Jump to content

c/c++ Operacny System


Deleted User

Recommended Posts

Zdravim, chcem vam predstavit moj OS piasny v C++ a assemblery. Robil som na nom asi rok a momentalne robim na novom a este lepsom OS pisanom v jazyku D v2. OS obsahuje nejake tie zakladne veci ako je sprava pameti, diskov, procesov, vlakien, driverov, systemovych volani atd. Tiez obsahuje zopar driverov na mys, klavesnicu, grafiku atd.

 

OS je urceny vyhradne na studium ako asi funguje OS a zatial sa neda plnohodnotne pouzivat na PC. Da sa spustit iba na x64 architekture.

 

momentalne robim na novom OS v D v2 ktory planujem otvorit ako opensource niekedy koncom tohoto roku.

 

PS: ak by mal niekdo nejake napady, navrhy, otazky ci chyby z mojim os tak nevahajte a kludne mi to sem napiste. Uvitam hociaku blbost co bude davat aspon trochu zmysel :d

PPS: Ak by mal niekdo zaujem sa podielat na vyvoji mojho OS tak kludne napiste. Podmienka je znalost jazyka D ci C++ a mat aspon trochu prehlad v tom mojom OS. zislo by sa par programatorov a grafikov ktory by vedeli spravit nejaku tu peknu grafiku do OS pripadne aj na web.

 

Tu prikladam zdrojaky mojho OS. je vydany pod beerware licenciou :d

OS: https://github.com/B...r/Source/Kernel

Licencia: http://cs.wikipedia.org/wiki/Beerware

Link to comment
Share on other sites

Neboj, určite vypijem jedno pivko na tvoje zdravie :d

Inak by som uvítal nejaký built-in emulátor, pomocou ktorého by šlo pustiť .exe súbory, proste aby bola nejaká kompatibilita s Windows (neviem, či sa to vôbec dá spraviť) :)

Link to comment
Share on other sites

execka by sa dali spustit pomocou wine ktore by sa dalo skompilovat pre moj OS. Ale osobne nepreferujem portovanie aplikacii z inych OS lebo potom to tak brutalne funguje.

.sh subory su otazkov shellu. Ak by niekdo portol bash na moj os tak by s tym tiez nebol problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...