Jump to content

pomoc Podivný obraz


Scydo

Recommended Posts

Zdravím.

Při hraní některých her na vyšší detaily, mi přestane pracovat počítač(jako funguje, ale nejde nic dělat kromě vypnutí) a objeví se takový obraz:
 

 

IMG_20160811_143044_1.jpg

 

 

Nejde nic jiného, než ho jen vypnout, jinak je to tam stále. Neresetuje se to, nic se neobjeví, někdy i nadále funguje zvuk(jako bych hrál bez obrazu). Už jsem měl předtím takový problém s obrazem, ale stačilo snížit detaily z vysokých na normální, ale poslední dobou se stává i u her, kde asi trojnásobně více splňuji minimální hardwarové požadavky.

 

Už jsem zkoušel změnit detaily až na nejnižší, dát nejmenší možné rozlišení, všechno ve nastavení vypnout(jen to ale oddálí problém). Aktualizoval ovladače, stáhl jiné verze her, více jak 2x přeinstaloval... nic nepomohlo.

 

I když je to divné, tak u her, kde mi to takhle "spadne",  tak barva tohohle obrazu se mění, někde je více zelené, někde zase více růžové, někde zase více červené...

 

díky za každou pomoc.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

To by mohl být i studeňák na grafice.  Chtělo by to zistit jestli to třeba udělá hned jak to pustíš nebo třeba po 10 minutách. Jestli je teplota grafiky větší atp. Osobně si nemyslím že by to byl sw problém. Máš jinou grafiku se kterou by jsi to prubnul ?

Link to comment
Share on other sites

To by mohl být i studeňák na grafice.  Chtělo by to zistit jestli to třeba udělá hned jak to pustíš nebo třeba po 10 minutách. Jestli je teplota grafiky větší atp. Osobně si nemyslím že by to byl sw problém. Máš jinou grafiku se kterou by jsi to prubnul ?

 

V menu ne. Až po spuštění mise.

A záleží na nastavení. Čím horší, tím později, než to vyskočí. Ale nejpozději asi tak do těch 10 minut.

A jinou funkční graf. nemám.

Link to comment
Share on other sites

Někde nastala chyba....

 

Ale k veci...

Skús ešte vymeniť kábel, nie som si istý či to môže spôsobovať tvoje problémy, ale keď som mal ja pokazený kábel, mal som miesto RGB len GB xd

Link to comment
Share on other sites

Já vím, že je to zajímavý obrazec :d Ale není takový pokaždé, můžu ti udělat i galerii jiných obrazců, jestli máš zájem a bude to lepší než ty vzory na látkách.

 

btw, na tom odkazu má uživatel trochu... trochu hodně jiný problém, než já. U něj to jen zamrzá.

 

Skús ešte vymeniť kábel, nie som si istý či to môže spôsobovať tvoje problémy, ale keď som mal ja pokazený kábel, mal som miesto RGB len GB xd

Nedávno jsem počítač kompletně rozebíral(no ne úplně jako i komponenty :d), abych ho pořádně pročistil od prachu. I když pochybuji, můžu se na to podívat.

Link to comment
Share on other sites

Podle mě to bude na 90% chyba na grafické kartě. Věci nefungují věčně, po čase zkrátka odcházejí... Může to mít klidně za následek onu vysokou teplotu, jak tu už někdo psal. V závislosti na tom, když máš hru na vysokých detailech, grafika musí více pracovat = rychleji se zahřívá. Když máš nízké detaily, grafiku to tolik nezatěžuje a tak logicky se pomaleji zahřívá.

Link to comment
Share on other sites

Podle mě to bude na 90% chyba na grafické kartě. Věci nefungují věčně, po čase zkrátka odcházejí... Může to mít klidně za následek onu vysokou teplotu, jak tu už někdo psal. V závislosti na tom, když máš hru na vysokých detailech, grafika musí více pracovat = rychleji se zahřívá. Když máš nízké detaily, grafiku to tolik nezatěžuje a tak logicky se pomaleji zahřívá.

Spíše si myslím, že to bude na 100%. Jelikož si ještě vzpomínám, že před půl rokem, podle AIDA někdy teplota graf. karty překročila málem 80°C, v pařácích dokonce skoro stovku. Podívám se po nové lepší. Díky za rady. Lock.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...