Jump to content

DISKUSE: Windows 10


Recommended Posts

Zdravím všechny uživatele i návštěvníky,                                                                                                                                                                                                                                    post-11610-0-30554400-1433260031_thumb.jpg

 

jelikož se blíží vydání nových Windows 10, chtěl bych znát Váš názor na tento operační systém.

 

Předem bych chtěl položit pár otázek: Proč Microsoft nabízí nový OS všem dočasným uživatelům Win 7 a 8.1 zdarma? Chtějí nám snad udělat radost? To asi ne když si pomyslíme o jaký výdělek, by přišli. Proč chtějí, aby co nejvíce zařízení používalo jejich nový systém? Jak to, že Microsoft nebrání  pirátům s nelegálními Win7/8.1, aby si nový OS stáhli? Už jen to, že se Vám do PC přes Windows update nainstaluje software, který Vás pobízí k tomu, aby jste si systém rezervovali. Proč ho MS tak masivně prosazuje?

 

Tyto a jiné otázky jsme probírali s kamarády a na jednom jsme se shodli. Podle nás chce mít Microsoft kontrolu nad všemi svými uživateli a to více než kdy předtím. Proto ho nabízí zadarmo, proto ho nechávají i pirátům, i když se vyjádřili, že z nelegální systému se legální nestane, ale co? pořád ten systém budeme mít v PC, kde bude kontrolovat každý náš krok! Microsoft možná prodělá na tom, že nám nechá Win 10 zdarma, ale o to více si třeba vydělají za prodej informací, které shromáždí. Později by dokonce mohli zpoplatnit všechny updaty(+ si ještě vydělají na firmách, ale dnes už spousta firem používá Linux, některé i dokonce Windows XP a nevypadají, že by to plánovali změnit). Myslím si, že tato domněnka o sledování není zase tak moc vedle, o podobné sledování se pokouší i Google. Jedno je ale jasné, MS nikdy své předchozí systémy takhle ohromě nepropagoval, důvod může být jiný, než který jsem zde jmenoval, proto jsem založil tuto diskuzi, chtěl bych znát Váš názor, také jsem sem přidal hlasování o tom, zda si Windows 10 pořídíte, nebo jestli zůstanete na svém starém OS, nebo dokonce přejdete na konkurenční OS.

 

Windows 10 vypadají celkem dobře, už jen to, že se vrátili ke Start liště z Win7 mi udělalo radost, určitě nabízí spousta lákavých možností, kterých by bylo škoda nevyužít, jen kvůli tomu, že mám rád soukromí a nechci, aby někdo sledoval, to co dělám, přece nejsem zase tak úplný svatoušek, co se týká ilegálního softwaru či stažených filmů z internetu.

 

Prosím vyjadřujte se zde smysluplně, nevulgárně a k věci. Doufám, že se zde diskuze mohou zakládat, ještě nikdy jsem to tu neviděl. ;)

 

post-11610-0-12790600-1433259998_thumb.png post-11610-0-51832200-1433260188_thumb.png

Edited by D@ndys
Link to comment
Share on other sites

Zaujímavá teória. Tiež si myslím, že ten predaj informácií by pre nich bol výnosnejší ako samotný predaj produktu.

 

Mal som Windows 10 buildy a vcelku sa mi páčili zmeny, popr. funkcie, kt. priniesli.

 

Teraz by som rád vedel, ako to bude s licenciou. Vraj počas roka môžeme nainštalovat Win10 a licencia bude bez expirácie, avšak, čo ak preinštalujem po 3 rokoch PC, budem môcť ešte Win10 získať zadarmo?

Link to comment
Share on other sites

To je další věc s kterou podle mě Microsoft zabodoval, ti co si zvykli na metro, tak ho budou používat nadále a ti co si na něj zvykat nechtějí (třeba jako já), nebo ještě neměli příležitost, tak budou jednoduše používat start lištu, jak to dělali v 7 nebo v XP.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Tak, používam W10 už nejaký ten deň a veľmi som spokojný, síce je ešte čo dorábať ale už vidno že sa to blíži ku koncu, za mna asi najlepší OS (po MAC :d) aký som mal česť okúsiť. Veľmi sa mi páči nové start menu. Veľmi u mňa zabodoval celkový design UI. Cortana je výborný pomocník. Search panel priamo na lište? Why not. Notofication center kde si nájdem upozornenia z facebooku bez toho aby som ho musel zapnúť. Nový browser Edge(pôvodne SPARTAN). ČO viac dodať, som spokojný zákazník

