Jump to content

info Nová pravidla pro psaní témat o pomoc


vEnd

Recommended Posts

  • Hlavní moderátor

Zdravím, dnes budou zavedena nová pravidla pro psaní témat o pomoc. Ta dosavadní dodržovalo jen minimum lidí a ani my, moderátoři, jsme s tím moc neudělali. Ode dneška se bude na pravidla ohlížet přísněji a za každé jejich porušení bude následovat adekvátní trest.

 

Proč?

Už je to dlouho (několik let), co se kvalita žádostí o pomoc, ale i reakcí na ně, zhoršila. Nejednou to vedlo ke konfliktu mezi rádcem a zakladatelem tématu či mezi rádci, buď kvůli neschopnosti zakladatele popsat svůj problém, nebo kvůli neznalosti rádce. Proto je načase to začít regulovat, a to nekompromisně.

 

Znění pravidel

Níže je uvedeno nové znění pravidel. Některé části jsou tučně a červeně zvýrazněny, abyste věděli, co se bude hlídat důsledně.

 

I. Pravidla pro zakladatele tématu

1. Téma musí mít dostatečnou jazykovou úroveň (musí být čitelné a srozumitelné).

2. Problém musí být jasně a srozumitelně popsán/vysvětlen.

3. Vyskytuje-li se problém v kódu, musí být kód přiložen ke specifikaci problému (s využitím BB kódů spoiler a code).

 

Za porušení výše uvedených pravidel hrozí uzamknutí tématu a jeho přesunutí do archivu.

 

 

II. Pravidla pro rádce

1. Příspěvek s radou musí mít dostatečnou jazykovou úroveň (musí být čitelný a srozumitelný).

2. Příspěvek se musí věnovat problému; pokud nechcete pomoct, nepište.

3. K danému problému se vyjadřujte jen tehdy, když o něm a o jeho případném řešení víte dostatek informací.

Za porušení výše uvedených pravidel hrozí skrytí příspěvku a (slovní) varování.

 

 

Takhle to tedy bude. Pokud nikdo nebude rozumět tomu, s čím máte problém – lock a move. Pokud nedodáte kód, i když bude problém v něm – lock a move. Pokud budete psát nesmyslné, provokativní a jinak nesouvisející příspěvky místo rad – hide a var.

 

Vzor

Můj problém: Nezobrazuje se mi dialog. Hlásí mi to chyby při kompilaci, při běhu, shazuje mi to server a taky mi to smazalo všechny soubory na ploše.

 

Další poznámky: Pokud byste potřebovali další kód, řekněte. Jo a nesmějte se mi.

 

Chyby a varování kompilátoru:

error 666: Brain not found.


Kód:

 

 

//kde je chyba? ,-(
//další kód
ShowPlayerDialog(playerid, 666, DIALOG_STYLE_LOL, Tady asi má být text, "Tlačítko 1");
//další kód
//chci to vědět

 

 

 

Doporučujeme vzor dodržovat. Máte tak menší šanci, že dojde k uzamknutí a přesunutí vašeho tématu.

 

 

To je vše. Finální podoba pravidel se může ještě lišit. Na tvorbě pravidel se podíleli Gabe Newell (Spy), vEnd a UareBugged (stará pravidla).

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

 

I. Pravidla pro zakladatele tématu

1. Téma musí mít dostatečnou jazykovou úroveň (musí být čitelné a srozumitelné).

Tak na tohle jsem hodně zvědavý :d :d :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...