Jump to content

návod Hashování hesel, SHA-256 [***]


vEnd

Recommended Posts

Nedá mi nezareagovať na toto téma.
Po prečítaní musím potvrdiť že je to veľmi pekne a zrozumiteľne napísané. Tím pádom hádam tomu každý porozumie kto bude chcieť daný hash použiť. Myslím si že SK/CZ komunita má aj na dve hviezdičky ale tak to nevadí.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Nedá mi nezareagovať na toto téma.

Po prečítaní musím potvrdiť že je to veľmi pekne a zrozumiteľne napísané. Tím pádom hádam tomu každý porozumie kto bude chcieť daný hash použiť. Myslím si že SK/CZ komunita má aj na dve hviezdičky ale tak to nevadí.

Ono v konečném důsledku o ty hvězdičky ani nejde, kdo si to bude chtít přečíst, přečte si to. A je jedno, jestli to bude profík či amatér. Jinak díky.

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Vždycky mě pobaví když někdo použije výraz kryptografická sůl :d

Je to slovní spojení tak komické? :d

Link to comment
Share on other sites

Parádní "návod"

Popravdě jsem ani o téhle nové funkci nevěděl.

Až dnes jsem zjistil, že už je i 0.3.7 R2

 

Odesláno z mého SM-G318H pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Díky za návod. Je parádní a ještě tu není :)

 

 

Je to slovní spojení tak komické? :d

 

 

(kryptografická sůl) velmi komické :d

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konecne vidim na pawno.cz nekoho kdo pawno fakt umi :d Ale precijenom jsem nasel chybicku :d

fread(f,pPassw[playerid]); //přečtení hesla ze souboru
    fseek(f,2,seek_current); //přeskočení bílých znaků
    fread(f,pSalt[playerid]); //přečtení soli ze souboru

funkce fread precte radek (nebo pocet znaku ktera ji omezuje promena do ktere to nacita), ovsem do promene ulozi i ty bile znaky. Takze fseek je zde pouzit zbytecne, a hlavne chybne protoze ti "ukradne" prvni dva znaky ze soli. A navic 2 bile znaky budes mit v souboru jen pokud bude konec radku zapsan jako \r\n coz je na windowsovych systemech. Linux ukoncuje radek pouze \n. Takze pokud to nekdo editne treba pomoci 'mc' nebude mu to fungovat.

 

Tento problem resi jednoducha funkce

stock DelEnd(string[])
{
	new ln = strlen(string);
	if(ln > 1 && string[ln-2] == '\r')
	{
		string[ln-2] = 0;
		return ln-2;
	}
	else if(ln > 0 && string[ln-1] == '\n')
	{
		string[ln-1] = 0;
		return ln-1;
	}
	return ln;
}

ktera odmaze jakykoliv enter z konce radku (pokud tam je) a vrati novou delku retezce (hodi se pro zjisteni, zdali vubec bylo neco odmazano)

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Mýlíš se, v tomto případě to neplatí. Pole, do kterého ukládám heslo, má přesně vymezenou velikost, takže když do něj uložím hodnotu fread, na bílé znaky už nezbyde. Při dalším čtení, tedy tom, kde se má přečíst sůl, dojde k přečtení toho, co zbylo, tedy těch dvou znaků. Nekecám. Když jsem ten návod psal, kód jsem samozřejmě zkoušel a přesně tohle se stalo. Trvalo mi asi 15 minut, než jsem na to přišel. Netuším, jestli se to podobně chová i v C, každopádně v Pawn ano.

Edited by vEnd
Link to comment
Share on other sites

Mýlíš se, v tomto případě to neplatí. Pole, do kterého ukládám heslo, má přesně vymezenou velikost, takže když do něj uložím hodnotu fread, na bílé znaky už nezbyde. Při dalším čtení, tedy tom, kde se má přečíst sůl, dojde k přečtení toho, co zbylo, tedy těch dvou znaků. Nekecám. Když jsem ten návod psal, kód jsem samozřejmě zkoušel a přesně tohle se stalo. Trvalo mi asi 15 minut, než jsem na to přišel. Netuším, jestli se to podobně chová i v C, každopádně v Pawn ano.

Jo pravda nato jsem pozapomel :d Ovsem porad se spolehas nato ze je ti ten soubor nikdo needitoval v unixovem systemu :)

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...