Link to comment
Share on other sites

Hmm,velmi podivné, všem mým přátelům to hlásí novou aktualizaci jak už sami víte, v pravém dolním rohu bílé okínko Windows 10 a další srajdy okrem toho, problém je v tom že mi to tu nic nehlásí :d Nevíte čím to může být ? Zkusil jsem jednu věc, všichni co jim to ukazuje tak mají zaple aktualizace, ale já je nemám zaple :d Asi to bude tím to ale fakt nevím.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Hmm,velmi podivné, všem mým přátelům to hlásí novou aktualizaci jak už sami víte, v pravém dolním rohu bílé okínko Windows 10 a další srajdy okrem toho, problém je v tom že mi to tu nic nehlásí :d Nevíte čím to může být ? Zkusil jsem jednu věc, všichni co jim to ukazuje tak mají zaple aktualizace, ale já je nemám zaple :d Asi to bude tím to ale fakt nevím.

áno, musíš mať stiahnutú najnovšiu aktualizáciu aby ti to okienko vybehlo :)

Link to comment
Share on other sites

Vážně nemám rád ty řeči o sledování a schromaždování dat.

Windows žádná data nezíská když mu je nedáš...

Co se týče sledování, tak není žádný problém si zkontrolovat odesílaná data z PC a můžeš se podívat jestli si od tebe Microsoft něco bere.

Proč je nový Windows tak propagován ? Myslíš ikonku na liště, která má za úkol informovat a usnadnit migraci uživatelům na nový systém zdarma ? 

Alespoň jsem si tedy jiné velké propagace v ČR nevšiml.

Systém zdarma i pro piráty ? A proč ne ? 

Pokud by ho nedali, tak by si ten systém piráti stejně získali.

Takhle bude mít Microsoft piráty alespoň z části pod kontrolou.

Jinak to, že je systém zdarma není vůbec špatný tah ze strany marketingu.

Microsoft stejně na Windowsu nejvíce vydělává z OEM a na firmách a pokud by měl o nějaké zisky přijít určitě se mu to vrátí z poplatků z nového storu s moderními aplikacemi.

+ Windows 10 je poslední Windows, takže je pro Microsoft určitě dost důležité aby se mu na nový Win všichni(nebo alespoň většina) uživatelů přesunula.

Pokud by se tak opravdu stalo, mohl by Microsoft odříznout podporu starých systému i o něco dříve a starat se tak jen o jeden systém a ne o tři.

 

 

PS. Volfik, to oznámení má na svědomí aktualizace KB3035583, takže stačí když si stáhneš tu, ostatní můžeš i nadále ignorovat.

Link to comment
Share on other sites

Ze začátku to vypadalo dobře, ale jak známe Microsoft(Historie), tak vše dokážou zkazit. A Windows 10 je tomu příkladem. Ze začátku se mi to líbilo a používal jsem ho, ale poslední aktualizace mě přesvědčili se vrátit na Windows 7. Nevím jak to tedy ještě dopadne, ale nějak se na něj netěším a určitě u mě v pc ještě dlouho nebude.

Link to comment
Share on other sites

Jen uvedu na pravou míru některé skutečnosti:

 

1. Systém nebude zdarma (ve skutečnosti bude cena 119 a 199 dolarů dle verze), pouze upgrade platných licencí W7/W8

2. Piráti nedostanou upgrade

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Jen uvedu na pravou míru některé skutečnosti:

 

1. Systém nebude zdarma (ve skutečnosti bude cena 119 a 199 dolarů dle verze), pouze upgrade platných licencí W7/W8

2. Piráti nedostanou upgrade

s bodom 2 nesúhlasím, update ide uplatniť aj na pirátskych kópiách W7 a W8

Link to comment
Share on other sites

Jen uvedu na pravou míru některé skutečnosti:

 

1. Systém nebude zdarma (ve skutečnosti bude cena 119 a 199 dolarů dle verze), pouze upgrade platných licencí W7/W8

2. Piráti nedostanou upgrade

 

Bod 1. je zde: 

 

Proč Microsoft nabízí nový OS všem dočasným uživatelům Win 7 a 8.1 zdarma?

