Jump to content

pomoc Programovací Jazyk


ApoWo

Recommended Posts

Zdravím vás. Ako všetci vieme, máme tu prázdniny. Všetkým prajem krásne zážitky a dúfam s vami že bude počas celých prázdnin veselo a slnečno :)

 

Teraz k téme. Rozhodol som sa pomaly učiť nejaký ten programovací jazyk. Neviem však, s čím začať. Je mi jedno či je na hry, programy, chcem aby bol užitočný a taký, ktorý sa dnes využije asi najviac.

 

Aký jazyk by ste mi poradili?

Link to comment
Share on other sites

Ďakujem. Ako tak pozerám mám možnosť si Visual Editor stiahnúť a kúpiť, pochopiteľne je kúpena verzia lepšia, ale je časovo obmedzená?

Ne stáhni si Visual Studio 2010 a registruj se a máš licenci zdarma ;) A nezapomeň stáhnout pro C# ať se potom nedivíš :d

Link to comment
Share on other sites

Nie, samozrejme nie.. Budem sa určite viac venovať bicyklovaniu a hraniu futbalu, výletom ale medzičasom sa budem učiť programovať. Mimochodom, mohli by ste mi poslať nejaké návody podľa ktorých ste sa učili vy? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Nie, samozrejme nie.. Budem sa určite viac venovať bicyklovaniu a hraniu futbalu, výletom ale medzičasom sa budem učiť programovať. Mimochodom, mohli by ste mi poslať nejaké návody podľa ktorých ste sa učili vy? :)

 

pokus&omyl

Link to comment
Share on other sites

Programy ako VS sa daju stiahnut napr z thepiratebay.se

Odporucam bud D, C# alebo C++. Picoviny ako Javu sa ani neuc, je to strata casu a programy a hry v jave su strasne pomale a v podstate knicomu. Teraz je okolo toho velky humbok ale je to v podstate k nicomu. Teraz sa da napr v C# programovat pre win, android, mac os x a ios

Link to comment
Share on other sites

No podle mě na php se dá dobře vydělat když ten jazyk dobře ovládáš, protože není určený na OOP a udělat v tom něco pořádného zabere spoustu času a zmuchlaných papírů. A jako další asi tie C# a java ty taky dnes poměrně dost využiješ :)

 

. Picoviny ako Javu sa ani neuc, je to strata casu

 

 

To by ses divil jaká je dnes po java programátorech poptávka :)

 

+Ještě dodávám jak napsal Ewwe je to jen kvůli mc a kvůli tomu jak je ta hra neoptimalizovaná.. Ano java je pomalejší než např. C# protože využívá tzv. statického kompilování, ale štve mě jak každý říká že je to blbý jazyk jenom kvůli tomu že ví že je v ní napsán minecraft.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Programy ako VS sa daju stiahnut napr z thepiratebay.se

Odporucam bud D, C# alebo C++. Picoviny ako Javu sa ani neuc, je to strata casu a programy a hry v jave su strasne pomale a v podstate knicomu. Teraz je okolo toho velky humbok ale je to v podstate k nicomu. Teraz sa da napr v C# programovat pre win, android, mac os x a ios

Kolem javy je humbuk kvůli minecraftu.. Kvůli němu jsem se jí taky začal učit...

Link to comment
Share on other sites

C# je tiez kompilovany do bytekodu a potom to .NETovsky interpret preklada tak isto ako java. Len ze Java ma par zasadnych nevyhod pre ktore by som sa ju nikdy neucil.

-Nutnost mat JVM

-JVM sam o sebe zabera tak 200 MB RAM

-Pri spusteni programu ho musi najprv JVM nahrat do pamete, popupravit a az potom spusitit.

-Pri kazdom volani nejakej Java funkcie sa vola plno blblosti z JRL a az potom sa volaju systemove volania co strasne spomaluje beh programu.

-Optimalizacia kodu pocas bezania aplikacie je uplne nahovno, stoji do drahoceny cas. Napr. dmd kompiler vam kod optimalizuje tak 10x lepsie ako je vysledny kod javy a je to staticky kompilator.

