Jump to content

ostatní [WEB HRA] Bloody Balls


FreeWall

Recommended Posts

Ahoj pawneři,

 

SA-MPu už se nějakou dobu nevěnuju a v budoucnu už ani věnovat nebudu, takže tento článek asi bude zajímat více ty, kteří se nějakým způsobem zajímají o web.

 

To, co bych vám chtěl dneska ukázat (a možná nahnat nějaký testery na otestování :d), je javascriptová real-time multiplayerová hra, kterou jsem si během dvou dnů zkusil udělat.

Hru jsem nejprve vyvíjel pro android pomocí bluetooth, ale byl to jenom "jeden velký problém", takže jsem to zkusil na web.

 

Technologie pro real-time server-client službu jsem použil NodeJS, což je platforma postavená na javascriptovém prostředí z Chromu, která běží na serveru (ano, je to javascript a ano, běží na serveru, taky jsem se divil :d).

Platformu údajně využívají i velké firmy jako třeba Facebook.

Jako framework mezi clientem a serverem je použit Socket.io, který hodně ulehčuje způsob komunikace (běží na straně clienta i serveru).

 

O hře

 

Název: Bloody Balls (protože je tam často hodně krve díky skvělym texturam, které jsem našel)

 

Hra je naprosto primitivní (zatím). Nápad je převzat ze starší hry Babo Violent 2, kterou možná budete někdo znát.

Obsahuje prozatím jen jednu mapu a lze pouze střílet do ostatních hráčů.

 

Do budoucna bych chtěl přidat herní módy jako TDM, DM, CTF (Capture the flag), různé zbraně a také různé mapy.

 

Pohyb se ovládá šipkami nebo klasické WASD. Střílení a zaměřování se provádí pomocí myšítka.

 

Odkaz na hru (doporučuji použít prohlížeč Chrome): http://www.michalvanek.net/socket/

 

 

Open source

 

Pokud někdo touží po vytvoření vlastní hry či jiné real-time webové aplikace a neví jak, může mi napsat. Clientský javascript lze samozřejmě získat na stránce hry, serverovou část javascriptu můžu zaslat (hra nebude využívaná pro obchodní účely, je to jen for-fun :d).

 

Takže pokud si chcete jít zaklikat, have a fun :)

 

Screen

 

20140502220531.png

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ja neviem očo v tej hre ide .. :d

Prečo je tam chat ? 

je to multiplayer .. takže asi keď si budu chieť medzi sebou písať nie? :d

Link to comment
Share on other sites

je to multiplayer .. takže asi keď si budu chieť medzi sebou písať nie? :d

 

O čom sa dá v takej hre písať mi ešte povedz, či sa jak .. :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

O čom sa dá v takej hre písať mi ešte povedz, či sa jak .. :d

o všetkom napríklad ...." idem na WC tak nestrííílaj" :d alebo "hah zase si mŕtvy?" :d :D

Link to comment
Share on other sites

Já bych si to rád zkusil "zapařit"otestovat, jak mu to fakčí. Tak se domluvíme na nějaké hodině a naběhnem tam ne ? :d

 

Ja by som šiel tiež :d

Link to comment
Share on other sites

V klidu jo ... Při 10 hráčích už je to kvůli ne-optimalizaci docela zátěž (ještě budu optimalizovat obsah packetů, aby se posílalo co nejmíň dat) :d.

Ale alespoň se to pořádně otestuje :oboci:

Link to comment
Share on other sites

V klidu jo ... Při 10 hráčích už je to kvůli ne-optimalizaci docela zátěž (ještě budu optimalizovat obsah packetů, aby se posílalo co nejmíň dat) :d.

Ale alespoň se to pořádně otestuje :oboci:

 

Daj čas :d

Link to comment
Share on other sites

Aktuálně je to o ničem, těším se, až přidáš nějaké skóre nebo životy, aby ta hra měla nějaký cíl.

Také až uděláš nějakou možnost týmů.

 

Inspiruj se hrou haxball.com. Později budeš muset udělat ještě virtuální servery, protože ta jedna mapa bude vhodná tak max na 5vs5 :d

Link to comment
Share on other sites

Aktuálně je to o ničem, těším se, až přidáš nějaké skóre nebo životy, aby ta hra měla nějaký cíl.

Také až uděláš nějakou možnost týmů.

 

Inspiruj se hrou haxball.com. Později budeš muset udělat ještě virtuální servery, protože ta jedna mapa bude vhodná tak max na 5vs5 :d

 

Skor by som preferoval neaké rpg na lvly .. 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Zišla by sa aj registrácia+login , kvôli ukladaniu dát atď... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...