Jump to content

ostatní CloudyIDE (Pawno)


Cloudy

Recommended Posts

Zdravím vás.

Chtěl bych vám představit svůj programek naprogramovaný v C#, dělám ho už 2 dny a berte na vědomí, že není zrovna ve stabilní verzi.. :)

 

O Co jde?

O program ve kterém si budete moci psát vlastní scripty do her, CS1.6, SA-MP..

například AMXX Studio, Pawno, SA[MP]CE..

už snad víte co tím myslím, nenapadl mě lepší text než tento.. omlouvám se.. :d

 

Na čem to funguje?

Byl postavený v jazyce C# (.NET) dále využívá knihovnu SciLexer (Scintilla for .NET).

 

Jaké jsou požadavky?

Minimálně .NET Framework 3.0~

Nebýt líné prase.

 

Co to obsahuje?

Zatím jenom kódování do CS1.6, na SA-MP se pracuje.

Dále samozřejmě textový editor, function list with help, kompilace do .amxx souboru a další na obrázku :)

 

screen0.png

 

 

Kde to stáhnu?

DOWNLOAD (V0.2.2)

Aplikace vás o novější verzi informuje při dalším spuštěním.

 

Changelog

V0.2.2

- Opraveno hodně bugu

- Větší pomoc při kódování

- Upraven vzhled (Split Container)

- k Search boxu přidán i třidič podle typu (Funkce, Proměnná)

- Zvětšen počet zbarvení funkcí

- Ke kompilaci přidáno "Kompilovat a spustit"

- Možnost nastavit output cestu kde se bude kompilovaný soubor uložovat.

 

 

-----

Důvod proč jsem tuto aplikaci je udělal protože mě v AMXX Studio doslova už s*re že nejde přidávát složená závorka "{", stahnul jsem si upravenou verzi, ale už nejde a Delphi mi také nefunguje proto jsem se tak na*ral a otevřel VS a makal..:DD

Link to comment
Share on other sites

Scintilla.dll to je ako keby si stiahol celé to IDE už :d :D :d.
Ak si tam nespravil ten AutoComplete, tak je to zbytočné. Navyše keď vravíš, že je to nestabilné. 
Nejde mi to na tomto XPčku, takže to okritizujem poriadne až zajtra :oboci:. Tiež blbosť, že to ide len na najnovších frameworkoch :/.
Ten function list sa nedá natiahnuť? To každá funkcia tam bude len z polovice?
"Minimálně .Net 4~"- nevieš si pozrieť na akú platformu si to skompiloval (ak to teda nevieš ako správny programátor :d).
Zdalo sa mi, že máš  prostredie W8, takže to bude asi 4.5. Cpať dole ten copyright.. Ach Bože...
Totálne som nepochopil prečo ludia robia programy po anglicky?? 
Dávate to na Reddit? Tak na čo je to po anglicky??? Ani tam nemáte tlačidlo "SK", ktoré preloží program...
Ďalej na tvojom mieste by som includol tú scintillinu knižnicu a rozbalil ju pri spustení a vymazať po vypnutí.. Program čo si neviem dať na plochu bez spamu je na nič.  *Tento som si stiahol, lebo ty si VIP :p.
A dík že si mi šípkami ukázal kde sú očíslované riadky.. :d :D :d.

Link to comment
Share on other sites

Ne je to pro Framework 4.0~ (~ = výš), pokud tam je Scintilla neznamená to že je to udělané IDE, je to blbost.. už to že jsem se celej den sral s highlightem, není to jen tak snadné, a anglicky to je protože chci tuto aplikaci dál rozvíjet a tké publikovat dál pro další šťastlivce..

Aplikace má plno failu, ale někteří si řeknou žře je to v pohodě.. jelikož se to dá používat, až tam bude sa-mp pawno pak to bude už lepší nmež ten officiální pawno, už z důvodu toho function listu kde na pawno musíte hledat jak dementi a radši otevřete wiky nebo ten include file..

Ten automcomplete tam určitě bude, na tom už dělám, a vyjímečně bych tam tu češtinu dal.

s tou plochou bych to asi vyřešil nějak instalací, uložení do tempu či dokumentu ten dll a pak vždy otevřel při každém spuštění.. :d

Link to comment
Share on other sites

Tak zapol som to dnes:


1. To aby som si hladal ešte aj kompiler nie?? Tak to budem musieť tak-či-tak stiahnuť pawno...
2. " (~ = výš)," - to podla akého matematického pravidla??
3. "už to že jsem se celej den sral s highlightem" - väčšinu syntaktických súčastí si tam nezafarbil, medzi ktoré patria napríklad go,register,void,goto,error,auto,int,string,float,static,const,signed,unsigned,new ďalej si nezafarbil apostrofy, potom jedno lomítko je oranžové (nechápem)...
4. V prvom menu možnosť SAMP nefunguje.
5. Report bug nefunguje.

