Jump to content

[HELP-NTB] problém se samovypínáním


Jakob Hodon

Recommended Posts

Čus,

 

Mám menší problém, můj NTB (Acer Aspire 7730G) se mě poslední půlrok sám od sebe vypíná.

 

Tak 2roky zpět mě na něm odešla baterka a trafo... Trafo jsem koupil nový baterku nikoliv. Byl problém s přehříváním, tak jsem dokoupil chladicí podložku.

 

Teď když hraji hry tak se NTB občas z ničeho nic vypne, někdy hraji třeba týden a nic. Někdy i 5krát za den.

 

Na radu svých přátel jsem zkoušel reinstalaci Windowse (mám teď Vistu SP1, zkusím upgradovat)

 

 

Ntb používám převážně na hry, což už vím že to je blbost, příště až si budu kupovat něco na hry, tak koupím stolní kompl a něco co bude plnit funkci NTB koupím nějakou sračku za pár tisícovek).

 

Děkuji za rady, omlouvám se že jsem tenhle příspěvek takhle děsně zformuloval.

Link to comment
Share on other sites

Lepší než kdyby se sám zapínal, že? :shifty:

 

- Možná j v čudu zapínací čudlík :mrgreen:

Netroluj :d

 

Otvor ho a vyčisti od prachu....mne robilo to isté a keď som ho otvoril tak som mal úplne zanesené chladenie pri procesore.

Jsem dělal, nepomohlo... :-/

 

A vypíná se stylem BSOD nebo se prostě vypne sám? (Hraješ hraješ... a během vteřiny prd vypnuto?)
j tak, hraji a pak z ničeho nic černá obrazovka a je vyplej, abych ho mohl nakopnout musím počkat tak 5s.
Link to comment
Share on other sites

Tipuju přehřátej procesor. Procesor má ochranu, když moc topí tak se vypne aby neschořel. Tomu by nasvědčovalo i to ze jde zapnout az po chvilce.. Změř si teploty např. progremem SpeedFan. Jestli se fakt přehřívá a notík jsi čistil tak zkus vyměnit pastu pod procesorem. (u notíku to může bejt problém, spíš to dej do servisu).

Link to comment
Share on other sites

mne taktiež ale mne sa prehrieval . Som preinštaloval Windows z visti na 7 a kupil chladič a vičistil a už je to v pohode. Ale vista na hry neni dosť dobra

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak to bych se hádal. Na vistách sem jel dlouho a v pohodě. Systém na to nebude mít velke vliv. Pokud tedy nějakej vůbec mít bude. Taky by to mohlo být špatným zdrojem. Já měl špatnou koncovku - stačilo vyměnit a fungoval jako novej.

Link to comment
Share on other sites

100% přehřejvání... doporučuju chladící podložku ;)

precti si to cely...podlozku si prej koupil...

 

ale napadla me jina vec...nevylil si do nej nekdy neco? me to sami delal notas jelikoz sem mel zalepeny on/off tlacitko...a obcas se mi sam z niceho nic vypnul...stacilo do nej jenom malinko stouchnout

Link to comment
Share on other sites

100% přehřejvání... doporučuju chladící podložku ;)

precti si to cely...podlozku si prej koupil...

 

ale napadla me jina vec...nevylil si do nej nekdy neco? me to sami delal notas jelikoz sem mel zalepeny on/off tlacitko...a obcas se mi sam z niceho nic vypnul...stacilo do nej jenom malinko stouchnout

ee, tak to nemám...

 

jen když pařím hry, tak to "neutáhne" a vypne to, jak říkal někdo ochrana processoru..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...