Jump to content

návod Použitie Google


Lucifer Morningstar

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdravím,

 

ako si určite môžete všimnúť, v súčasnej dobe veľa jedincov na tomto fóre nevie použiť jednoduchý vyhľadávač, Google.

Dúfam, že tento návod im to jasne a navždy zakóduje do mozgu.

 

Rád by som začal týmto. Pred tým, než budete zbytočne spamovať s otázkami, použite google.

 

Krok č. 1 - Zadávanie URL

 

Otvoríme si webový prehliadač, do ktorého zadáme adresu www.google.sk (poprípade .cz) a stlačíme ENTER (to je to veľké tlačítko, čo máte kúsok od stredu klávesnice).

 

oAio.png

 

Krok č. 2 - Kľúčové slová (vyhľadávanie)

 

Následne nám nabehne okno, v ktorom máme v strede také okienko na písanie, do tohto okienka zadávajú tkz. "keywords", teda kľúčové slová, podľa ktorých nám google na 90% vyhľadá presne to, čo hľadáme. Ja si teda napríklad potrebujem nájsť VIP systém, tak si tam napíšem "VIP Systém SA:MP" a stlačím ENTER. Nezľaknite sa, ak vám google začne hneď vyhladávať, volá sa to "Dynamické hľadanie".

 

h802.png

 

Krok č. 3 - Výber

 

Teraz nám naskočí široká škála možností z ktorých môžeme vyberať. Čo si vyberiete, je už len na vás.

 

eI8w.png

To, čo som sem dal je len zlomok zo všetkých výsledkov.

 

 

Ďakujem za prečítanie, Spy.

Edited by Gabe Newell
  • Líbí se mi to! (+1) 3
Link to comment
Share on other sites

Tak to muzeme pawno.cz rovnou vypnout ne ? At si to vsechno hledaj na google. Copak vam nedoslo ze to neni o tom ze by neumeli hledat ale o tom ze nevedi co maji hledat ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Tak to muzeme pawno.cz rovnou vypnout ne ? At si to vsechno hledaj na google. Copak vam nedoslo ze to neni o tom ze by neumeli hledat ale o tom ze nevedi co maji hledat ?

 

Ako môžu nevedieť, že čo majú hľadať, keď to hľadajú?

Edited by Gabe Newell
Link to comment
Share on other sites

Ako môžu nevedieť, že čo majú hľadať, keď to hľadajú?

Tak ze neznaji to klicove slovo co maji do toho googlu zadat. Aby jim nasel to co hledaji.

Link to comment
Share on other sites

U mňa je to tak, že hladám na google dni, týždne a niekedy sa aj tak ničoho nedopátram. Hold, nie všetko existuje.

 

Nato existujú fóra, a navyše takýchto návodov je tu už pár.

 

EDIT: 

 

 

Tak ze neznaji to klicove slovo co maji do toho googlu zadat. Aby jim nasel to co hledaji.

Presne tak.

Edited by Danny
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Tento návod je na to, aby aspoň občas používali google a nie stále spamovali s helpami. V žiadnom prípade tým nechcem povedať, že majú vždy namiesto fóra používať google.

 

Tak ze neznaji to klicove slovo co maji do toho googlu zadat. Aby jim nasel to co hledaji.

 

Ako nemôžu poznať názov (teda kľúčové slovo) toho, čo hľadajú? To je ako keby som šoféroval so zavretými očami.

Link to comment
Share on other sites

Dam ti priklad treba tady:

 

http://pawno.cz/topic/49566-pwn-do-amx/

 

Ten clovek co zakladal help nema ani paru ze existuje neco jako include otevrel pawno poprve v zivote, bohuzel to byl script zrovna pro zacatecnika nevhodny ale to se proste stava.

Dobry mozna si stahne ten include sscanf2 kdyz bude jo sikovnej ulozi si ho na plochu ale potom nevi co dal.

 

To je proste ono, vy zapominate nato jak jste zacinali vy. Proste kdyz otevres pawno tak vubec nema paru co jak proc. A mit chut se do toho vrtat chce davku trpelivosti a vy timhle ty lidi odrazujete uz od tak tenky hranice ty trpelivosti. Toho aby do toho pawna vubec sli.

 

Uplne kazdej uzivatel co prisel na tohle forum sem prisel kvuli sekci help. Casem se nekteri naucili pawno a zbytek si mysli ze se ho naucil. Problem je ze jste zapomeli jak jste se ho ucili.

Proste to jestli sem budou lidi chodit zavisi primarne na sekci help, a jestli ty lidi odratite uz tam tak tohle forum skonci jako pb.net /*Sory Om3n nevedel jsem ze ten link je zase v provozu :d */

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 4
Link to comment
Share on other sites

Ber to tak že nie každý vie po anglicky. (ja viem, ale čo tie decká.. čo majú 10 rokov a angličtinu sa nikdy neučili alebo len začínajú)

Link to comment
Share on other sites

Tenhle *návod* je psanej ze srandy ne ? To je jak pro retardy tohle ne všechno co lidi potřebujou na tom googlu najdou 

je psanej pro ty co radi spamujou chat typu:

 

Kde najdu samp server, kde najdu jak oholit ptáka. atd

Link to comment
Share on other sites

Ano naučí se cojeto SetPlayerHealth a if xD

Ty si pán :d :D

 

Detičkám to pomôže ale mám posit že niektore ktoré nevedia hladat si toto ani neprečítaju :(

Link to comment
Share on other sites

Áno, naučiť sa angličtinu a až potom sa púšťať do programovania (kódovania, scriptovania).

Anglicky neumim dodnes, jazyk neni prekazka :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...