Jump to content
  • 0

pomoc Ukládání přes MySQL nebo na FTP?


Deejva

Dotaz

Ahoj,

potřebuje určité věci načítat z webu, proto musím některé základní údaje uložit do databáze (cca 10 max). Zbývá zde asi 50, možná víc věcí na uložení. Je lepší to uložit vše do databáze (nezpůsobí to nějaký velký lag nebo tak něco při hromadném ukládání účtů), nebo je lepší zbytek uložil lokálně do scriptfiles?

 

Co je lepší a je méně náročné nebo to nelagne celý server?

 

Díky :)

Link to comment
Share on other sites

6 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

To sice ano, ale jde mi o to, jak moc je to náročné a lagne to třeba server. Nebo jestli je lepší to ukládat do scriptfiles a potom to průběžně ukládat do databáze..

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dle mého názoru je lepší MySQL už protože je přehlednější, a lehce se sním hromadně pracuje

Chápu, že z hlediska přehlednosti to je asi zajímavější ale tady jde čistě o výkon a lagy

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To sice ano, ale jde mi o to, jak moc je to náročné a lagne to třeba server. Nebo jestli je lepší to ukládat do scriptfiles a potom to průběžně ukládat do databáze..

To zalezi jake mnozstvi zaznamu budes mit a jakym zpusobem potrebujes s daty pracovat. Sam za sebe mohu rict ze na mem serveru nejaka ta stovka hracu hraje a dat nemam malo, ale podle mych mereni se mi stale vyplati jet na souborovem systemu, protoze ho mam navrzen tak, ze je stale dost rychly a mnozstvi dat na na jeho rychlost minimalni vliv. Ale jak rikam zalezi na navrzeni. Ovsem databaze se vyplati mit pri velke spouste dat, nebo pri slozitych vzorcich ziskavani a prohledavani dat. Ovsem ja preferuji rychlost, takze nektere vymozenosti ktere nabizi db sice nemam, ale system mam navrzeny tak, aby slapal co nejrychleji. Takze jde o to co spis preferujes ty a podle toho si vyber. Treba db se skvele hodi pro weby, tam neni vyzadovana rychlost, a jestli se web nacita 1s nebo 2s je uplne jedno. Zato u herniho serveru aby se nacitalo neco 1s je velkej pruser :d

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

Záleží taky co si představuješ pod pojmem lagy. Jestli to, že se ti bude dlouho načítat dialog, nebo ti bude postava skákat z místa na místo.

Záleží kde a jak to budeš používat. Když by to lagovalo, tak podle mě půjde a bude řešení asynchroní volání. A kdyby jsi měl obrovské množství dat tak nepoužívej mysql ale cassandru  :v: (Ale to už je vyšší dívčí)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Záleží taky co si představuješ pod pojmem lagy. Jestli to, že se ti bude dlouho načítat dialog, nebo ti bude postava skákat z místa na místo.

Záleží kde a jak to budeš používat. Když by to lagovalo, tak podle mě půjde a bude řešení asynchroní volání. A kdyby jsi měl obrovské množství dat tak nepoužívej mysql ale cassandru  :v: (Ale to už je vyšší dívčí)

Jelikoz to jede na jednom jadre, tak dlouho nacitaci dialog a "skakaci postava" je jev ktery se objevi soubezne :)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...