Jump to content

TeamSpeak 3 server na VPS s OS LINUX (PIPNI)


_m4rt1n_

Recommended Posts

V tomhle tutoriálu si ukážeme, jak si vytvořit vlastní TeamSpeak 3 server na VPS s operačním systémem LINUX. Doufám, že vám tutoriál pomůže a když narazíte na nějaký problém, nebojte se zeptat ;).

 

Nejprve co to vlastně TeamSpeak 3 je (není důležité pro znalce programu):

 

 

TeamSpeak je program, který umožňuje hlasovou komunikaci více lidí přes internet v reálném čase. Pro svou nenáročnost na systém je předurčen pro komunikaci při hraní multiplayerových her, využít ho může ale kdokoliv i pro soukromé hovory.

 

zdroj: cs.wikipedia.org

 

 

Teď už se vrhneme na tutoriál. Předpokladem je, že máte svoje VPS s OS LINUX (doporučená distribuce DEBIAN, ale není to podmínkou). Není potřeba nijak výkonný stroj pokud se na vašem serveru nebude pravidelně scházet +100 lidí.

 

1)Otevřete si data vašeho serveru nejlépe přes program WinSCP (kliknetě ZDE pro stažení).

 

2)Vytvořte na kořenu vašeho serveru složku s jakýkmkoliv názvem, ale my v tutoriálu použijeme název ts3. POZOR!!! Složka musí být opravdu na kořenu, protože pokud data nahrajete do ROOTU server nebude kvůli zvýšenému riziku nebezpečí pracovat.

 

3)Stáhněte si data TS3 serveru ZDE pro x64bit, který je na PIPNI a nebo ZDE pro x86 bit. Poté je rozbalte do předem vytvořené složky ts3. Najdeme si soubor ts3server_startscript.sh a přidělíme mu práva CHMOD 7777, pokud je již nastavená nemá.

 

4)V dalším kroku si musíte vytvořit spouštěcí script. Není to nic těžkého stačí vám k tomu poznámkový blok. Vytvořte si textový soubor s názvem start.sh a vložte do něj tohle:

#!/bin/bash
./ts3server_startscript.sh start &

Soubor poté nahrajete přes WinSCP do složky ts3 a také mu nastavíte práva.

 

5)Dále si zařídíme, aby se nám server zapnul hned při nahození VPS. Jďete do šložky etc ► init.d ► soubor bootmisc.sh. Otevřete si ho a sjeďte úplně na konec, tam přidejte tento příkaz:

cd /ts3
./start.sh

Poté soubor uložte.

 

6)Otevřete si SSH vašeho serveru v programu putty (kliknetě ZDE pro stažení).

 

Zadávejte postupně příkazy:

cd ts3

./start.sh

 

//Druhým jmenovaným příkazem poprvé nastartujete server. Putty po startu serveru vypíše admin heslo, které si zkopírujte. Poté se připojte na svůj server přes TeamSpeak 3 client, který můžete stáhnout ZDE + CZ/SK lokace ZDE. Zadávejte pouze IP a neuvádějte žádný port. Po připojení budete vyzváni k zadání admin hesla. Poté můžete editovat celý svůj server přes client.

 

///Omlouvám se za případné pravopisné chyby, ale doufám, že jsem žádné neudělal :ble:. Jen mě trošku mrzí, že se pro takovýto tutoriál nenajde lepší sekce :cry: .

Link to comment
Share on other sites

Aby ts 3 serves sa dal spustit treba najprv licenciu.

http://
npl.tritoncia.com/
ts3npl.php

a ked vam poslu subor licensekey.dat date ho tam de je ts3 server. A taka mala pripomienka to je ssh ne ftp.

Link to comment
Share on other sites

Dobry navod, no zda sa mi, ze mas trocha z forum.pipni.cz. A este tam potrebujes mat licenciu ak dobre viem. Ale inac pekne =)

 

Ne, návod mám z vlastní hlavy a licenci nepotřebuješ...před týdnem jsem to dělal a je to OK ;)

 

Aby ts 3 serves sa dal spustit treba najprv licenciu.

http://
npl.tritoncia.com/
ts3npl.php

a ked vam poslu subor licensekey.dat date ho tam de je ts3 server. A taka mala pripomienka to je ssh ne ftp.

 

Jo díky za připomínku chybička se vloudila a licenci nepotřebuješ, nedávno jsem to dělal a jede to i bez ní ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

cc pls když toto udělam tk mi to běží ale nevím jak zjistim heslo pro SAdmina (superadmina) odpovězte mi prosím např. tutem koukal jsem po tom po forach a nic jsem CZ nenašel a english mi nefungoval hlásilo mi to errory tak diky ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Do souboru bootmisc.sh jsem na poslední řádky napsal to, co jsi psal nahoře - http://prntscr.com/4c336b

Jinak je vše správně, server jede, ale při restartu VPS se to nenastartuje a musím to udělat přes putty.

Doufám, že není problém v tom, že nemám vps na pipni, ale jinde.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Taky jsem to zkusil, ale nějak mi to nešlo spustit. Nakonec jsem se vykašlal na spouštěcí script a všude napsal rovnou "./ts3server_startscript.sh start &" jak při prvním spuštění tak do bootmisc.sh. a funguje to 

Možná byl problém v tom, že jsem script dělal ve Windovs a Linux s nim měl problém, nevím.

Může v něčem vznikat problém, když to spouštím bez toho scriptu?

Edited by Pirát
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

No rozdiel to neni, server (TS3) ti pôjde tak či tak, ale ten spúšťací script je na to, keby sa server (VPS) reštartoval tak pri spustení zapne aj ten server (TS3). Bez neho ten server (TS3) budeš musieť potom zapnúť manuálne.

Link to comment
Share on other sites

No právě že ten TS3 jsem rozjel asi před třemi týdny a už si přesně nepamatuji jak jsem ho poprvé pustil, ale dnes jsem cvičně resetoval server, abych viděl jestli sám najede a právě že nenajel, tak jsem googlil a všechny rady buď nefungovali a nebo jsem jim nerozuměl. TS3 po resetech nenajížděl, tak jsem script pustit manuálně a vypsalo to chybu, tak jsem to zkusil přímo "./ts3server_startscript.sh start &" a najelo to, tento příkaz "./ts3server_startscript.sh start &"  jsem vepsat na konec bootmisc.sh. resetoval server, ten se odpojil, připojil a TS3 jede.

Link to comment
Share on other sites

Založ si Discord server a máš to bez starostí.

Discord je sice bezva, ale pro mně nepoužitelný. Ve hře kterou hraju (WoT) se používá z 99,9% TS3 a při skládání týmu nikdo nezačne instalovat discord.

Link to comment
Share on other sites

Discord je sice bezva, ale pro mně nepoužitelný. Ve hře kterou hraju (WoT) se používá z 99,9% TS3 a při skládání týmu nikdo nezačne instalovat discord.

Někdo s tím přijít musí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...