 

A 2.bod trochu souvisí s 1. bodem - Ty zde píšeš o platných licencích, já se ovšem dočetl, že na Windows 10 budou moci, přejít i piráti a možná by jim měla vyskakovat taková ta nepříjemná hláška o legalizaci systému, takže Windows 10 je dostupný i pro piráty!

Edited by D@ndys
Link to comment
Share on other sites

Jen uvedu na pravou míru některé skutečnosti:

 

1. Systém nebude zdarma (ve skutečnosti bude cena 119 a 199 dolarů dle verze), pouze upgrade platných licencí W7/W8

2. Piráti nedostanou upgrade

 

1. To je cena za krabicovou verzi. I tak ta cena ještě nebyla oficiálně potvrzena, pouze padlo, že by to mělo být stejně jako za Win 8. Cena byla od toho odvozena.

2. Upgrade bude možný i nelicencovaným Windows, uživatelé dostanou funkčí OS i s aktualizacemi. Omezení je ze strany podpory a podle všeho by se měl vyskytovat na nelicencovaných OS nějaký vodoznak.(ne ten klasický, jak ho známe všichni)

Link to comment
Share on other sites

1. To je cena za krabicovou verzi. I tak ta cena ještě nebyla oficiálně potvrzena, pouze padlo, že by to mělo být stejně jako za Win 8. Cena byla od toho odvozena.

2. Upgrade bude možný i nelicencovaným Windows, uživatelé dostanou funkčí OS i s aktualizacemi. Omezení je ze strany podpory a podle všeho by se měl vyskytovat na nelicencovaných OS nějaký vodoznak.(ne ten klasický, jak ho známe všichni)

 

 

Bod 1. je zde: 

 

A 2.bod trochu souvisí s 1. bodem - Ty zde píšeš o platných licencích, já se ovšem dočetl, že na Windows 10 budou moci, přejít i piráti a možná by jim měla vyskakovat taková ta nepříjemná hláška o legalizaci systému, takže Windows 10 je dostupný i pro piráty!

 

 

s bodom 2 nesúhlasím, update ide uplatniť aj na pirátskych kópiách W7 a W8

 

1. ta cena byla oficiálně potvrzena Microsoftem - http://arstechnica.com/information-technology/2015/06/windows-10-pricing-if-youre-not-upgrading-itll-cost-up-to-199/

2. více informací - http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/05/15/genuine-windows-and-windows-10/

Link to comment
Share on other sites

Vážně nemám rád ty řeči o sledování a schromaždování dat.

Windows žádná data nezíská když mu je nedáš...

Co se týče sledování, tak není žádný problém si zkontrolovat odesílaná data z PC a můžeš se podívat jestli si od tebe Microsoft něco bere.

Proč je nový Windows tak propagován ? Myslíš ikonku na liště, která má za úkol informovat a usnadnit migraci uživatelům na nový systém zdarma ? 

Alespoň jsem si tedy jiné velké propagace v ČR nevšiml.

Systém zdarma i pro piráty ? A proč ne ? 

Pokud by ho nedali, tak by si ten systém piráti stejně získali.

Takhle bude mít Microsoft piráty alespoň z části pod kontrolou.

Jinak to, že je systém zdarma není vůbec špatný tah ze strany marketingu.

Microsoft stejně na Windowsu nejvíce vydělává z OEM a na firmách a pokud by měl o nějaké zisky přijít určitě se mu to vrátí z poplatků z nového storu s moderními aplikacemi.

+ Windows 10 je poslední Windows, takže je pro Microsoft určitě dost důležité aby se mu na nový Win všichni(nebo alespoň většina) uživatelů přesunula.

Pokud by se tak opravdu stalo, mohl by Microsoft odříznout podporu starých systému i o něco dříve a starat se tak jen o jeden systém a ne o tři.

 

 

PS. Volfik, to oznámení má na svědomí aktualizace KB3035583, takže stačí když si stáhneš tu, ostatní můžeš i nadále ignorovat.

 

Díky za tvůj příspěvek, jsem rád, že ses vyjádřil k tomu, co jsem napsal.

    Mrzí mě, že nemáš rád tyto řeči, ale já jsem to nemyslel vůbec špatně, určitě jsem nijak nechtěl škodit Microsoftu nebo říkat lidem ať se mnou sdílí můj názor, byla to pouze teorie, která mě napadla.

