Jump to content

Sapphire NITRO R9 380, 4 GB vs GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD, 4 GB


Recommended Posts

Zdravím,

jelikož mi stávající grafická karta už nedostačuje a na škole máme nový  obor "grafika", budu potřebovat novou grafickou kartu. Mám již 2 adepty, jak to asi z nadpisu vyplývá. Jelikož stále váhám rozhodl jsem se, napsat si o radu, někteří třeba některou z vyjmenovaných grafik vlastní a vědí zda stojí za to si ji pořídit či nikoli. Protože plánuji počítač do budoucna stále vylepšovat, řekl jsem si, že si koupím trochu lepší grafiku (pro mě lepší... :d ).

 

Sapphire NITRO R9 380, 4 GB               GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD, 4 GB                                   

Url: CZC.cz                                                                       Url: CZC.cz

Grafický čip: Radeon R9 380                                             Grafický čip: GeForce GTX 960

Rychlost grafického čipu [MHz]: 985                                     Rychlost grafického čipu [MHz]: 1 216

Počet stream procesorů: 1 792                                            Počet stream procesorů: 1 024

Rychlost grafických pamětí [MHz]: 5800                               Rychlost grafických pamětí (efektivně) [MHz]: 7 010

Velikost grafické paměti [MB]: 4 096                                    Velikost grafické paměti [MB]: 4 096

Šířka paměťové sběrnice [bit]: 256                                      Šířka paměťové sběrnice [bit]: 128

Výrobní proces [nm]: 28                                                    Výrobní proces [nm]: 28

TMUs: 112                                                                       TMUs: 85 

ROPs: 32                                                                          ROPs: 32

6 235 Kč                                  6 356 Kč

Celkově má Sapphire o 231 MHz pomalejší grafický čip a o 1 200 MHz pomalejší rychlost pamětí, ALE o 768 více stream procesorů, což mi připadá jako větší výhoda. Co se týče náročných her, tak má R9 380 o něco lepší výkon než GTX 960. Já spíše přikláním k R9 a co vy? :d

 

Všem za případné rady předem děkuju! ;)

Červená značí horší (menší) údaj než u konkurenční karty a zelená lepší(větší) údaj.

Edited by D@ndys
Link to comment
Share on other sites

Proč? Máš s AMD špatný zkušenosti? Já používám jejich kartu (respektive ATI) již několik let a jsem s ní spokojený. Na náročný hry už ale bohužel nestačí, protože je asi tak 5(6) let stará...

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

však o to tu ide , AMD bolo kedysi fajn, drivery mali super, ATI bola pecka. Lenže ako to už chodí celé sa to skurvilo. Mám od nich GPU a CPU. CPU je super, tam nemám námietky. Ale som rád že idem kupovať NVIDIU. AMD drivery sú totálne nahovno.

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

však o to tu ide , AMD bolo kedysi fajn, drivery mali super, ATI bola pecka. Lenže ako to už chodí celé sa to skurvilo. Mám od nich GPU a CPU. CPU je super, tam nemám námietky. Ale som rád že idem kupovať NVIDIU. AMD drivery sú totálne nahovno.

 

S těmi drivery máš pravdu. Driver mi dělal problém i u téhle karty, co zrovna používám (málem mě kvůli tomu ta karta shořela...). Já si o všem myslel, že se už AMD s těmi ovladači zlepšilo, ale podle tebe asi ne. Tak díky, odteď to beru v úvahu, zase mám o něco těší rozhodování... :d

Link to comment
Share on other sites

Opravdu? Víš o tom, že DirectX 12 vychází z API Mantle (AMD)? 

 

Test grafických karet: http://diit.cz/clanek/3dmark-directx-12-radeon-r9-290x-titan-x

Test procesorů: http://diit.cz/clanek/directx-12-na-amd-fx

 

Bral bych AMD R9 380 4GB, jelikož i bez DirectX 12 dosahuje ve hrách více snímků za vteřinu jak GTX 960.

Až vyjde DirectX 12, tak by se snímky za vteřinu měli ještě navýšit. 

 

Jinak, mám AMD R9 280X a s ovladači nemám problém. Když vyjde nějaký nový, tak se mi automaticky stáhne. 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Opravdu? Víš o tom, že DirectX 12 vychází z API Mantle (AMD)? 

 

Test grafických karet: http://diit.cz/clanek/3dmark-directx-12-radeon-r9-290x-titan-x

Test procesorů: http://diit.cz/clanek/directx-12-na-amd-fx

 

Bral bych AMD R9 380 4GB, jelikož i bez DirectX 12 dosahuje ve hrách více snímků za vteřinu jak GTX 960.

Až vyjde DirectX 12, tak by se snímky za vteřinu měli ještě navýšit. 

 

Jinak, mám AMD R9 280X a s ovladači nemám problém. Když vyjde nějaký nový, tak se mi automaticky stáhne. 

