Jump to content
  • 0

pomoc Index, prenos?


Humanes

Dotaz

Dobrý deň,

 

Pred nedávnom som začal s písaním webu kedže online editory či redakčné systémy mi už nestačia, no stále som iba začiatočník a narazil som na jeden problém. Jedná sa o to ako spraviť ... neviem ako to pomenovať ale proste že ked si na index spravím napríklad navbar poprípade aj footer ako základ tak ako spraviť aby sa mi to prenieslo aj na dalšiu stránku napr položku v navbare? Jednoducho ak napr index obsahuje len ten navbar a footer a neskôr vytvorim dalšiu stránku pre položku v navbare tak aby ta stránka to html už obsahovalo  ten pôvodný navbar poprípade aj footer z index.html aby som ho nemusel robiť znova. Ospravedlňujem sa že som to napísal... nie moc pekne no neviem ako to popísať :d. Každopádne budem rád za každú pomoc ak to niekto pochopý, ak nie pokúsim sa to popísať znova a lepšie :d.

Link to comment
Share on other sites

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Tak pokud máš nastylováno  v *.css, tak bych okopíroval index, a použil ho jako "šablonu" pro další a daší stranky. Samozřejmně záleží, jak složitý web to bude, jinak jak psal arci224.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spravil som to tak... nooo nič to nespravilo resp len zobrazilo daný kod include ..... nič viac? Prečo? Popripade teda skopírujem index, len tomu som sa chcel vyhnúť.

 

EDIT: A ano premenoval som to na .php

Edited by Humanes
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

Buď můžeš využít nějaký template engine... Jako třeba latte. Nebo jak ti ukazoval pomocí includu

 

root

- includy

  -- navbar.php

- index.php

 

Index.php:

include("includy/navbar.php");
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...