.png.1c56d13df5bd20df173113998871339f.png

V České republice se poslední osmá řada vysílá pravidelně v pondělí ve 3:00 ráno na kanálu HBO a v aplikaci HBO GO.

Epizody

15. 4.       S08E01    Winterfell          54 min

22. 4        S08E02    A Knight of the Seven Kingdoms    58 min

29. 4.       S08E03    The Long Night    82 min

6. 5.        S08E04    The Last of the Starks     78 min

13. 5.      S08E05    The Bells    80 min

20. 5.      S08E06    The Iron Throne     80 min

Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=rlR4PJn8b8I

Teasery

1.   https://www.youtube.com/watch?v=wA38GCX4Tb0

2.  https://www.youtube.com/watch?v=vwmAWOE5F9o

Preview na 6. epizodu:

Důležité upozornění!

Uvědomte si, že ne všichni měli možnost danou epizodu vidět včas, proto prosím schovávejte spoilery či předem varujte!

Edited by Woody
  • Řekni nám o tom ještě něco 1
  • Smutný 1
  • Líbí se mi to! (+1) 3

Sdílet tento příspěvek

Podle mě bude onen dárek Eurona pro Cersei Tyrion, ale uvidíme. Euron určitě značně oslabí armádu Daenerys. Raději bych viděl Aryu u Jona než v Kings Landing, preci jenom jestli to neni trochu suicide a mohou ji chytit.

Edited by WooDy

Sdílet tento příspěvek

Možná se mnou nebudete souhlasit, ale dle mého názoru byla 7. série nejhorší ze všech a její posledni díl jeden z nejhorších epizod vůbec.

Co mi na 7. sérii vadilo:

Rychlé přesouvání - dříve nebylo možné cestovat takhle rychle. Často se putovalo od bodu A do bodu B 5 až více epizod a najednou zvládají urazit velké vzdálenosti během několika minut. Příklad: Gendry běží bůh ví odkud ke zdi, aby poslal havrana xxx kilometru k Daenerys a ta letěla xxx kilometru za Jonem. To vše se stihne během 10 minut.

Záchrana Jaimeho- daenerys a drak přímo před očima vidí, jak bronn zachraňuje Jaimeho, který se pokouší ze zadu zabit Daeny. Padají oba do vody několik metru před nimi. V dalsi epizodě vidíme, jak se vynoří někde uplňe jinde, pryč od vojska Daeny a v klidu odejdou pryč.

Noční kral- radši háže svůj oštěp na létajícího draka než na draka, který stojí přímo před nim s nepřáteli na hřbetu.

Pád zdi- ona bájná zeď, která neměla nikdy byt zničena nebo alespoň měla byt problém pro armádu nemrtvých, byla zbořena asi za 30 sekund pomoci draka, který chrchli modrý oheň.

Nudné dialogy- Theon x Jon to mělo byt jako co?

Eliminace intrikářů- Rad bych se vrátil do doby, kdy Westeros byl v rukou Malička a Varyse. Malíček se tuhle sérii moc nic neukazal, kromě ploužení se na Zimohradu, takže bylo jasně, že jeho linku je nutné ukončit. Mimochodem kde byl Varys v posledním díle? Neměl se také účastnit finální porady?

Sdílet tento příspěvek

před 9 minutami, REGA]DaFE said:

První díl 8.serie SUPER! Koukám po 2 XD

Moc lidí takové nadšení nesdílí 😄 (alespoň z mých známých). První díl se nic převratného nestalo. Zajímavé dialogy byly, to jo, ale nic z čeho bych si sednul na zadek. Akce skoro žádná. Když se ohlédnu zpět do minulosti, tak vlastně nikdy první díly nebyly nic převratného. 😄 Každopádně se těším na další epizody!!!!

Preview na 2. epizodu!!!

