Jump to content

návod Ako vytvoriť (úspešný) server.


Guest Norhy

Recommended Posts

Návod ako vytvoriť (úspešný) Server.

 

Zdravím vás. Dovolil som si napísať návod, ako na Server. V tomto návode ide o to, aby ste sa dozvedeli ako svoj server urobiť úspešným. Úspech nie je zaručený.

Pokiaľ chcete úspešný Server, musíte doň vložiť veľa námahy a práce.

 

Takže, mohli by sme začať. Asi najzakladnejšie veci sa týkajú kódu a módu. Vždy, skôr než začnete niečo scriptiť, musíte vedieť čo vlastne idete robiť.

Odporúčam otvoriť si Notepad a zaznačiť si o aký typ módu ide, budúce meno serveru, názov módu atď. Takže skôr než začnete niečo robiť, poriadne si premyslite všetko, čo vám bude treba. Neodporúčam robiť módy RP, ktorých je podľa môjho vkusu veľa. Ale pokiaľ prinesiete niečo nové, nech sa páči.

 

Dalšia vec je Webstránka. Každý poriadný server by mal vlastniť Webstránku, či už je to Wordpress, HTML alebo PHP, stránka jednoducho nesmie chýbať. Na stránke si vaši hráči môžu poprezerať mnoho informácii, napr. o Serveri, o Facebooku vašého Serveru, novinky, status Serveru a viac.

Ale pozor. Nie je dôležite webstránku vlasniť, ale dať jej aj poriadný vzhľad. Pokiaľ sa nevyznáte vo vytvárani vzhľadov, kontaktuje niekoho, kto má s tým skúsenosti. Taktiež by ste mali písať bez chýb aby ste vyzerali profesionálne.

 

Webstránka je veľké plus pre váš server a podľa mňa je veľmi dôležita. Fórum je optimálne, i keď ja ho používam.

 

Reklama. Keď založíte nový server, pravdepodobne na ňom nebude hrať nikto iný, len vy a vaši kamaráti. To je zle. Potrebujete hráčov, ktorí budú na serveri aktívne hrať a podporovať váš server. Povedzme si, server bez hráčov nie je server. Hráčov získate napr. reklamou na webstránkach ako je Pawno.cz alebo SA-MP.com. Taktiež môžete napr. použiť stránky ako je Game-Monitor.com.

Môžete taktiež natočiť rôzne videá, alebo môžete hodiť pár obrázkov z vášho Servera na socialné siete, YouTube.com atď.

 

Admin tym by sa mal skladať z hráčov ktorí majú skúsenosti s hráčmi, príkazmy a hlavne hrou. Admin by mal byť milý ku svojím hráčom, ale taktiež musí hráčov ukázať, že pánom je tu on. Musí ovládať Admin príkazy, aby v rôznych situáciach vedel využiť správny príkaz.

 

 

Koniec. Toto je asi všetko. Podľa tohto návodu sa riadim aj ja, a myslím že je celkom užitočný pre ľudí, ktorí si chcú založiť vlastný Server. Úspech nie je zaručený, ale aspoň trochu by mal tento návod niekomu pomôcť. Ďakujem za váš čas :)

Link to comment
Share on other sites

No moc by som si netrúfal písať návod na úspešný server ked s úspechmi serverov si myslím skúsenosť nemáš a tiež tam nemáš nič prevratné proste normálne veci, ktoré každý "dodržuje", žiadny návod na úspešný server (na takéto veci asi ani návody nie su, originalita & šťastie a úspešný server je na svete).

Link to comment
Share on other sites

No moc by som si netrúfal písať návod na úspešný server ked s úspechmi serverov si myslím skúsenosť nemáš a tiež tam nemáš nič prevratné proste normálne veci, ktoré každý "dodržuje", žiadny návod na úspešný server (na takéto veci asi ani návody nie su, originalita & šťastie a úspešný server je na svete).

 

Moja reč.

