Jump to content

ostatní [Tips 'n' Tricks] Prvni pohovor jako programator


Deleted User

Recommended Posts

  • Administrátor

Ohledně pilot projektů ti dávám za pravdu.  A to že je to sračka ? To je jedno. Já jsem získal skvěle placené místo v Ústavu Jaderného Výzkumu na základě mé knihy jízdy pro ETS2.. Na některých místech můžete také dostat nějaký úvodní úkol. V tom případě si ho nechte vzít na domů.. Jste nervozní a v tomhle stavu zapomenete i vlastní jméno a rozhodně nechcete aby před vámi seděli a koukali jak jste bezradní. V případě že tedy dostanete úkol nebojte se vybočit ze zadání. Například já jsem dostal za úkol vytvořit přidávání a editaci uživatelů ( PHP ). Jako popis byl "základ, mysqli". Ale já jsem vytvořil MVC framework s url managerem a routingem kde vlastně framework byl v podstatě 80 procent práce. Firma byla nadšená a vzali mě okamžitě. 

Link to comment
Share on other sites

Pekny text.

Este k
"Mesto kde pracovat"

Vela ludi si mysli ze USA je nejake Eldorado. For je v tom, ze platy su tam nizsie nez v zapadnej europe, aj v takom new yorku, lebo americky trh je presyteny programatormi.
A ak mate konkretnu firmu u ktorej chcete robit a ma pobocky v inych miestach, tak aj ked je mesto kde chcete byt vacsie, neznamena to ze tam budete mat vacsi plat, poznam pripady ked je to naopak.
 

Link to comment
Share on other sites

Pekny text.

Este k

"Mesto kde pracovat"

Vela ludi si mysli ze USA je nejake Eldorado. For je v tom, ze platy su tam nizsie nez v zapadnej europe, aj v takom new yorku, lebo americky trh je presyteny programatormi.

A ak mate konkretnu firmu u ktorej chcete robit a ma pobocky v inych miestach, tak aj ked je mesto kde chcete byt vacsie, neznamena to ze tam budete mat vacsi plat, poznam pripady ked je to naopak.

 

 

To nie je az tak pravda. Napr. v Austine, TX je cez 500 volnych miest na poziciu C#/.NET programtora a ponukaju mzdu okolo $89 000 - $110 000/rocne (before tax). Zato v Brne je to od $15 000 (30 000 CZK/mesacne) - $32 000/rocne (65 000 CZK/ mesacne) (v hrubom).

Preto sa vsetky velke IT firmy presidluju z Nemecka, ci USA do CZ. Kvalitka vyvojarov je rovnaka, akurat za mensi peniaz. V Indii ci Rusku zarobia tak 1/2 toho, co v CZ.

 

Samozrejme zalezi na pomore vydelok/vydaje. Tak napr. auto:

v US si kupis novy dodge RAM 2500 v nadpriemernej vybave za cca $55 000, co je nieco od polovice do 3/4 tvojho rocneho platu.

v CZ si kupis ojazdenu Toyotu RAV4 2011 za 370 000 CZK, co je tvoj celorocny plat az 1/2.

 

v US zaplatis cca 30% svojho prijmu za prenajom domu.

v Brne, ja osobne platim 30% zo svojho prijmu za prenajom garsonky.

 

Samozrejme to nie je iba o peniazoch, ale aj o dostupnosti veci, sluzieb a samozrejme mentality okolitych ludi.

Podla mojej skusenosti mozem povedat, ze ceske/slovenske spolocnosti setria na zamestnancoch.

Amici zato nemaju problem zaplatit, dat premie, ci ocenit niekoho nadcasy a snazenie. Vedia, ze setrenim este nikdy nikdo nezbohatol.

Samozrejme nemozem hovorit za vsetkych, no bol som asi na 15tich pohovoroch a vetsinou to tak je. Mne sa osobne paci pristup americanov k peniazom. Neberu to az tak smrtelne vazne, ako u nas.

 

Ale zaujimal by ma konkretny priklad tych nizsich miezd. Zatial som na taku ponuku nenarazil.

 

---

No vo vetsich mestach su vetsinou aj vetsie firmy a vetsia konkurencia, tak je logicke, ze tam budu aj viac platit. Jasne, ze to neplati uplne vsade, zalezi na mnoho faktoroch, to bol iba zjednoduseny priklad.

Napr. ista spolocnost otvorila pobocku v Opave, aby nemusela tolko platit prgramatorom ako v Brne...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...