Jump to content

Jak si poskladat PC


ManSlayer

Recommended Posts

Jako prvni vam ujasnim co vlastne budete kupovat :

Procesor

RAMka

Grafická karta

HardDisk

Zakladni desku

Skřín

Zdroj

DVD mechaniku

Budeme nakupovat v obchode alza.cz/sk , limit sem si dal 850 € a pc bude herni..

Jako prvni vybereme procesor - do te ceny se hodi Intel core i5 2500k, to "k" znamena ze se da taktovat..

http://www.alza.sk/intel-core-i5-2500k- ... 201339.htm - 212 €

Jako druhe desku, procesor ma socket 1155 tak tedy najdeme desku ze 1155 socketem, chceme taktovat takze vybereme Z68, nejepsi varianta..

Hodi se tam tahle gigabytka

http://www.alza.sk/gigabyte-z68x-ud3h-b3-d238181.htm - 144 €

Ted RAMky, jakikoly DDR3

http://www.alza.sk/corsair-8gb-ddr3-160 ... 267684.htm - 68 € (corsair,kingston,a-data sou nejlepsi znacky)

Ted grafika - chceme hrat, takze bereme neco lepsi, deska ma PCIe x16 , hodi se tam http://www.alza.sk/gigabyte-n56goc-1gi-d239155.htm - 173 €, na hry jako stvorena..

Ted HDD - deska podporuje SATA III takze http://www.alza.sk/seagate-barracuda-72 ... 213685.htm - 112 € (nikdy na OS nekupujte ty zeleny sracky, sou hrozne pomale)

Zdroj- to se radsi nekoho zeptejte, na tuhle zestavu staci skrin[/b] - coolermaster je dobra znacka na tuhle cenu -

Link to comment
Share on other sites

Blbosť....chcelo by to obrázky alebo video....skôr si mal skladať nejaký lacnejší PC a nie taký drahý...nie každý ma na taký drahý pc peniaze

 

U mňa 0/10

Link to comment
Share on other sites

MS :wave: podle názvu topicu jsem čekal že se bude do podrobna probírat sestavování pc od bedny až po instalaci windowsu ale ten topic bych spíš nazval jinak protože každého hned napadne že tu bude tut s obrázkama a tipama kam co zapojit

 

P.S Jdi na Skype :d

Link to comment
Share on other sites

MS :wave: podle názvu topicu jsem čekal že se bude do podrobna probírat sestavování pc od bedny až po instalaci windowsu ale ten topic bych spíš nazval jinak protože každého hned napadne že tu bude tut s obrázkama a tipama kam co zapojit

 

P.S Jdi na Skype :d

 

Aj ja som to čakal, také zavádzajúce to je :d

Link to comment
Share on other sites

Tak tohle je naprd.. navic pc si dokaze poskladat kazdy..

1/10

To bych netvrdil jestli když si chce obyčejný lajk kupovat pc řekne si že si koupí procák od Intelu a na druhý den mi řekne že chce procesor od AMD a já mu řeknu že bude muset koupit i novou základní desku a pak zničeho nic se mě ptá PROČ no proč asi každá deska má svuj socket pro určité procesory

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

S tím Bulldozerem si dovolím nesouhlasit. Ten procesor je výkonově možná na podobné úrovni (je na tom spíš nepatrně hůř než ta i5ka), ale je znatelně dražší. Navíc ty SXka hrozně žerou v zátěži. To že to má osm jader je spíš ne obtíž IMHO. Bulldozery jsou prostě spatný..

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
Řekni mi k čemu ti bude na hry 8GB ram ? stačí bohatě 4GB i pro 64 bit jelikož tam jede 1GB Grafika a 3,3 Gigovej procák tak k čemu utrácet za 8GB RAM Když využiješ 3GB max

 

já mám 4 GB a na hraní her mi to nestačí, pokud máš widle tak nezapomeň že ti něco taky sežerou...

Link to comment
Share on other sites

Řekni mi k čemu ti bude na hry 8GB ram ? stačí bohatě 4GB i pro 64 bit jelikož tam jede 1GB Grafika a 3,3 Gigovej procák tak k čemu utrácet za 8GB RAM Když využiješ 3GB max

 

já mám 4 GB a na hraní her mi to nestačí, pokud máš widle tak nezapomeň že ti něco taky sežerou...

 

šak jasně ja sem psal že když má 1GB grafiku a 3 gigovej procák tak stačí 4GB ty máš možná slabší procesor nebo grafiku tak to všecko musejí nést ram vlastně čím větší pamět na grafice tim méně to pak zabere na RAM

Link to comment
Share on other sites

Tohle není tutoriál, ale popis toho, jak utratit všechny peníze v alze. Navíc bez fotek a vysvětlení jak se vlastně pc skládá. A vybrané díly taky nic moc. Jsou i mnohem levnější s podobným výkonem... 0/10

Link to comment
Share on other sites

Řekni mi k čemu ti bude na hry 8GB ram ? stačí bohatě 4GB i pro 64 bit jelikož tam jede 1GB Grafika a 3,3 Gigovej procák tak k čemu utrácet za 8GB RAM Když využiješ 3GB max

 

Mne nestaci ani 8GB RAM...

4GB RAM ti staci akurad ked si spustis holy windows z 1 hrou...

Link to comment
Share on other sites

To je taký TUT na 3 veci. -_-:) Nijak si nepopísal ako sa ten PC skladá, len si vytvoril PC podla tvojho gusta :) Ktorý by sa hodil tebe, hodil si ho sem a nič, pridal si cenu :)

0/10 Dobrý herný PC sa dá zostaviť za 600 € jak nič :) A tie sučiastky, tiež shit :)

Link to comment
Share on other sites

Řekni mi k čemu ti bude na hry 8GB ram ? stačí bohatě 4GB i pro 64 bit jelikož tam jede 1GB Grafika a 3,3 Gigovej procák tak k čemu utrácet za 8GB RAM Když využiješ 3GB max

 

Mne nestaci ani 8GB RAM...

4GB RAM ti staci akurad ked si spustis holy windows z 1 hrou...

 

ty používáš ale hodně programů photoshop , programovací apod :d

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...