Jump to content

ostatní [ANKETA] - Speedometer


DNLS

Recommended Posts

S xpressem se nemůžem shodnout čí speedometer je lepší. Tak hlasujte a pište názory icon_e_biggrin.gif


 


 


 


 


d7vB.png


Můj


 


 


45MY5vU.png


Xpressův


 


(Já mám speedometer centrovaný na středu, zatímco xpress ho má v pravo)


Edited by Daniels
Link to comment
Share on other sites

Ne že by tvůj nebyl lepší, ale vzhledově je hezčí eXpresSův. Jinak, tvůj je zase lepší v tom, že je uprostřed, takže podle mě jsou oba super. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Z praktického hlediska je lepší ten Danielsům, protože je čitelnější. Ty stíny v eXpresSově verzi jsou opravdu otřesné.

Link to comment
Share on other sites

Oba jsou hnusné. Dáte sem i kód, ať se můžeme kouknout, který je lépe napsaný?

 

Teď tu jde hlavně o ten vzhled. Tady nejde o to, jak jsou hnusné, to můžou být hnusnější jak chtěj, ale jde o to jaký ti přijde lepší icon_e_smile.gif Ale jinak díky za názor.

Edited by Daniels
Link to comment
Share on other sites

Souhlasím s Lukášem, oboje je hnus. To ani nemluvím po stránce technické. Není v tom žádný systém. V prvním jsou 3 formy textu (všechno velkými, další všechno tlusté a třetí jako by za ty čísla někdo tahal ze shora) a druhý to je mišmaš textu do všech směrů(nahoře dole vpravo uprostřed...) a volného prostor. prostě systém 0. Ale když už to mám ohodnotit z etického hlediska, a kdyby to šlo, tak bych hlasoval pouze pro tuhle část:

rxtH.png

 

"v jednoduchosti je krasa"

Edited by Ernst Remer
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mě se teda víc líbí asi ten Danielsův, protože není tak přeplácanej a má hezčí zpracování. Mimochodem podle mě by bylo lepší, kdyby sis ten speedometer dal doprava, příjde mi to víc hezčí a praktičtější

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Danielsův. Ty stíny u druhého jsou šílené a je takový nesystematicky poskládaný/nepřehledný

Link to comment
Share on other sites

Fajn a co tenhle? Ten sem udělal dneska ráno, když mě napadlo jak by to mohlo vypadat. 

 

 

mCuC.png

 

S modelem je to lepší a hezčí. icon_e_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Celkově ty stíny v TD nejsou moc vhodné zase záleží kde a jak v čem. Pravděpodobně ten první.

 

Mimochodem k tomu druhému, zkusil bych tam raději ten Shadow zrušit a nastavit tam Outline na 1. Uvidíš co to udělá a jak to bude vypadat, ale stínování fakt e-e :(

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Heleď, co takhle pro každý typ auta jiný? Nevím zda je to jen pro zábavu, nebo to má mít nějakou funkčnost ALE:

 

- Pro obyčejná osobní auta nějakej normální

- pro sportovní auta nějaký luxusní

- Pro kamiony masivní

 

A zanést tam trochu logiky: 

 

- Palivo se v autě udává v plné/prázdné nádrži, ne v litrech

 

Přidej tam funkčnost

 

- Taxíky budou mít taxametr

 

Dodatečně spoj znovu logiku s grafikou

 

- Přidej grafický tachometr s ručičkou

- - Sportovní auta budou mít maximální rychlost třeba 320 Km/h

- - Kamiony třeba 120 Km/h

 

Na závěr se zkus vykašlat na zobrazení auta ve kterém člověk je. To přeci ví a nepotřebuje to mít před očima. Šetři místem

Link to comment
Share on other sites

Fajn a co tenhle? Ten sem udělal dneska ráno, když mě napadlo jak by to mohlo vypadat. 