 

Přesně, AMD se na Grafické karty specializuje už dlouho. Ovladače jsou jen software, který lze bezplatně upravit, avšak u grafické karty jako hardware těžko uděláš změny. Já sice tedy nemám ani 1 z těchto karet, ale mám zkušenosti s GTX 960 a výkon tedy není to co bych za tu cenu očekával. Jako jo, šlape to dobře, jak má, ovladače jsou lepší, ale AMD je prostě AMD. Takže za mě doporučuji R9 .

 

PS. procesory - kam se AMD hrabe na Intel ;)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Omlouvám se za OT.

Zatím AMD na Intel nemá. AMD plánuje do roku 2017 vydat procesor s 16 jádry a integrovaným grafickým čipem na úrovní R9 290X. To vše na architektuře 14nm (stejné, jako Haswell a Broadwell).

Obdobný bude procesor pro serverové využití, kde integrovaný grafický čip nahradí dalších 16 jader, tudíž 32 jader. 

Myslím si, že tímto by AMD mohlo opět dohnat konkurenci. 

Link to comment
Share on other sites

Omlouvám se za OT.

 

Zatím AMD na Intel nemá. AMD plánuje do roku 2017 vydat procesor s 16 jádry a integrovaným grafickým čipem na úrovní R9 290X. To vše na architektuře 14nm (stejné, jako Haswell a Broadwell).

Obdobný bude procesor pro serverové využití, kde integrovaný grafický čip nahradí dalších 16 jader, tudíž 32 jader. 

Myslím si, že tímto by AMD mohlo opět dohnat konkurenci. 

 

Také se omlouvám za OT. 

 

Ale myslím si, že AMD může udělat co chce, ale Intel si to nenechá líbit. AMD bylo vždy skvělé na Grafické karty, ale do ostatních věcí by nemělo vkládat tolik úsilí.

Jako že AMD by se nemělo snažit o procesory jako Intel by se neměl snažit o Grafiky. Viz Intel HD Graphics, co si budem povídat :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Omlouvám se za OT.

 

Zatím AMD na Intel nemá. AMD plánuje do roku 2017 vydat procesor s 16 jádry a integrovaným grafickým čipem na úrovní R9 290X. To vše na architektuře 14nm (stejné, jako Haswell a Broadwell).

Obdobný bude procesor pro serverové využití, kde integrovaný grafický čip nahradí dalších 16 jader, tudíž 32 jader. 

Myslím si, že tímto by AMD mohlo opět dohnat konkurenci. 

myslíš že jeden produkt bude stačiť? za posledných rokov si AMD čo sa týka CPU už spravilo peknú hambu. A nemyslím si že to celé napraví jeden produkt ktorý aj tak nebude pre domáce použitie. A to nevravím že AMD ani nevie čo je hyper threading zrejme.

Link to comment
Share on other sites

Jeden produkt určitě stačit nebude, ale nějaký impulz dostat musí.

Jak jsem zmínil, tak procesor s 16 jádry a integrovaným grafickým čipem bude pro desktopy a procesor s 32 jádry bude pro servery.

 

Z toho plyne, že ty desktop procesory budou do domácností :d

Ale je pravda, že už v dnešní době mají herní sestavy xeony, což jsou serverové procesory :)

 

//////////// K tématu

Ještě dodám, že by bylo lepší připlatit a koupit MSI místo Sapphire. MSI má delší záruku a lepší chlazení. 

Ale to už je na tobě, zda jsi ochoten si připlatit těch 500Kč. 

Edited by Petr Hnátek
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Díky za rady, hoši! Nevím sice, kde jste přišli na to že nepodporuje DirectX12, protože jak na CZC, tak na stránkách výrobce mají uvedeno, že podporuje... 

 

Ještě dodám, že by bylo lepší připlatit a koupit MSI místo Sapphire. MSI má delší záruku a lepší chlazení. 

Ale to už je na tobě, zda jsi ochoten si připlatit těch 500Kč. 

 

Vidíš to, to mě ani nenapadlo kouknout ze na MSI. Jelikož si myslím, že se mi to vyplatí, tak si připlatím a koupím si tu od MSI.

Jinak ještě jednou díky.

BTW.: Jinak OT mi vůbec nevadí, já si rád přečtu o takových věcech. Téma ještě nechám otevřené, kdyby snad náhodnou někdo chtěl ještě něco napsa - jak k GPU, tak i k CPU. :d;)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Díky za rady, hoši! Nevím sice, kde jste přišli na to že nepodporuje DirectX12, protože jak na CZC, tak na stránkách výrobce mají uvedeno, že podporuje... 

 

 

Vidíš to, to mě ani nenapadlo kouknout ze na MSI. Jelikož si myslím, že se mi to vyplatí, tak si připlatím a koupím si tu od MSI.

Jinak ještě jednou díky.

BTW.: Jinak OT mi vůbec nevadí, já si rád přečtu o takových věcech. Téma ještě nechám otevřené, kdyby snad náhodnou někdo chtěl ještě něco napsa - jak k GPU, tak i k CPU. :d;)

to som nikde nenapísal že nepodporuje DX12 , je jasné že GPU v takejto cene ho podporovať musí, len som si myslel že Nvidia má v ňom lepšiu kompatibilitu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...