Jump to content

ostatní Squirrel na M2MP - nejaké info


LINE UP

Recommended Posts

Zdravím.

 

Dnes som sa rozhodol že by som chcel hrať M2MP a možno aj spraviť nejaký mod. Keďže ja som doteraz robil iba v iných jazykoch (Pawn - ten viem celkom dobre a v C# tam viem robiť nejaké základné aplikácie.) a o Squirreli neviem nič iba to že sa používa na IVMP a na M2MP.

 

Chcel by som od vás nejaké základné informácie akože či je ten jazyk ťažký, kde a ako stiahnúť Squirrel, M2MP Win. Server a nejaké základné tutoriály čo sa ako robí :)

Tutoriály ani netreba, stačí mi vedieť či je to pokročilé na tvorbu nejakého RP modu, aké sú tam funkcie (aspoň z časti)

 

A ešte, je tu vôbec niekto kto hráva M2MP, poprípade v ňom tvorí scripty? Alebo má svoj vlastný server? Máte tam nejakých hráčov?

 

Ďakujem za všetky rady, aj za úplne hocičo (každá aj malilinká informácia mi pomôže :) )

Link to comment
Share on other sites

Ťažký jazyk to nieje, vychádza z Lua. Ak tým "kde stiahnuť Squirrel" myslíš niečo na štýl Pawno tak asi toto - http://m2-multiplayer.com/forum/showthread.php?1340-Squirrel-Editor , dopredu upozorňujem že Squirrell sa nekompiluje čiže sa spúšťa ako plain text. M2MP Client Win/Linux server - http://m2-multiplayer.com/forum/downloads.php . Funkcie - http://m2-multiplayer.com/wiki/index.php?title=Main_Page . Moc ľudí to nehráva pretože to ešte stále dosť crashuje a sync sa blíži k bodu mrazu (testoval som na localhoste) ale už sa v tom dá dačo dobré porobiť.

Link to comment
Share on other sites

ako pozeram na vsetky funkcie a scripty tak sa mi to zdaaz moc lahke ale mamnejake otazky. trosku som nepochopil tomu ze sa to spusta ako plain text. mohol by si to trochu rozpisat?

 

dalej existuje v M2MP nieco ako menu, dialog alebo textdraw ako je to v pawne?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Pickupy tam přímo nejsou ale jsou tam čekpointy kterým měnis velikost a podobně...

 

Squirrel nemá přímo editor protože kód se kompiluju až na serveru tudíž je to pro někoho těžší než pawn ( dokud nedáš script na server nevíš o chybě) jinak scriptí se poněkud jiným způsobem protože jsou tam navíc client scripty které běží na straně hráče ( hráč si scripty stahuje při příchodu na server ).

JInak squirrel je krásnej jazyk :) Ale doporučím ti nedělat mód na m2mp ale začít se učit na scriptech pro ivmp ... pro pochopení jak co pracuje je to lepší (v srveru m2mp je strašněj bordel) a navís pořád je to všechno alfa verze...

Link to comment
Share on other sites

možno skúsim aj to do ivmp ale moc ma láka mafia :)

A ešte nejaké veci je tu nejaký návod alebo niečo ako spraviť aspoň jednoduchý script a spustiť server na localhoste? Aby som to lepšie opísal, nejde mi o scriptovanie to sa ja naučím ide mi o tom že keď si už viem spraviť nejaký jdnoduchý kod tak kam ho mám napísať, čo kam prekopírovať, ako to spustiť ...

 

Potom by som ešte chcel vedieť nejaké info o tých vlastných dialogoch (videl som funkcie ale nechápem tomu), a ako sú v SP tie texty napr. dole titulky alebo hore tie napr. "Vojdi do bytu na najvyššom poschodí" ak viete čo myslím, dá sa to nejako spraviť? aby som si tam dal svoj valstný text

dakujem :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Všechno se to dá... M2-MP ti nedoporučuju už kvůli tomu že to není dodělané všechno se může 20x změnit než za 2 roky vydaj nějakej release.... Synchronizace blbne a kde co...

 

Překvapivě :

clientscript >> clientscrits

script >> scripts

a podobně...

Link to comment
Share on other sites

a ako sa to dá spraviť? Ja chápem čo kam dávať ale poviem to takto, mám svoj kod a teraz kam ho mám napísať? a ako to dať na server aby to fungovalo?

Chápeš ako to myslím, pýtam sa hlavne kvoli tomu ze sa to v squirreli nekompiluje ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

podle toho co je to za kód ... pokud je to serverside tak do scriptu pokud se to týká hráče tak do clientscripts.

To se pleteš .. .kód se kompiluje jak už jsem psal výše.Ale není externí kompiler ale kompiluje ho až server

Link to comment
Share on other sites

Ja som nechápal tomu čo mi na začiatku písal

tinostar91 že sa to nekompiluje ... a nevedel som že keď sa to nekompiluje tak ako sa to vlastne dá na server.

 

A ako sa tvoria tie dialogy čo spomínal QWER? alebo nejaký TextDraw ... to by si mi vedel trošku vysvetliť?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Bože můj ...... Server si načte .nut soubory v scripts a v clientscripts

Zkompilujeje vyhodí případný chyby spustí server

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...