Edited by Woody

Sdílet tento příspěvek

Just now, Woody said:

Moc lidí takové nadšení nesdílí 😄 (alespoň z mých známých). První díl se nic převratného nestalo. Zajímavé dialogy byly, to jo, ale nic z čeho bych si sednul na zadek. Akce skoro žádná. Když se ohlédnu zpět do minulosti, tak vlastně nikdy první díly nebyly nic převratného. 😄 Každopádně se těším na další epizody!!!!

Každý má jiný názor, jako akce nebyla opravdu skoro žádná, o tom žádná. Nicméňe zpracované dialogy jak říkáš, skvělé.

Sdílet tento příspěvek

před 3 minutami, Lukasz said:

První byl byl slabý, ale dalo se to ještě akceptovat. Na druhý díl jsem se z teaseru těšil, bohužel to byl ještě slabší díl než první. 

Slabší nebyl. Spíš takhle nějak bych se představoval ten první díl. Dialogy byly trochu zajímavější, hlavně vtipnější (Tormund 😄 :D) Ale nic extra to teda nebylo. 2 epizody čekání na bitvu, doufám, že zbývající 4 díly budou hotový masterpiece.

Sdílet tento příspěvek

Just now, Woody said:

Slabší nebyl. Spíš takhle nějak bych se představoval ten první díl. Dialogy byly trochu zajímavější, hlavně vtipnější (Tormund 😄 :D) Ale nic extra to teda nebylo. 2 epizody čekání na bitvu, doufám, že zbývající 4 díly budou hotový masterpiece.

Jenže se jedná už o druhý díl z celkově šesti dílů. Zatím se nestalo absolutně nic. Dva díly GoT reunited, jak kdyby šlo o sraz ze střední školy po 10 letech.

Zajímavé je, že trash z minulé série omlouvali tím, že se musel děj urychlit, a tak vznikly nějaké nesrovnalosti. V kontrastu s tím se jim v této sérii podařilo zabít 1/3 času prázdnem. Ale tak hlavně, že se teď všichni chytli za ruce a spojili proti "zlu"..

Sdílet tento příspěvek

Třetí díl osmé sezóny byl bohužel zase špatný/nic moc.

Scénář pravděpodobně psal Theon nebo Varys, protože očividně neměli koule na to, aby zabili nějakou (wannabe kladnou) hlavní postavu. Ne, Theona ani friendzoned Joraha nepovažuju za hlavní postavy.

Vizuálně to byl dobrý díl, až na CGI Night Kinga a jeho kamarádů, kdy asi došel rozpočet.

Kdyby oddělali pár hlavních postav, přidalo by to na vážnosti bitvy a nepůsobilo to tak, že se vlastně nic nestalo. Jede se dál se v plné sestavě (kromě zbytečně zabitého křoví dothraki a unsullied) porazit Cersei, která je teda asi větší hrozba, než sedm sezón obávaný záhadný noční král, kterého porazí "jen tak" v jednom díle. lol

Edited by Lukasz
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Bitva odehrávající se celou dobu ve tmě byla dosti nepřehledná. Teleportace postav z minulých sezon a lobotomické chování postav nadále pokračuje (možná bylo lepší, když seděli u toho krbu). Alespoň jednu hlavní postavu opravdu zabít mohli, že to přežijí skoro všichni jsem opravdu nečekal (Jorah, Theon mi jsou celkem u zadku). Taky jsem zklamán.

• Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Čtvrtá epizoda je za námi...co na ni říct? Pokračujeme v zajetých kolejích. 50 minut tlachání o ničem a zbývajích 25 minut teleportace postav a zrychlény scény, které si ani nestačíme vychutnat. To je ono velkolopé finále? Jsem zklamán.

• Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

Namísto první půl hodiny plné pití a párty mohli více rozvinout děj. Klasický teleport lodí ke Kings Landing.

Stupidní smrt draka a podivné zajetí Missandei (jak mohli zajmout jen jí, přitom ostatní ze stejné lodi byli v pořádku). V poslední scéně měla Cersei nechat pálit lučíšníky a balisty a byl by konečně pokoj.

• Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek