Jump to content

hardware Výběr notebooku


Huzy

Recommended Posts

Zdravím lidi,

poslední dobou mi v hlavě uvízla myšlenka, že si zakoupím notebook. Důvodu mám spoustu ... škola, mobilita atp... icon_e_smile.gif

Ale nemohu se nějak rozhodnout, jaký typ koupit. Dosti přemýšlím o Macbooku, líbí se mi Air, ale já necestuji a tak bych volil nejspíše Pro (i když je po vzhledové stránce horší). Také jsem se koukal na notebook od Xaomi, ale nevím co od toho očekávat. Či volit klasiku jako je Asus, Acer, MSI apod...? Notebook bych využíval především k tvorbě webových stránek (front-end a design). Můj požadavek je, aby měl krásný displej a dokázal rozjet i náročnější programy (střih videa - render). U Macbooku vím, že chybu neudělám, ale také vím, že když dostanu chuť si něco zahrát, můžu si jít cvrnkat kuličky. Co byste volili vy? Rozpočet je maximálka 30k :):d

Edited by Huzy
Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

pokud hodláš designovat a editovat videa (zvlášť render) tak si určitě neber Macbook Air. Mám Air vyloženě na cestování jako vlakem, letadlem a prakticky ho využívám jen na web, maily a takový ty kancelářský věci.

 

Pokud chceš jít do notebooku, tak bych ti doporučil Macbook Pro, ale za ten si připlatíš nad 30 tisíc.

 

Osobně využívám MacBook Pro 13 Retina (+- 38k) a jsem spokojen. Výkonnostně je na tom skvěle a co se přenosu týče, je též bezproblémů. Do ničeho jinýho už bych nešel, už jen z duvodu výdrže baterie a představy "neodpovídá". Takže za mě jasná volba MacBook Pro. (Ten 2016 je krásnej a opravdu silnej, ale těch peněz za to je mi líto) Každopádně, 13' Retina mi bezproblému táhne +- 1gb projekty ve Photoshopu. Videa stříhám primárně v Sony Vegas (Bez problému) a co jsem zkoušel nějaké finty v After Effects tak jsem též nezaznamenal problém.:-)

 

btw. Pokud máš iPhone, iPad nebo jiný zařízneí tak si brutálně zvyknš na iCloud a jeho možnosti. Všechno perfektně zesyncované a vždy připraveno k použití.

Edit:// Hrát na PRO můžeš uplně vklidu, alespoň nějaký basic hry:-D

Edited by mattyarts
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Macbook Pro 2015 za cca 30-35k a jako vykonovo nic moc. Na cestovanie a zakladne veci staci, ale kompilovat na tom programy je o hubu. Uz pozeranie full screen videa na YT mi obcas spusta vetrak.

 

Ak chces kvalitu a dobre prevedeny design na ukor vykonu tak skus ten Macbook Pro.

Ak chces kvalitu s shit designom a viac menej useless touchpadom, tak skus nejake Lenovo Thinkpad.

Ak chces tons of vykon na ukor kvality alebo pouzitelnosti touchpadu (napr. niekde vo vlaku), tak ber vsetko ostatne.

Samozrejme, jedna sa o laptop v cenovej kategorii okolo 30k CZK.

 

Myslim, ze jedine macbooky maju normalne vyriesene touchpady, u vsetkych ostatnych laptopov radsej saham po myske, ak mam tu moznost.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Macbook Pro 2015 za cca 30-35k a jako vykonovo nic moc. Na cestovanie a zakladne veci staci, ale kompilovat na tom programy je o hubu. Uz pozeranie full screen videa na YT mi obcas spusta vetrak.

 

Ak chces kvalitu a dobre prevedeny design na ukor vykonu tak skus ten Macbook Pro.

Ak chces kvalitu s shit designom a viac menej useless touchpadom, tak skus nejake Lenovo Thinkpad.

Ak chces tons of vykon na ukor kvality alebo pouzitelnosti touchpadu (napr. niekde vo vlaku), tak ber vsetko ostatne.

Samozrejme, jedna sa o laptop v cenovej kategorii okolo 30k CZK.

 

Myslim, ze jedine macbooky maju normalne vyriesene touchpady, u vsetkych ostatnych laptopov radsej saham po myske, ak mam tu moznost.

\

s Thinkpadem mam špatný zkušenosti z hlediska opotřebení :/ Panty mi po 3měs. už prakticky nedrželi (možná vadný kus, ale stalo se)

Link to comment
Share on other sites

\

s Thinkpadem mam špatný zkušenosti z hlediska opotřebení :/ Panty mi po 3měs. už prakticky nedrželi (možná vadný kus, ale stalo se)

 

Ja mam pracovni L540 a zatial som s nim nemal ani najmensi problem. Pred tym som mal S510 a tiez bol v poho.

Jedina nevyhoda je, ze su tazsie nez macbook a touchpad je useless. A windows tiez.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...