Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Ewwe

ostatní MineProgrammer Díl 2. - BrenchMine

Recommended Posts

Admin

Zdravím.

Jsem tu z dalším díle a tedy i s dalším programem tentokrát pro brench mine...

Prvním krokem je umístit turtli jako je na obrázku níže :

55597573664187009723.png

Je důležité aby jste dodrželi její umístění tzn do horního bloku budoucí chodby 1x2.

Turtli refuelněte (stačí 8 uhlí)

do prvního slotu její inventáře dejte torche a nahrajte nebo přepište do ní následující program :

87617539237530950767.png

Vím že ten nekonečný cyklus není zrovna dobrý ale zatím se mi nechtělo vymýšlet se s podmínkami :). Takže želva je omezená palivem (8 uhlí cca 128 bloků)

Rozbor programu :

želva jede vždy ve vrchním "řádku" a kope před sebe a pod sebe aby vytvořila chodbu 1x2.

Každých 6 bloků se otočí do prava kopne a umístí torchi otočí se zpět a jede dál...

Upozornění:

Hlídejte ji... Kopete to neuvěřitelně rychle..Když jsem to vymýšlel tak jsem jí dal trošku víc paliva pustil program a odběhl do domku pro další a když jsem se vrátil ( ani ne minuta ) želva byla o 320 bloků dál...

Pokud želva narazí na gravel tak ho kope dokud před ni padá takže se může stávat že bude pokládat torchi tím častěji na kolik gravelu narazí. ( pokusím se vymyslet nějakou detekci a přeskočení a podobně.

Přátelská rada:

Doporučuji si programy ukládat na diskety. Ušetří to hodně nadávek :d

Nejlepší je nosit si s sebou disketu,dvě mechaniky a počítač.:) Jednu mechaniku s pc si nechat někde na začátku tunelu a pomocí druhé mechaniky nahrávat programy z diskety do želvy :-)

PS. Pro příště už budu psát želvu místo turtli :d

Sdílet tento příspěvek