Jump to content
  • 0

pomoc Problém s Pickupy RZE


vladasavel

Dotaz

Zdravím normální uživatelé tohoto fora(nenormální se k tomu ani nevyjadřujte :d )
Mám jen takovou teoretickou otázku. Dělám jeden FS pro server kde je RZE 8.
Jenže mám takovej poblem že když vytvořím pickup tak s eprostě ve hře nezobrazí.
Na localhostu kde nemám RZE jen prazdnej GM tak je to ok.
Zkoušel jsem Normální pickup(CreatePickup) i Dynamickej(CreateDynamicPickup) ale ani jeden se proste nezobrazí. Máte s tím někdo stejnou z kušenost popřípadě jak to vyřešit jiným zpusobem než pickupem,Checkpointem, a nebo objectem. Předem díky za tipy a rady

Link to comment
Share on other sites

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Skúsenosti s tým nemám, ale ak to nejde cez klasický pickup tak sprav object, k tomu 3D text a používaj to cez klávesu (aby si nemusel použiť timer).

 

Ale úprimne rozvíjať RZE nemá zmysel, s tým nikoho nezaujmeš... Jedine že by si si chcel s kamošmi zablbnúť na svojom serveri.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No server pro který to dělám tak už komunitu docelá má ale to je mimo o tom se tu rozhodně bavit nechci protože víme jak to dopadne :)

k těm objektům..to je to co právě nechci. Problem to samozdrejme není ale pusobí to divně :) určitě víš co tím myslím.

Leda že by tomu objektu šlo nastavit aby byl průchozí. Jakože aby se tím dalo projít a hráč se u toho nezasekl jak o stěnu domu :d
Není i problém přez streamer vytvářet dynamickou areu a dialog zobrazovat pokud do do arey vstoupí. Ale jak jsem napsal ten objekt vypadá s prominutím debilně :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

CreatePickup vrací ID vytvořeného pickupu

 

new pickup = CreatePickup(...);

printf("ID pickupu: %d\n",pickup);

 

 

 

 

EDIT: Nebo Lukaszovým způsobem bez zbytečné proměnné

Edited by HighPrint
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takže jsem zjistil že Vrací hodnotu 0. Což je ten problém. Když jsem vytvořil na tom míste pickup ještě jednou (tzn 2x CreatePickup se setjnými paramtery) tak už se zobrazil. V čem je teda problém ? nechce se mi prasácky vytvářet jeden nesmyslnej pickup kterej mi bude k ničemu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takže díky  托马斯 neboli Tangovi jsem přišel na to že ten první pickup se vytváří ve vesnicce u LV podzemí. Bylo to i u nemovitostí ale nějak jsem na to zapomel :d Takže všem děkuji za rady a ted Vám jdu vše rozdat REP + :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

Zkus si v tom filterscriptu vytvořit příkaz na vytváření pickupu na tvé pozici, jestli se vytvoří správně. Samozřejmě s výpisem jestli se vytvořil úspěšně nebo ne. Zajímalo by mě, jestli se v tomto případě vytvoří

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takže jsem zjistil že Vrací hodnotu 0. Což je ten problém. Když jsem vytvořil na tom míste pickup ještě jednou (tzn 2x CreatePickup se setjnými paramtery) tak už se zobrazil. V čem je teda problém ? nechce se mi prasácky vytvářet jeden nesmyslnej pickup kterej mi bude k ničemu

Kdysi jsem ve starych rze vytvoril pickupid 0 jen tak plonkove protoze drivavejc sa-mp casto vytvarel ochyby pro pickupid 0. takze jsem vytvoril pickupid 0 a pak dalsi pickupy. A kdyz uz jsem pocital s tim ze 0 je teda nepouzita tak jsem to pouzival i pro mazani pickupu. tzn jsem smazal pickup bez ohledu nato abych si overoval zda pickup existuje (tzn kdyz pickup neexistoval v promene byla id 0). To je ten duvod proc to pro id 0 hapruje.

 

Ale RZE rozhodne nebyla delana pro verejnost, ale jen pro muj server kde jsem s timto pocital. Samozrejme dnes uz to takto nedelam protoze jsem vyvynul lepsi system.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

HP: i když jsem to tak zkusil tak i přesto to dělalo že ho vytvořilo na 0,0,0

Atomas: Tak proto to tedy tak "blbne" Děkuji za vysvětlení. Já už se totiž m´bál že ani pickup vytvořit neumím :d
To že RZE utekla na veřejnost je škoda. Ale to je debata na dlouuuhou cestu :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...