Hovoríš, že sám používaš tie rady, no nejako sa mi to nezdá. Hovoríš, že aby sme vyzerali "profesionálne", musíme písať gramaticky správne. Ty nepíšeš správne. Máš tam chyby, hlavne v prídavných menách, kde na konci slova, je väčšinou dlhá samohláska.

Link to comment
Share on other sites

Nevravím že ja píšem spisovne. Ale na server netreba len štastie, do serveru treba dať veľa námahy, pretože potom sa hráčom bude server páčiť a budú mať dôvod na to, aby tvoj server navštevovali.

Link to comment
Share on other sites

Úspěšný server?

 

Jak vyrobit úspěšný server:

Naučte se pawn, udělejte GM .. . :d

To nie je len o móde, ale aj o hráčoch, adminoch a komunite.. Aj Grand Larceny môže byť úspešný ak budeš mať dosť hráčov, poctivých a aktívnych.

Link to comment
Share on other sites

chceš mít úspěšný server a navštěvovaný ? .. zrušte free hostingy, podporu rze na serverech udělejte ceny serverů co bývaly za 0.1b verze .. 150,- za 50 slotů, zdražte též VPSka o několik stovek vejš ;)

Link to comment
Share on other sites

Pekna blbost podla mna. Staci vytvorit originalny mod ktory bude viac menej bez a chyb a bude s pohladu hraca vyladeny do detailu. Osobne keby som robil mod tak by som spravit RP, v nom sa da skombinovat plno veci a ak bude obsahovo dobry tak to hraca tak rychlo neunudi. Hlavne by som tam pridal veci ako house, garage, car system, povolania z hromadou prikazou atd.

Stranky su najmenej spravit, hlavne ked uz mate rozbehnuty server tak je viacmenej jedno ako tie stranky vyzeraju. A ak je moj vazne dobry tka nejaku extra reklamu robit netreba, staci zohnat par ludi a ty si privedu svojich kamaradov atd.

Link to comment
Share on other sites

Pekna blbost podla mna. Staci vytvorit originalny mod ktory bude viac menej bez a chyb a bude s pohladu hraca vyladeny do detailu. Osobne keby som robil mod tak by som spravit RP, v nom sa da skombinovat plno veci a ak bude obsahovo dobry tak to hraca tak rychlo neunudi. Hlavne by som tam pridal veci ako house, garage, car system, povolania z hromadou prikazou atd.

Stranky su najmenej spravit, hlavne ked uz mate rozbehnuty server tak je viacmenej jedno ako tie stranky vyzeraju. A ak je moj vazne dobry tka nejaku extra reklamu robit netreba, staci zohnat par ludi a ty si privedu svojich kamaradov atd.

 

RPéček je hodně ale v jednom s tebou souhlasím jak psal že kamarádi nestačí ale stačí když je server dobrý tak kamarád řekne kamarádovy a tak to pokračuje

Link to comment
Share on other sites

Ja by som spravil RP , pawnery na to nadávaju lebo sa na to dívaju profesionálnejšie , ale pre hráčov je najlepšia RP , tam sa ty hráči udržia najdlhšie , lebo sa stále môžu zdokonalovať a z pawnerov ti server nevyžije ti sa ti tam max. prídu 1. krát pozrieť , ale dôležitý su hráči ;) ktorým je nejaké pawno u prdele ;) ale zas 100 ludí 100 chutí ;)

Link to comment
Share on other sites

Přečetl jsem si to celé, a dost mě zarazila tahle věta, víc mě spíše pobavila.

 

Nie je dôležite webstránku vlasniť, ale dať jej aj poriadný vzhľad.

 

Když stránku nevlastním, tak jak ji můžu dát pořádný vzhled ? Nebo jakkoliv upravovat ? :d

Jinak si nenapsal nic nového, nic co by nás poučilo z každodenních chyb.

Tohle je prostě základ, a článek k ničemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Úspěšný server už nebude mít skoro nikdo ..... ,protože lidi už si zvykli na RZE, RZ a VG ... to by musel být na tom serveru opravdu nějaký peckový Gamemode který tu ještě nebyl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...