Jump to content

ANKETA - Jste věřící?


lvalenta

Recommended Posts

NE... som ateista, neverím v to čo nevidím

Tvého pinďoura jsem taky neviděl a přitom vím, že ho máš...

co když je to holka co se vydává za kluka? O.o :d

 

k topicu ne, nevěřim :) nemám duvod věřit v něco co ve skutečnosti neni :) kdyby byl tak tenhle svět vypadá jínak a ne takhle ;)

Link to comment
Share on other sites

NE... som ateista, neverím v to čo nevidím

Tvého pinďoura jsem taky neviděl a přitom vím, že ho máš...

co když je to holka co se vydává za kluka? O.o :d

 

k topicu ne, nevěřim :) nemám duvod věřit v něco co ve skutečnosti neni :) kdyby byl tak tenhle svět vypadá jínak a ne takhle ;)

 

Nemůžeš nikdy říct na 100% co je a co není. Lidstvo si myslí, že je chytré, ale ví toho strašně málo.

Link to comment
Share on other sites

"kdyby byl tak tenhle svět vypadá jínak a ne takhle" - nesmysl, tento svět vypadá tak, jak si ho uděláme. Dokud budeme moci poroučet svému tělu a myšlenkám, tak svět bude podle nás. Ať už buh´ je, nebo ne :-))

Jinak - já osobně nevěřím v existenci vyšší moci, nicméně je zajímavé, že z ničeho vznikne něco a v tom vznikne život. Relativně inteligentní..

Link to comment
Share on other sites

"kdyby byl tak tenhle svět vypadá jínak a ne takhle" - nesmysl, tento svět vypadá tak, jak si ho uděláme. Dokud budeme moci poroučet svému tělu a myšlenkám, tak svět bude podle nás. Ať už buh´ je, nebo ne :-))

Jinak - já osobně nevěřím v existenci vyšší moci, nicméně je zajímavé, že z ničeho vznikne něco a v tom vznikne život. Relativně inteligentní..

 

Z tohoto by mohla být docela pěkná diskuze, i když trochu mimo co se týče zaměření fóra.

 

Nemůžeš tvrdit, že z ničeho vzniklo něco, když nevíš jak to vzniklo a jestli vůbec. Třeba žádný počátek není, třeba to, čemu říkáme čas je úplná blbost. Třeba ani vůbec neexistujeme, třeba jsme jen něčí sen. Nebo jsme jen rybky v akvárku, tohle asi nikdy nezjistíme ale diskuze o tomto tématu jsou fascinující. :d

Link to comment
Share on other sites

Totálny atheista... V súčastnosti veda vie vysvetliť takmer celú bibliu. A naviac keby nejaký boh existoval. Myslíte že by nechal ľudí sa masovo vyvražďovať? Ak áno tak sa teda na smrť neteším. Podľa mňa sú to všetko len kecy.

Link to comment
Share on other sites

Niesom veriaci, nieje nijako podložené že Boh existuje, nikto ho nikdy nevidel a ako povedal Toreto, veda vie vysvetliť takmer celú bibliu.

 

Verím v to čo vidím a v niektoré logické veci. Ale boh nieje logický lebo keby bol tak kde by žil? Každý hovorí že v nebi, je to snáď nejaká neviditeľná exoplazma???

 

A nevadí mi ak niekto verí v boha, ale ak verí v cirkev tak mi to vadí dosť.

Link to comment
Share on other sites

A zase. Nemůžeš nijak vyvrátit, že bůh neexistuje, ale ani to, že existuje. Logické věci? Z pohledu člověka? Jak bys tedy vysvětlil, kde se vzal život?

 

Proč by Bůh musel být z masa a kosti a bydlet v nějáké vile na Nebi? Proč myslíš, že musí být vidět?

 

(taky jsem ateista, ale jak jsem psal výše, baví mě na toto téma polemizovat)

Link to comment
Share on other sites

Asi si neprečítal dobre: "je to snáď nejaká neviditeľná exoplazma???" ja som nikde nenapísal že je z mäsa a kostí a že musí byť vidieť.

