Jump to content

návod Ako zabrániť sledovaniu cez webkameru


Tanga

Recommended Posts

K funkcnosti kamery rozhodne potrebuješ software. Na pristup k low-level hardveru sa použivaju drivery (tj. kod s ktorym z 20 káblov spravíš funkčný interface od ktorého môžeš prijímať data). Drivere maju tisíce riadkov a su pisane v asembleri. Nato su drivere, lebo praca s hw neni taka jednoduchoa.

Ak ten driver neexistuje, hacker nevie aky driver nainstalovat a hlavne bez admin prav ho nainštalovať nemôže. Na nepodpísané drivery ti už ani admin práva nestačia, musel by si bootovat v specialnom rezimel.

 

Zkus pochopit, že všechno co píšeš, je v rámci jednoho SW a to Windows :) Hacker nepotřebuje pracovat v systému Windows, může si zkrze HDD nainstalovat jakýkoliv svůj vlastní SW, přes který může získat přístup k webcameře...

 

PS: Věř mi, že hacker moc dobře ví jak se k webcameře dostat a jaký tvůj neustále zmiňovaný driver instalovat... :d 

Link to comment
Share on other sites

Zkus pochopit, že všechno co píšeš, je v rámci jednoho SW a to Windows icon_e_smile.gif Hacker nepotřebuje pracovat v systému Windows, může si zkrze HDD nainstalovat jakýkoliv svůj vlastní SW, přes který může získat přístup k webcameře...

 

PS: Věř mi, že hacker moc dobře ví jak se k webcameře dostat a jaký tvůj neustále zmiňovaný driver instalovat... icon_e_biggrin.gif

Neviem čo myslíš, akože niekto [s fyzickým prístupom] nabootuje tvoj počítač do iného OS cez ktorý ti tam tie veci nahodí? :d

 

Snažím sa to pochopiť, ale veriť ti nebudem ak mi nedáš dôkazy na knižnice/adresy v RAM/čísla interuptov, alebo čokolvek čo by potvrdilo to čo hovoríš. Ináč ostávam pri tom, že sa to nedá.

Link to comment
Share on other sites

Já osobně jsem si udělal plastovou čočku s plastovým pantem a to přidělal k webkameře a následně to můžu odkrývat nebo naopak.

Trošku zručnosti a dokáže to každej.

Souhlasím s tebou. Nejlepší a jediné nejbezpečnější řešení :) 

 

Já osobně to teda neřeším. Z 90% využívám stolní PC, kde žádnou webcameru nemám (a jestli někdo chce poslouchat přes mikrofon, tak klidně - z velké části neuslyší vůbec nic :d). A co se týče používání notebooku, tak používám MacBook kde si myslím, je bezpečnost řešena o něco lépe než notebook s Windows. A i zde je mi to jedno, i kdyby nemá co vidět. Na zcela nezajímavé smrtelníky nikdy hacker sledovat nebude, je to pro něj zbytečnost... :)

Link to comment
Share on other sites

Nebuďte paranoidní a neřešte čoviny. Jestliže se bojíte, ze vás někdo sleduje, tak raději ani nevylejzejte z baráku, protože kameru mate pomalu v každé ulici.

Link to comment
Share on other sites

Nebuďte paranoidní a neřešte čoviny. Jestliže se bojíte, ze vás někdo sleduje, tak raději ani nevylejzejte z baráku, protože kameru mate pomalu v každé ulici.

Já se teda na ulici nepřevlékám :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...