Jump to content

hledám Vhodný RS pro eShop


mattmatt

Recommended Posts

Ahoj,

kamarád dnes zmínil ideu ohledně eshopu. Dělám webové stránky, ale spíš osobní portfolia nebo blogy. Znáte nějaký Redakční systém pro web, přes který by se dal provozovat eshop a jaký by byl nejlepší? (Nejlepší myšleno z vašich zkušeností). Koukal se po Prestashopu a Opencartu, ale nemám s tím zkušenost. Co se Wordpressu týče, hledal jsem okolo pluginů k eshopování, a je to dobré jen do pár desítek produktů. Má někdo z vás zkušenost?

 

P.S. -> Nemluvím teď o vlastním systému.

Děkuji za reakce, jinak placené RS za rozumněnšjí ceny nejsou problém.

Link to comment
Share on other sites

Pokud se chceš ty, nebo tvůj kamarád pustit do volně šířeného redakčního systému, který se točí okolo "eshopu", tak osobně doporučuji vyzkoušet Prestashop - mám celkem dost známých, kteří tento redakční systém využívají na celkem profesionální úrovni a nikdy s ním neměli problém... Šíří se volně (free), zvládá uspokojivé množství funkcí. Pokud si s ním nevíš rady, lze dohledat minimálně v 80% případů pomoc či návod, který ti s tvým problémem pomůže. Jako docela dobrý klad na tomto redakčním systému vidím to, že existuje velké množství šablon, které ti dopomohou celou prezentaci včetně eshopu alespoň trochu oživit. Administrace je přijatelně složitá - alespoň pro mě je vcelku přehledná. Najdeš tam krom jiného i seznam zákazníků, což se v určitých případech může hodit.. :) 

 

Nevím, co více bych ti k tomu ještě mohl říct, takže závěrem popřeji hodně štěstí v rozjetí nového projektu ;)

Link to comment
Share on other sites

PrestaShop nebo OpenCart

 

Ano, tyto 2 jsem zmiňoval..

 

Pokud se chceš ty, nebo tvůj kamarád pustit do volně šířeného redakčního systému, který se točí okolo "eshopu", tak osobně doporučuji vyzkoušet Prestashop - mám celkem dost známých, kteří tento redakční systém využívají na celkem profesionální úrovni a nikdy s ním neměli problém... Šíří se volně (free), zvládá uspokojivé množství funkcí. Pokud si s ním nevíš rady, lze dohledat minimálně v 80% případů pomoc či návod, který ti s tvým problémem pomůže. Jako docela dobrý klad na tomto redakčním systému vidím to, že existuje velké množství šablon, které ti dopomohou celou prezentaci včetně eshopu alespoň trochu oživit. Administrace je přijatelně složitá - alespoň pro mě je vcelku přehledná. Najdeš tam krom jiného i seznam zákazníků, což se v určitých případech může hodit.. :)

 

Nevím, co více bych ti k tomu ještě mohl říct, takže závěrem popřeji hodně štěstí v rozjetí nového projektu ;)

 

Děkuji za shrnutí, akorát jsem se do toho koukal a vypadá to opravdu pěkně:) Děkuji. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Já jsem teda slyšel (abych nevytvářel fámy - tak konkrétně jen od dvou osob), že prestashop je nic moc a nedoporučují :d zkusím se jich optat proč. Každopádně je to asi na vkusu

Link to comment
Share on other sites

Já jsem teda slyšel (abych nevytvářel fámy - tak konkrétně jen od dvou osob), že prestashop je nic moc a nedoporučují :d zkusím se jich optat proč. Každopádně je to asi na vkusu

 

Možná díky složitosti, je to takové docela zapeklité sem tam abych pravdu řekl. Bojuju s kategoriema:D

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

- Za mě prestashop. Pracuji s ním celkem často a rozjíždím na něm svůj eshop. Pokud budeš hledat placené nebo free templaty na verzi 7.0.0 tak jich moc nenajdeš. Většinou jsou na verzi 6.x.x, 7.0.0 je teď novinka (už asi 3 měsíce)

 

- Jinak v posledních dnech pracuji i na opencartu a není to zas tak zlé... Je to hodně podobné prestě. 

 

- Dnes jsem instaloval čirou náhodou woocommerce na worpress a je to sra*ka jako celý wordpress.

 

- Případně ještě Magento. Je to celosvětově nejvíce využívaný ecommerce systém, ale z vlastní zkušenosti bych do něj nešel. 5 lidí ho instalovalo na 3 servery několikrát a ani jednou se to nepovedlo. Tak zajebanej systém a tak non-user-friendly z hlediska backoffice jsem neviděl :d Mimochode, stále není nainstalovaný. Pokud se někdo chce dobrovolně znemožnit nebo nabrat reputaci napište mi, uvidíme jak se poperete s Magentem :p

Link to comment
Share on other sites

Na eshopy na wordpressu je strašnej hate,ale nevim proč,podlě mě to naprosto stačí a je to jednoduché pro uživatele který třeba umí na pc naprosté základy a muže si to tak upravovat klidně 50 letý človek co na počítači ovládá základy(pouze příklad :d )

 

http://i.imgur.com/U7xHTrJ.png

 

http://i.imgur.com/sVOdHkh.png

Edited by Sheldon
Link to comment
Share on other sites

- Za mě prestashop. Pracuji s ním celkem často a rozjíždím na něm svůj eshop. Pokud budeš hledat placené nebo free templaty na verzi 7.0.0 tak jich moc nenajdeš. Většinou jsou na verzi 6.x.x, 7.0.0 je teď novinka (už asi 3 měsíce)

 

Presta mi přijde hodně dobrej, ovšem bojuju s kategoriema. Nemáš prosím nějaký článek nebo návod jak fungují ty kategorie? Nedaří se mi je dostat na lištu která by měla být jakoby "menu" resp potřebuju rozdělit produkty na hlavních 6 bodů, a pod těch 6 bodů (kategorií) bych přiřazoval produkty. Jenže jakmile přidám kategorii, nezařadí se do lišty, nevím proč. Včera mi dokonce lišta raději zmizela..:d

 

- Používám zatím základni vzhled ktery prestashop nabízí hned po instalaci.

 

- Děkuji za celkove shrnutí, a pokud by jsi mohl nebo vedel jak pomoct, byl bych ti opravdu vděčný:d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

buď v nastavení kategorie kde se má zobrazovat, pak zda kategorie je kategorie, která se má zobrazit v menu, případně mrkni do nastavení šablony, dá se některé upravovat natvrdo.

Link to comment
Share on other sites

buď v nastavení kategorie kde se má zobrazovat, pak zda kategorie je kategorie, která se má zobrazit v menu, případně mrkni do nastavení šablony, dá se některé upravovat natvrdo.
 

 

Děkuji, hned jak dorazím!:)

 

 

 

Osobní zkušenost z prestashopem je dobrá, je to systém který má spousty modulů pro různé utilitky a dokonce má možnost přímé napojení na systém pohoda :)

 

Díky za názor:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...