-Aplikaciu treba ladit na kazdy stroj zvlast ked ze neni defaultne na nic urcena. C# napr ne, lebo je primarne pre M$

-Vsade kde sa da pouzit java sa da pouzit aj 10x lepsi jazyk.

 

Zoberme si to statisticky. viac ako 90% uzivatelov pouziva windows kde je primarny jazyk C#. Pomocou Frameworku xamarin sa daju programovat aplikacie na android, Mac OS X a iOS.

Podla mna toto robi z C# hlavny jazyk ktory by som sa ucil do buducna.

A to ze par firiem nedokaze pochopit ze java je na ho*no a riadia sa 10 rocnymy pravidlamy ktre im niekdo kedysi povedal je ich problem.

 

Statisticky je vyhodne sa ucit C#, obsiahnete s tym najvecsie percento ludi ktorym mozete aplikaciu predat.

 

 

Humbuk kuli MC? Optimalizacia programu je do istej miery praca kompilera nie programatora, od toho su tu tieto bytecodove jazyky. Ja poznam plno aplikacii ktore su tak strasne pomale a lenive ze by som ich vzivote uz nepouzil.

Tak napr Netbeans. Je to tak strasne pomaly program ze som bol nuteny ho vymenit za iny lebo sa mi nechcelo hodinu cakat kym nabehne. A o behu ani nehovorim...

Alebo napr my mame teraz doma novy setbox od orange k TV. Ten software je tam pisany v jave a je to tak strasne pomale ze ked to vydim tak by som to najradsej vyhodil von z okna... Zapinanie TV trva asi 15 sec. Po stlaceni lubovolneho tlacitnka na dialkovom setbox zacne reagovat asi po 1-3 sekundach. Pri vyberu programov strasne seka a blbne...

Tak isto tu mate MC... K tomu sa snad ani nemusim vyjadrovat :d

A jedne kamos tiez programoval v Jave. Hlavne hry a graficke systemy. Asi po roku sa na to vysral s tym ze ta java je uplne na ho*no akurad ma miliony jednoduchych funkcii ale prakticky sa v nej neda spravit nic, lebo vsetko tam trva vecnost.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Já se s tebou nehádám :d Vím že je java náročná a kde si cosi ale vem si že od doby co je minecraft "známej" tak se o javě mluví mnohem víc než předtím... dřív když by jsi mi řekl java tak jsem automaticky myslel že mluvíš o 3310tce :d

Link to comment
Share on other sites

Mne sa celkom páči Game Maker Studio, hru môžete vydať na Android, iOS, Windows 8, Windows, Linux atď.. veď viac na www.yoyogames.com :) Využíva jazyk GML (Game Maker Language). Ale bohužiaľ nie je moc na 3D hry, len na 2D :)

Daj se v něm dělat výborný 3D hry akorát k nim už potřebuješ znát GML no :d

Link to comment
Share on other sites

Já se s tebou nehádám :d Vím že je java náročná a kde si cosi ale vem si že od doby co je minecraft "známej" tak se o javě mluví mnohem víc než předtím... dřív když by jsi mi řekl java tak jsem automaticky myslel že mluvíš o 3310tce :d

ani si nemyslim, java mi nepride o nic znamejsia o to ze je v nej napisany mc. Pre mna je MC iba dalsia narocna hra v jave.

Link to comment
Share on other sites

...

 

To vse je super, ale porad je Java nejlepe placeny jazyk a je velka potreba Java developeru.

 

Ja Ti doporucuju zkusit co nejvice jazyku alespon okrajove. Precist si o kazdem jazyku par vet - vyhody, nevyhody, na co se hodi, a az podle toho se rozhodnout.

 

Neni 1 jazyk, ktery by vyhovoval vsem. Ja nemam rad PHP ale delam v nem 8 - 10 hodin denne. Mam rad Javu a delal jsem v ni vseho vsudy par desitek hodin.

Link to comment
Share on other sites

Daj se v něm dělat výborný 3D hry akorát k nim už potřebuješ znát GML no :d

Výborné 3D hry? Na niečo také skôr Unity, určite nie Game Maker..

Teda ak sú pre teba neni výborné srdcovky, wolfenstein 3d atď.. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...