Jump to content

ostatní Extrémně pomalý start windows, poraďte


4Forse

Recommended Posts

Ahojte, mám velice velký problém, můj noťas startuje pomaleji než moje staré XPčko a nehorázně mě to štve. Windows načítá ikonky na ploše asi 2 minuty, nemůžu během té doby nic dělat. Ráno jsem se podíval do procesů a bylo tam něco podezřelého "rundll64.exe" na netu jsem se dočetl, že to je virus, ale avira nic nehlásí.

 

Mam Intel Core i5, 8GB RAM

Link to comment
Share on other sites

Ejha, admin si s tým nevie pomôcť a niekde srší humorom vlastne som chcel napísať múdrosťou, kúp si ssd disk a neinštaluj každú hlúposť.

 

To, že jsem admin automaticky neznamená, že jsem nejlepší, nejchytřejší, nejinteligentnější, a že vím všechno. Každý člověk potřebuje občas poradit. Nechápu proč zde zmiňuješ můj status na fóru.

 

Když se mě pomalu načítá pc po startu, tak ho přeinstaluji a pak zas frčí rychle.

Přemýšlím o W8, ale nechce se mi zas vše mazat, zálohovat apod. Trápí mě ten "rundll64.exe", nevím co to je

Link to comment
Share on other sites

To, že jsem admin automaticky neznamená, že jsem nejlepší, nejchytřejší, nejinteligentnější, a že vím všechno. Každý člověk potřebuje občas poradit. Nechápu proč zde zmiňuješ můj status na fóru.

 

 

Přemýšlím o W8, ale nechce se mi zas vše mazat, zálohovat apod. Trápí mě ten "rundll64.exe", nevím co to je

Já měl W8 na notebook a vůbec mi neseděl. Je to jako když si uživatel, který má od prvního pc windows a pak si nainstaluje linux. Ale každému vyhovuje něco jiného.

 

Jinak jsem zde něco našel a je tam i funkční link + video návod.

http://www.how-to-fi...-error-fix.html

 

 

GAMELASTERツ: Na to ti stačí Win+R a zadat msconfig a tam přejít na kartu "po spuštění"

Link to comment
Share on other sites

Já měl W8 na notebook a vůbec mi neseděl. Je to jako když si uživatel, který má od prvního pc windows a pak si nainstaluje linux. Ale každému vyhovuje něco jiného.

 

Jinak jsem zde něco našel a je tam i funkční link + video návod.

http://www.how-to-fi...-error-fix.html

 

 

GAMELASTERツ: Na to ti stačí Win+R a zadat msconfig a tam přejít na kartu "po spuštění"

 

Na Win 8 to tak jenom je [myslim]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam stale spustene rundll32.exe a dočital som sa že to je z nelegal windowsu alebo inych nelegalnych veci,ale tiež tam písali tý čo mali ten istý problem,že mali legal windows tak ja neviem ževraj pomaha toto ale čitaj navod

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/cz/jak-pouzit-combofix

Link to comment
Share on other sites

Dle mého by to žádný vir být neměl, ale pouze nějaký spouštěcí program, který spouští vše co si tam za tu dobu co to pc máš nainstaloval. A jelikož když něco nainstaluješ, tak tím zasíráš pc víc a víc. Takže podle mě by vše vyřešila reinstalace windows. Možná bych zkusil ještě defragmentovat disk a pokud to nepomůže, tak reinstall. Tím nic nezkazíš a aspoň budeš mít jistotu, že si to opravdu vše pročistil.

Link to comment
Share on other sites

Problémový je jen start, během práce nepocituji zadne zpomaleni, nevim cim to je.. zkusim jeste hledat no, ale mam aviru a ta by snad virus odhalila.

Pokud to je jen při startu, tak to bude tím, že když něco nainstaluješ, tak se to při startu pc vše spouští. Když odinstaluješ nějaký program, tak stejně ti tam něco zůstane co ten pc zpomaluje. Defragmentace a vypnutí programů po spuštění ti nepomůže.

Jak jsem řekl, zálohuj si vše a přeinstaluj.

Link to comment
Share on other sites

Najeď do nouzáku (F8 při startu) s prací v síti a stáhni tam ESET Online Scanner http://download.eset.com/special/eos/esetsmartinstaller_csy.exe A nech to projet. Dá se tím odstranit hodně virů...

 

Pokud máš SSD a řešíš každou sekundu při startu, tak se tomu dá ještě pomoct, že při startu povolíš využití všech jader. Windows defaultně startují pouze s jedním.

 

START > msconfig > Spuštění počítače > Upřesnit možnosti... > Počet procesorů a zde zvolit největší číslo.

 

Dále pak záložka "Po spuštění" a tam já osobně odškrtnu vše kromě antiviru...

Link to comment
Share on other sites

rundll.exe spouští a načítá 16bitové knihovny.

rundll32.exe spouští a načítá 32bitové knihovny.

rundll64.exe spouští a načítá 64bitové knihovny.

 

Tudíž se o vir nejedná. Ale opět se zde potvrzuje to, že máš tak "zasraný" pc kravinami, že je to celé tím zpomalené.

Link to comment
Share on other sites

nejlépe když nám hodíš seznam procesů běžících před načtením plochy.

jinak skus praktikovat ten tzv. "Čistý start" a dej nám vědět.

rundll je normlaní od windows running dll service

teda pokud rundll nebyl napadem nějakým virem že :d

Link to comment
Share on other sites

Podľa mňa by si fakt mal skúsiť preinštalovať ten windows :)) Potom si tam hoď ale lepší antivírus aby ti to šlapalo .. Ja mám eset 4ku a ide pohode :) Btw. nezabudni si pred preinštalovaním zalohovať veci ! :d

Link to comment
Share on other sites

Co je to vlastně antivir? Bez antiviru nemáš viry a proč? Jakmile stáhneš free antivir, tak sis tam dal vir. Antivirové společnosti vyrábí viry, aby si lidi kupovali stále lepší ochranu svého počítače.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...