Jump to content

ostatní HTML, GZIP & Minify


bug

Recommended Posts

  • Globální moderátor

HTML - GZIP & MINIFY

 

 

Zdravíčko. Už pár krát som sa pozastavil nad otázkou či sa oplatí minifikovať HTML súbor. Bolo mnoho argumentov že áno, mnoho že nie. Veľa ľudí čo hovorilo nie sa operiali hlavne o to že GZIP sa o okresanie zbytočnej veľkosti postará a tak minify v prípade HTML stráca zmysel. Tí čo hovorili že áno, pravdepodobne videli rozdiel vo veľkosti výsledných súborov a my sa na ne dneska pozrieme. Tento test bol spravený čisto zo zaujímavosti.

 

1. Ako testovací súbor som použil index stránku pawno.cz. Stiahol som ju ako HTML súbor.

2. Následne som vytvoril minifkovanú verziu tohto HTML súboru

3. použil som GZIP na originálny súbor

4. použil som GZIP na minifikovaný súbor

 

Výsledky: (B = Bajt, 1024B = 1kB)

 

- Originálny súbor: 151 902B

- Minifikovaný súbor: 103 658B

- Originálny + GZIP: 20 302B

- Minifikovaný + GZIP: 17 891B

 

Konečný výsledok: HTML sa teda oplatí minifikovať a použiť GZIP

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Nevím jestli zrovna HTML bych minifikoval ale JS a CSS určitě.. Navíc Less mi generuje už rovnou minf csska

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ono teoreticky naozaj nemá zmysel ho minifikovať, dnes rozdiel pár kB je nepodstatný. Už je jedno či budem sťahovať 40kB alebo 41kB. Ale išlo mi len o to podotknúť že minified HTML je menšie. Síce už to nieje taký rozdiel ako kedysi keď GZIP ešte nebol podporovaný ale stále je tam aspoň niečo :) .Pri JS a CSS má ale minify stále ešte veľmi veký zmysel, to je pravda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...