 

Jak sa vzal život? Postupnou evolúciou rôznych buniek a mikroorganizmov ktoré sa postupne formovali do mnohobunkovcov. Týmto pádom je Boh nejaká bunka.

 

Dobre aj staré civilizácie (Egypt, Grécko, Rím...) verili v Bohov ale oni neboli tak mentálne a technický vyvinutý ako my. Ja verím vo vedu a tá zatiaľ nijako nedokázala žeby bol nejaký "Boh".

 

Raz som pozeral dokument kde zisťovali či pochádzame z Adama a Evy ako to hovorí biblia. Dokázali že to je jednoducho nemožné.

 

(Tiež ma baví polemizovať na túto tématiku)

Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě že jsem veřící. Protože každý člověk, který je pokřtěný, by měl být veřící v boha a posmrtný život. A pak už je čistě na vás, jestli to berete vážně nebo ne. Já pokřtěný jsem, a po smrti v rodině věřím v posmrtný život. Ale nikdy v životě jsem se upsal v náboženství tak, abych pravidelně docházel na mši, a modlil se před spaním.

 

Takže, s některým tady, to je opravdu hrozné až mizarné. :p

Link to comment
Share on other sites

Relativne boh existuje ale nie je to Boh, bohom podla toho kto nas stvoril je priroda zeme, bohom zeme je boh slnecnej sustavy a tak...

 

Som krsteny ale v boha som prestal verit uz zaciatkom skoky pretoze mi to pripadalo ako hlupost...

ja nejdem verit v to co ani neviem ako vyzera, verim priatelom a rodine, a oni ma naplnuju stastim, nie Boh

 

a inak k existenci ludstac, som toho ze my sme slozitejsia energia, pretoze samotne vlastnosti molekul sa preskupili do takeho sloziteho systemu, myslim si to ze energie samotne sa menia na zlozitejsie prvky, ako my ludia... z vody na bakterie, z balteri na cicavce a z cicavcov sme sa vyvynuli my.

 

taktiez.ako si ja myslim vsetko.je energia... hmota zvuk a tak dalej, iba mi ludia vnimame to ako hmetne a tak,.a.zvuk pocutitelnym

 

toto.je moja teoria na podlozena na par primitivnych faktov ale aj tak :-D

Link to comment
Share on other sites

ráno som pozeral na Viasat History - Acient Aliens fakt zaujímavé oplatí sa pozrieť + je to spojené o Antických "bohoch". Inak k téme :d som neveriaci.

Link to comment
Share on other sites

Raz som pozeral dokument kde zisťovali či pochádzame z Adama a Evy ako to hovorí biblia. Dokázali že to je jednoducho nemožné.

 

Člověk je zatím malý pán aby mohl potvrdit/vyvrátit něco tak velkého jako je toto. :)

Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě že jsem veřící. Protože každý člověk, který je pokřtěný, by měl být veřící v boha a posmrtný život. A pak už je čistě na vás, jestli to berete vážně nebo ne. Já pokřtěný jsem, a po smrti v rodině věřím v posmrtný život. Ale nikdy v životě jsem se upsal v náboženství tak, abych pravidelně docházel na mši, a modlil se před spaním.

 

Takže, s některým tady, to je opravdu hrozné až mizarné. :p

 

Aj človek ktorý je pokrstený má slobodné právo vybrať si či veriaci je alebo nie, je to len čisto na ňom a nikto ho do toho nesmie nútiť, takže ak je niekto pokrstený a neverí v boha tak nikto ho nemá právo súdiť a odcudzovať ;)

 

Ja našťastie pokrstený niesom :d

 

==========================

 

Petr: oni tam porovnávali DNA, už presne neviem že čo ale proste dokázali že to je nemožné pretože ľudia v ázii majú iný základ DNA ako ľudia v Brazílli či v Nemecku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...