Jump to content
  • 0

pomoc Vytvorenie URL podľa nadpisu / Menu active class


LukyART

Dotaz

Zdravím. Potreboval by som pomôcť s vytvorením URL podľa nadpisu tej veci..Som mal mesiac pauzičku, tak sa ktomu zase vraciam. Ale neviem prísť nato ako to tak dať...  Proste to mám klasicky script na vytvorenie novinky/článku, kde v url to mám pod /clanky/[nazov]. A v db som si spravil aj url stĺpec, aby to čítalo vlastne ten názov url. (Doteraz sa to dopisovalo/prepisovalo ručne do DB) Ale háčik je v tom, že ak zadám názov novinlky napr. Štedrý deň, tak mi to tak vloží aj do DB a tak číta url.. ale vlastne URL mi to v prehliadači nemožno zobraziť. Chcel by som aby to bolo ako stedry-den. Bez interpunkčných znamienok alebo veľkých písmien ale neviem akú funkciu nato treba...

 

Poradil by mi niekto prosím ? Vopred Ďakujem

_________________________________________________________________________________

 

Mám ešte jeden problém, ktorý sa čiastočne týka aj tohoto... Potreboval by som v navigácií spraviť active class, ktorý samozrejme mám nakódovaný lenže ho natrepať do kódu... Resp. menu/navigáciu mám čítanú z DB. Lenže by som tam potreboval dostať podmienku, že ak sa práve nachádzajú na tej konkrétnej stránke čo je vlastne obsahovo čítaná z databázy, tak aby tam bol ten class active. (<li class="active">)

 

Terajší kód navigácie:

<?php
     $data = mysql_query("SELECT * FROM `pages` ORDER BY `cas` ASC LIMIT 100") or die (mysql_error());
    while($vypis = mysql_fetch_array($data)) { 
        echo"<li><a href='/stranky/".$vypis["url"]."'><span>".$vypis["navigacia"]."</span></a></li>";
 } ?>


Skúšal som to podľa seba nešlo, skúšal som tam ďalších pár 5 spôsobov čo som našiel na nete, vôbec nešlo xD...

 

 

 

Edited by LukyART
Link to comment
Share on other sites

3 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

str_replace kde vsetky diakryticke (ci jak sa to dopici pise) znaky nahradis ich alternativou a medzeru nahradis -

 function iso2ascii($text)
    {
        $return = strtr($text,
                    "áčďéěíľňóřšťúůýžÁČĎÉĚÍĽŇÓŘŠŤÚŮÝŽ",
                    "acdeeilnorstuuyzACDEEILNORSTUUYZ");
        $return = Str_Replace(Array(" ", "_"), "-", $return); //nahradí mezery a podtržítka pomlčkami
        $return = Str_Replace(Array("(",")",".","!",",","\"","'"), "", $return); //odstraní ().!,"'
        $return = StrToLower($return); //velká písmena nahradí malými.
        return $return;
    }

10 sekund hladania

Link to comment
Share on other sites

  • 0

str_replace kde vsetky diakryticke (ci jak sa to dopici pise) znaky nahradis ich alternativou a medzeru nahradis -

 function iso2ascii($text)
    {
        $return = strtr($text,
                    "áčďéěíľňóřšťúůýžÁČĎÉĚÍĽŇÓŘŠŤÚŮÝŽ",
                    "acdeeilnorstuuyzACDEEILNORSTUUYZ");
        $return = Str_Replace(Array(" ", "_"), "-", $return); //nahradí mezery a podtržítka pomlčkami
        $return = Str_Replace(Array("(",")",".","!",",","\"","'"), "", $return); //odstraní ().!,"'
        $return = StrToLower($return); //velká písmena nahradí malými.
        return $return;
    }

10 sekund hladania

 

Však jasné, ja som nevedel jak sa to volá :d tj. som boh vie čo z toho nevyhľadal...

Ďakujem

Mohli by ste mi prosím poradiť ešte s tým druhým problémom ? Ďakujem :)

tak pomôže niekto? ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...