    Co se týče toho sledování máš pravdu, Microsoft by se mohl zeptat, zda mu chceš poskytovat informace ze svého PC, ale taky by nemusel, samozřejmě by to měli mít uvedené někde v podmínkách, pokud by se jednalo o sledování typu - chceš to používat, tak s tím souhlas! Já sám bych byl rád, kdyby MS neměl žádné takovéhle blbůstky v plánu aplikovat do systému. Ovšem mi neříkej, že desítky nebudou mít nějaké nové zabezpečení proti různým crackům, atd. které by nás omezovalo.

    Teď k té propagaci. Windows 10,podle mě propaguje(píše o něm) spousty českých webů. To samozřejmě neznamená, že v tom má prsty MS, prostě všechny nadchl, tak o něm píší. Co se týče té ikonky na liště, tak si nemyslím, že je to zrovna malá propagace, přece jenom jejich OS používá milióny lidí - ano jsou tu i ti, kteří mají aktualizace vypnuté a ikonka se jim tam neobjeví, ale pořád se jedná o velké množství uživatelů. Samozřejmě o ulehčení přechodu na novou platformu se také jedná a uživatelům, zvláště těm ,kteří se přeinstalace bojí nebo to neumí, by to snad mělo pomoct.

    Je hezké, že bude mít piráty alespoň trochu pod kontrolou, to se ovšem pirátům nebude líbit a pokud by je systém nějak moc omezoval, vrátí se zpět na 7/8.1, samozřejmě dokud by se nenašel někdo, kdo by to zase dokázal obejít. Piráti ani jiná verbež nikdy nebudou chtít být omezováni nebo kontrolováni, takže zde si MS bude muset dát pozor, aby nepřivedl lidi ke konkurenci. ( MS je prý radši za piráty, kteří používají jeho služby nelegálně, než za lidi, kteří používají konkurenční služby zadarmo).

    To že se jim to vyplatí i tak, s tím máš možná pravdu, kdyby ovšem dali pouze nějakou 50% slevu za stejných podmínek jako teď, byli by na tom lépe, ale co, je to jejich rozhodnutí a jejich peníze o které přišli. Já bych se jen bál toho, že by pak mohli říci: "A dost, když chceš mít systém aktuální, zaplať!" a chtěli by za updaty poplatky.

   Pokud s něčím zase nesouhlasíš, tak na to klidně zareaguj, jsem rád za každý obrat, chci se opravdu přesvědčit, že nebudu špehován.

Link to comment
Share on other sites

já jen dodám toto

Je upgrade opravdu zadarmo?
 
Ano. Upgrade na Windows 10 je pro kvalifikovaná zařízení s Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update a Windows Phone 8.1 zadarmo. Na tenhle bezplatný upgrade budete mít nárok po dobu jednoho roku od uvedení Windows 10. Po dokončení upgradu si můžete neomezeně užívat Windows 10.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Pirátská migrace :

 Bude dostupná..

ALE:

- systém který bude takto dostupný je/bude tak  neskutečně ořezán a okleštěn o podporu že stejně nezbyde nic jiného než si licenci pořídit/vypirátit ..

 

Systém například nebude podporovat dx, nepůjdou na něj instalovat náročnější aplikace apodobně.v podstatě to bude jen taková demo verze.

Link to comment
Share on other sites

A teď by mě ještě zajímalo, zda Microsoft rozezná všechny pirátské kopie, přece jenom existuje spousta verzí se spousty způsobů aktivace. Podle mě nemá MS šanci, aby věděl o všech nelegálně pořízený Windowsech.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

A teď by mě ještě zajímalo, zda Microsoft rozezná všechny pirátské kopie, přece jenom existuje spousta verzí se spousty způsobů aktivace. Podle mě nemá MS šanci, aby věděl o všech nelegálně pořízený Windowsech.

CheckIfWinWasCracked(userid);

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Tak mám pc kompletne aktualizované (Win8.1) a kúpený Windows, SK verzia, ešte stále sa mi nezobrazila možnosť rezervovať si Win10. Je to preto, že som už vo Windows Insider (čiže automaticky dostávam licenciu)?


Tak to uz mam, 3. moznost v tomto Batch subore, keby nahodou mal niekto rovnaky problem.

win10fix_full.rar

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...