Jump to content

ostatní Poplatky za poplatky ?


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdravím,

Nedávno jsem se dočetl že OSA což je jakýsi úřad který se zabývá licencemi multimediálního obsahu tzn pokud jste si stáhlni nějakou hudbu bez toho aby jste za ni zaplatili tak OSA jsou ti kterým se to nejvíc nelíbí.

 

K jádru věci. Tato společnost chce zavést poplatky za paměť zařízení( mobilního telefonu ) a to 1.5kč za každý GiB maximálně však 90kč ( 3e ). Argumentují tím , že toto funguje i v jiných státech. Alza snimi nesouhlasí + několik dalších "lidí".

 

O co jde mě ?

Aby jste věděli OSA poplatky ( dále jen Oplatky ) platíte za USB flash disky, pamětové karty , cd, dvd a hafo dalšího. Nyní si tedy vemte koupíte si telefon XY s pamětí 16GB a k němu pamětovou kartu s dalšími 16GB. Tento telefon plácnu vás vyjde na 5000,-.Pamětovka vyjde plácnu 1000,-

Nyní jste už zaplatili Oplatek za pamětovou kartu který je již zahrnut v ceně pamětovky. Nyní ještě v ceně zařízení jste zaplatili 24kč za pamět zařízení + 24 další pokud by tato karta byla přibalena k telefonu. Takže jste pamětový poplatek zaplatili vlastně 3x. 24kč za 16 gb v telefonu, 24kč za 16 gb na kartě. Cena karty byla zohledněna v ceně zařízení. Já to možná vysvětluju hrozně zmatečně ale snad jste pochopili o co mi jde. Něco stojí telefon, něco stojí karta, pamětový poplatek za pamět telefonu, pamětový poplatek za pamět karty, pamětový poplatek za pamět karty kterou výrovce musel koupit aby jí přibalil k telefonu.

 

Další otázkou je , že pokud tedy budete při nákupu zařízení platit tyto poplatky legalizuje se tím tedy stahování hudby a dalšího multimediální obsahu? Podle mého ano. Zaplatili jste si paušálně za pamět.

 

 

Snad jste pochopili o co mi jde , protože chápu že to nevysvětluji zrovna dvakrát srozumitelně

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Paušálně jsi si koupil hudbu, respektive úložiště. Tak bych to pochopil... Takže vlastně jakmile přesáhneš stažení hudby za více než si dal za Oplatky, tak jsi na tom "vydělal". 

 

Snad to takhle nefunguje ne?

Link to comment
Share on other sites

Ahoj.

Nedá mi nezareagovať na tvoju tému. 

No to je všetko síce milé o čo sa snaží OSA ale má to pár háčikov. 

1. Vážne sa zmienili o tom že sa legalizuje pre danú pamäťovú kartu alebo iné pamäťové uložisko ukladanie stiahnutého plateného súboru? 
2. Peniaze ktoré sme zaplatili danej spoločnosti zaplatí hudobných interpretov... alebo je to ďalší skvelí ofajč na ľudí pričom sa chcú obohatiť na už tak chudobných ľudí? 
3. Ak platí bod jedna môže človek ktorý má napríklad predplatených daných 16 GB stiahnuť viac stále legálne? 


Mne osobne to príde ako ofajč na ľudí pričom sa chce niekto zas obohatiť na úkor druhých ľudí či už autorov diel ako hudba, filmy... tak aj nás ktorý si predplatíme danú pamäť. Myslím si že by sme sa mali konečne prestať s prepáčením za výraz ojebávať takýmito prijebanímy korporáciami kde je moto " Ak ja neojebem teba, tak ty mňa ". 

ps. Ospravedlňujem sa za môj vulgarizmu ale za chvíľku budeme platiť aj za to že dýchame. 

Edited by Matus.Cernava
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Ne ne to o předplacení je čistě má dedukce jak to chápu já

 

 

a ojeb na lidi je to kazdopadně

Link to comment
Share on other sites

Ne ne to o předplacení je čistě má dedukce jak to chápu já

 

 

a ojeb na lidi je to kazdopadně

Ewíku ten návrh na svätú inkvizíciu ale stále platí. Mohli by sme dať nábor aj s vEndom  :oboci:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Kokotina, nic takového v životě neprojde. Mimochodem, já si jedu Spotify, takže je mi to úplně u prdele :d

 

Pokud to projde tak si nevybereš. Prostě při koupi zařízení zaplatíš max 90kč za pamět :d

Link to comment
Share on other sites

To je kravina .... v mobilu mám 16 GB intenrí + 16 GB paměťovka pak dohormady 32 GB Flešky a pokuď se budou počítat i HDD a Externí HDD tak se nedoplatím :d , Tohle podle mě nemůže prostě za žádnou cenu projít...

Link to comment
Share on other sites

Dle mého názoru to je naprostá blbost..Pokud to slouží proti "Pirátství" co když si dannou hudbu fakt chci kupovat tudiž prostě zaplatím prakticky 2x tolik. A pochybuju že prostě ty peníze co tahle "Skupina" dostane že je opravdu dá tvůrcům.

Prostě blbost si připlácet za pamět :d

Nakoupím si si teď dost paměťovek.

Welcome to Year 2K16 Ilegalní prodej drog už je pasé teď se pojedou ilegal paměťové karty :d

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

To je kravina .... v mobilu mám 16 GB intenrí + 16 GB paměťovka pak dohormady 32 GB Flešky a pokuď se budou počítat i HDD a Externí HDD tak se nedoplatím :d , Tohle podle mě nemůže prostě za žádnou cenu projít...

S tím, že to neprojde, bych i souhlasil (ačkoliv tady člověk nikdy neví), ale to, že by ses nedoplatil, je nesmysl. Jednak jsem si něco přečetl a podle toho Oplatky za flash disky už dávno jsou a jednak sám Ewwe píše, že max. 90 Kč. Když se bavíme o mobilu, tak to máš 90 Kč, to by tě nepřišlo tak draho.

 

Každopádně je to hovadina, co by se v praxi praktikovat neměla, imho.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...