 

 

mCuC.png

1) Kdybych měl začít obrázkem, tak by sis měl rozmyslet jestli by šlo o logo nebo o logotyp, i když vlastně umístění, v obou případech je nesmyslné. a. (varianta pro logotyp) Spíše by se hodil dole pod textem do toho obsahu(i když netuším jak to bude vypadat u větších vozidel) a nebo ho dát na levo textu, a pravo vycentrovaný text(plus bych změnil úhel toho auta, nejlépe ze předu, 45° do strany a ze shora[jestli si rozumíme]) a pozadí vyplnil černou barvou s cca 75 % průsvitností. b. (varianta pro logo) Řez písma je stejný, to je dobře, ale pro mě, jako čtenáře by byl problém rozlišit co je text, a co je popis. Nejlépe bys udělal kdybys na to celý text hodil černé pozadí s cca 75 % průsvitností, a popisy dal třeba žluté, plus k tomu jelikož bys to měl rozlišené barvou, mohl bys odstranit interpunkce(dvojtečky) a bude to hned hezčí, i když jde už o spíše okrajovou záležitost.

2) Zase ten prostor. To je věc co snad udiví skoro každého jako první. Buď to písmo zvětší a nebo zmenši ten prostor.

3) Ohraničení celého textdrawu je příšerně velké. Pokud na to hodíš černé pozadí tak na ohran. hoď stejnou barvu jako barvu popisů(takže pokud bude text žlutý, bude i ohraničení celého textdrawu žluté), nebo bílou, to je takové "univerzální" prasácké řešení. A stačí bohatě 1px, po případě 2.

ps 4) i prostor mezi "větami" je celkem velký.

Edited by Ernst Remer
Link to comment
Share on other sites

1) Kdybych měl začít obrázkem, tak by sis měl rozmyslet jestli by šlo o logo nebo o logotyp, i když vlastně umístění, v obou případech je nesmyslné. a. (varianta pro logotyp) Spíše by se hodil dole pod textem do toho obsahu(i když netuším jak to bude vypadat u větších vozidel) a nebo ho dát na levo textu, a pravo vycentrovaný text(plus bych změnil úhel toho auta, nejlépe ze předu, 45° do strany a ze shora[jestli si rozumíme]) a pozadí vyplnil černou barvou s cca 75 % průsvitností. b. (varianta pro logo) Řez písma je stejný, to je dobře, ale pro mě, jako čtenáře by byl problém rozlišit co je text, a co je popis. Nejlépe bys udělal kdybys na to celý text hodil černé pozadí s cca 75 % průsvitností, a popisy dal třeba žluté, plus k tomu jelikož bys to měl rozlišené barvou, mohl bys odstranit interpunkce(dvojtečky) a bude to hned hezčí, i když jde už o spíše okrajovou záležitost.

2) Zase ten prostor. To je věc co snad udiví skoro každého jako první. Buď to písmo zvětší a nebo zmenši ten prostor.

3) Ohraničení celého textdrawu je příšerně velké. Pokud na to hodíš černé pozadí tak na ohran. hoď stejnou barvu jako barvu popisů(takže pokud bude text žlutý, bude i ohraničení celého textdrawu žluté), nebo bílou, to je takové "univerzální" prasácké řešení. A stačí bohatě 1px, po případě 2.

ps 4) i prostor mezi "větami" je celkem velký.

 

Díky za odpověď, zkusím na tom zapracovat a následně sem hodím další verzi.. 

Link to comment
Share on other sites

1) Kdybych měl začít obrázkem, tak by sis měl rozmyslet jestli by šlo o logo nebo o logotyp, i když vlastně umístění, v obou případech je nesmyslné. a. (varianta pro logotyp) Spíše by se hodil dole pod textem do toho obsahu(i když netuším jak to bude vypadat u větších vozidel) a nebo ho dát na levo textu, a pravo vycentrovaný text(plus bych změnil úhel toho auta, nejlépe ze předu, 45° do strany a ze shora[jestli si rozumíme])

izometricky?

Čosi, to nerob. Na 2D displej (speedometer) sa nehodí dávať 3D abo inak perspektívne obrázky.

Nikde v skutočnom aute to tak nemáš z praktickych dôvodov (LEDky), skôr to tam máš z profilu (tam vidíš ktoré dvere máš otvorené) a tiež zhora.

Link to comment
Share on other sites

Heleď, co takhle pro každý typ auta jiný? Nevím zda je to jen pro zábavu, nebo to má mít nějakou funkčnost ALE:

 

- Pro obyčejná osobní auta nějakej normální

- pro sportovní auta nějaký luxusní

- Pro kamiony masivní

 

Dobrý nápad.boss.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...