6. Prečo v menu Compile je možnosť Compile?
7. Pôvodné ide pawno od Spookyho je podla mňa lepšie. Jednoduché, dokáže viac než to tvoje, nepotrebuje framework.
8. "
Aplikace má plno failu, ale někteří si řeknou žře je to v pohodě.." - tak to by som si teda pozrel že ktorí. V jazyku C som vyskúšal snáď všetky IDE - devcpp, CodeLite, CodeBlocks až kým som nezastal pri tom, ktoré sa mi páčilo. Ak je to program čo používaš každý deň, tak to nemôže byť fail. Napríklad Devcpp nevedel poriadne tabulátorovať...
9. "
na pawno musíte hledat jak dementi a radši otevřete wiky nebo ten include file.." - prečo? Keď je tam ten function list, tak na wiki nemusím chodiť. Na wiki chodím len preto, že function list neobsahuje napríklad zoznamy pickupov, interiérov atď. Takisto mi nepovie, že či funkcia tolower() vracia zmenšený znak, alebo svoj argument nastavuje na ten znak.. Alebo GetPlayerName nevracia hodnotu - to v function liste nepíšu a ten tvoj function list by to nepísal asi ajtak. Musel by si totiť upraviť každý includ aby ti toto písalo.
10. Prečo je tá verzia programu menšia než 1? Toto ja nikdy nechápem... Jediný program u ktorého to pochopím je KSP, ktorý ale už pri 0.18 používalo 10000ky ludí.
11. Prečo len možnosti SAMP a CS? Veď v jazyku PAWN sa vytvárajú normálne aplikácie. Je to nezvyklé, lebo majú príponu amx, ale robí sa to.
12. Tlačidlo Close nefunguje.
13. Prečo keď vypnem hlavné okno vráti ma na to kde si vyberám SAMP a CS?


2/5
Dal by som tri, ale je to dva preto, lebo by som si vytrhal stovky vlasov na tomto kým by som neprešiel na iné IDE. Na dlhodobé používanie to určite nie je.

Link to comment
Share on other sites

Beruvše co jsi řekl na vědomí.. a teď na tom pracuju a budu se snažit to udělat tak aby to bylo k používaní, pravda že tam chybí ještě obarvit pár věcí ale to se opravi.. každopádně k těm verzím, budu citovat:

 

Koncept/Pre-Alpha:
V tomto štádiu vyvoja je projekt skor abstraktna myšlienka ako plne-funkny produkt/projekt,
Počas tejto fázy sa začína programovanie a návrh základných časti programu/projektu.
Táto faza pokračuje až do doby ked je navrhnutý tzv. base (alebo core) a vytvorí sa prvá spustiteľná verzia programu/projektu.

Alpha:
V tomto stupni vývoja mame funkčnú verziu svojho projektu tzv. "core", avšak stale ma kopec chýb a nefunkných funkcii. No nemame sa čoho obavať kedže máme vytvorené plne funkčné jadro programu do ktorého postupne dopĺňame nové "featurky" . To že už mame spustiteľnú verziu programu nám dovoľuje program riadne odtestovať a debugovat/identifikovat všetky nedostatky.

Beta:
V tejto úrovni je program/projekt kúsok od finalnej podoby. Všetky "featurky" fungujú a program je dostupný pre verejné testovanie. Je však možné že v tejto fáze sa objavia nejaké chyby ktoré neboli opravené v Alpha fáze.

Final/Stable Release:
Po tom čo sa projekt/program riadne odtestoval v Beta fáze a je očividné, že vsetky "bugy" boli odstránené, je čas preniest projekt/program do finálnej fázy. Často je táto fáza číselne označovaná ako "1.0". Každá nová featurka alebo bugfix po finalnej faze postupne navyšuje toto čislo.


lopatistické vysvetlenie číselného verziovania:

0.1 - 0.9.x - Pre-Alpha/Alpha
1.0.0 - Finalná / Stabilná verzia
1.0.1, 3.0.2, 2.0.4 ..etc.. - sú len bug-fixy
2.0.0 , 3.0.0 - finálna verzia ktorá disponuje novými funkciami / featurkami.

 

Teď jsem tě k něčemu naučil, každopádně už jsem opravil velikost function listu udělal jsem tam Split, takže bude možnost to i nějak zvětšovat a zmenšovat.. :d

 

Report bug, Close už je opraveno.. SA-MP nefunguje protože se na něm tepr pracuje..

v menu Compile už je "Compile" a "Compile and Run"(Kompiluje a spustí server.)

při prání kódu se Help text obnovuje a ukazuje argumenty.. a pak další věci uvidíš až to pak zkusíš.. :d (snad :d)

No a aplikace už jede na .NET Frameworku 3.0 :d

Link to comment
Share on other sites

Teď jsem tě k něčemu naučil,
:lolol:
  :lolol:  :lolol:  :lolol:  :lolol:  :lolol: 
--

No a aplikace už jede na .NET Frameworku 3.0 - krok ku predu. Skús to ešte znížiť na dvojku a všetko je v suchu.
Koncept/pre-alfa.. To si robíš srandu :d. To ja som si vždy s kamošmi robil srandu, že tie programy by sa mali volať "anteprealfa" - a pritom sme ani nevedeli, že pre-alfa naozaj existuje xDDD.

Edited by Tango
Link to comment
Share on other sites

Nedělám si srandu.. je to tak a ano k něčemu jsem tě přiučil.. občas ti neuškodí něco přiznat.. :d není zrovna slušný bezdůvodně frajeřit.. :d


Edit: Je nová verze 0.2.2, hodně nových úprav a už je i celkem použitelný :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...